Beslenme Hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve OliverQueen~ tarafından 30 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. OliverQueen~

OliverQueen~ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar vücut geliştirme sporuna yeni başladım.Haftada üç gün split çalışıorum.Kilo vermeye çalıştığımdan dolayı kaloriyi olabildiğinde düşük tutuyorum.Günde 120-130gram arası da protein alıyorum kas kaybı yaşamamak için.Fakat karbonhidrat neredeyse hiç almıyorum,almalı mıyım,almalıysam ne kadar almalıyım? Şöyle bir beslenme programı uyguluyorum,sizce ne kadar doğru;
    Sabah:3 Yumurtalı lorlu omlet veya 3 haşlanmış yumurta ve köy peyniri.
    Öğle:400-500 gram haşlanmış tavuk göğsü,200ml süt
    Akşam:100gram yoğurt,2 orta boy haşlanmış patates,yeşil elma.

Boy:188
    Kilo:102

2. hukukcu

hukukcu Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Karbonhidrati hiç almaman sağlıklı değil, ben de kilo verme dönemimdeyim, ama günlük makrolarin %30 u karbonhidrattan oluşuyor. Şöyle söyliyim, iyi carblarla kötü carblari ayırmak gerek. Abur cubur virt zırt yemiyosundur zaten bunun yanında mesela yemekte normal pilav değil de bulgur pilavı yersen sağlıklı karbonhidrattan almış olursun dostum. Bu beslenme programının bu kadar protein yoğunluklu olmasını sağlıklı bulmuyorum zira böbreklerine çok yüklenmiş olursun uzun vadede hastalıklar baş gösterebilir..

Sent from my SM-N7500Q using Tapatalk

3. OliverQueen~

OliverQueen~ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    O halde,protein miktarını sabit tutup,akşam ve/veya öğle öğünlerime dediğin gibi bulgur pilavı gibi karbonhidratlı besinler eklemeye çalışayayım.Acaba sen günde ortalama kaç gram protein kaç gram karbonhidrat alıyorsun?
    Tavsiyen için teşekkürler dostum.

4. hukukcu

hukukcu Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    150 gr karbonhidrat 100 gr protein ortalama hesapla, ama tabi her vücudun kendi ihtiyaçları da farklı senin daha çok ihtiyacın olabilir.
    Aynen öyle yapabilirsin, öğlen mesela süt içeceğine bulgur pilavı yada kepekli ekmek karb olarak, yada süt yerine ayran :) tavuğun yanına süt benim damak zevkime uymadı sanırım :D sabah mesela yarım dilim ekmek ekleyebilirsin :)

Sent from my SM-N7500Q using Tapatalk

5. çağrı125

çağrı125 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaslar dymatize super mass gainer'ın kullanım şekli nasıl anlatırmısınız

6. ArL

ArL Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    kilon kadar gram kaliteli karbonhidrat kullanmazsan vücut yağ yakar ama sadece yağla yetinmez kasda yakar.
    Kaliteli karbonhidrat tüketmelisin spora yeni başladıysan hele biyerde bayılıp kalabilirsin yanlıs diyet uyguluyorsun gibime geldi güne karbonhidratla başla öğlen azalt aksam eğer evdeysen hiç alma. dışardaysan aksamda biraz al.(örnek: 80 kg isen =sabah 40 g ölen 20 aksam 20 yada sabah 50 öğlen 30 gibi uygulanabilir)

hukukcu bunu beğendi.
  7. Beratakarr

Beratakarr Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Özellikle antrenman öncesi ara öğünde glisemik endeksi düşük olan kepekli makarna oneririm aksi halde karbo almazsan kilo verdikce sarkmalar oluşur

OliverQueen~ bunu beğendi.
  8. çağrı125

çağrı125 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Mart 2016 ---
    Şimdi boyum 1.80 kilomda 66 kilo almaya ihtiyacım var ama ekto yapılı bi insan degilim dymatiZe super mass gainer aldım içinden çıkan ölcek çok büyük yani sapı var bildiğin sürahinin küçüğü gibi :) ölcekte 50,100,150,200 en yuksegide 250 gr şimdi ben atıyorum ogle yemeginden sonra kac gram tozu sütle karıstırıp içicem? Ve bunu günde kac kere içmem gerekiyo bide biyerde düşüp bayılırsın demişsin onuda tam olarak açıklarmısın :) sporda yapıcam bu arada salonumuz var

9. OliverQueen~

OliverQueen~ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    O zaman şöyle değiştiriyorum;
    Sabah:1 büyük dilim kepekli ekmek,200ml süt,köy veya lor peyniri,2-3 yumurta
    Öğle:250gram tavuk göğsü,1 tabak makarna,1 büyük dilim kepekli ekmek
    Akşam:250gram tavuk göğsü,1 tabak bulgur pilavı,1 büyük dilim kepekli ekmek

Bu sayede yine 130-150 gram civarı protein,130-140 gram civarı da karbonhidrat olmuş oluyorum sanırım.Kalori de 1350-1400 civarı oluyor.

10. ArL

ArL Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    uygundur.
    Eğer kilo veremezsen karbon hidratı azar azar düşürürsün şekerden de uzak durmalısın.

Sayfayı Paylaş