Beslenme Günlüğüm ve Yorumlarınız

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Kalitos tarafından 21 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Kalitos

Kalitos Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    43
    Merhaba,

VG sporuna yaklaşık 4 ay önce başladım. Belli bir aşama kaydettim. Fakat ağırlıkları arttırmada; özellikle bench presste (düz ve incline) sıkıntı yaşıyorum (max. 12,5 +12,5+20 bar olmak üzere 45 kg kaldırabiliyorum) Hareketlerimi ve yediklerimi gözden geçiriyorum. Ve bir analiz yaptım. Beslenme programım ile ilgili tecrübelerinizden yararlanabilirsem sevinirim. (not: bench press ile ilgili detaylı konuyu okudum)

Öncelikle yaşım 27, boyum 174cm, kilom 72 kg( Spora başladığımda 74 tü. Fakat belli bir oranda yağ yaktım. Bel ve baldır kısımlarında hala bir miktar yağlanma var) 1gün antreman 1 gün off şeklinde programımı sürdürüyorum. İlk ayın sonunda kardiyo egzersizlerini bahara kadar şimdilik bıraktım. Kas oranını arttırarak hacim kazanmak öncelikli hedefim. Şimdiye kadar aşağıdaki programımdan farklı olarak ara öğünlerim ve whey protein tozu kullanımım yoktu. Ara öğün uygulamaya ve whey kullanmaya yeni başladım.

Sabah kahvaltısı; 100gr yulaf, 6 yumurta beyazı, 30 gr yoğurt
    Ara öğün; 2 dilim çavdar ekmeği arasına tavuk sandviç
    Öğle yemeği; Şirkette yiyorum. Genelde et, salata ve pilav,bulgur,makarna üçlüsünden biri çıkıyor.
    Spordan 2 saat önce ara öğün; 2 dilim çavdar ekmeği arasına tavuk sandviç
    Spordan 45 dk önce; 1 ölçek whey
    Spordan sonra; 1 ölçek whey + 1 muz
    Spordan 1,5 saat sonra; 250 gr tavuk + bulgur,pilav,makarna üçlüsünden biri
    Off günlerde wheyi sadece sabahları kalkınca 1 ölçek alıyorum.

Aşağıdaki siteden profil analizi yaptığımda ihtiyacım (maintanence için) 2307 kalori olarak gözükmekte. Yediklerimi analiz ettğimde günlük 2357 kalori, 24 gr yağ, 287 gr karbonhidrat, 203 gr protein (174 gr hayvansal, 29gr bitkisel) yapıyor. Bu değerleri nasıl yorumlarsınız? Şimdiden teşekkür ediyorum.
    Calorie Calculator - Daily Caloric Needs

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru ua d yorum isteme niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş