Beslenme günlüğüm.Ve aklıma takılan birkaç soru.

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve Turkhero tarafından 10 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Turkhero

Turkhero Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Boy: 1.89
    Kilo: 72

Sabah Kahvaltısı
    7.30 Uyanış
    Uyanır uyanmaz 1 kaşık bal ve bir lokma beyaz peynir
    Ardından Yulaf ezmesi+müsli+süt
    yaklaşık yarım saat sonra 3 yumurta(1 tam)+yarım yağlı beyaz peynir+kepek ekmeği

11.00
    Muz+süt(yaklaşık 250 ml süt)

12.00
    Antrenman

2.00
    Antrenmandan hemen sonra 1 ölçek whey.Ardından bir kutu meyve suyu.

2.15-2.30
    Üniversite öğrencisiyim artık yemekhanede ne çıkarsa .Et türü ve pilav veya makarna mutlaka çıkıyor.

4.00
    Yanıma aldığım muz veya elma

6.00
    Malesef 1 öğün daha okulda yemekhanede oluyorum 2.öğretim olduğum için.Yukarıda yazdıklarım bu öğün içinde geçerli.

8.00
    1 avuç fıstık yiyorum eve gitmeden önce.

ve burdan sonrası tam bir muamma eve 9-10 gibi varıyorum ve ne yemem gerektiğini bilmiyorum.saat 12 de yatıyorum onun için saat 10 da ağır besinler yememem gerektiğini düşünüyorum.Unutmadan her gece yatmadan önce 250 ml süt.

Genel olarak beslenmem yeterlimi sizce?Gerçekten gramı gramına değerler vermek isterdim ama durum böyle.Akşam eve gelincede ne yapmam gerektiği konusunda yardım ederseniz sevinirim.

2. HessH

HessH Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    öncelikle beslenme iyi gibi duruyo okulda öğlen civarı yediğin öğünde karbonhidrat ağırlıklı beslen derim gün içinde yakacak olduğun için ve eğer yapabilirsen 2 saat sonra antreman'ını yap derim çünkü sindirim 120 dk civarında tamamen bitiyor aksi halde mide yediklerinin hazmı ile uğraşırken bi yandanda vücudun antreman'da çalıştığın bölgeyi beslemeye çalışacak bu iyi bi durum değildir. söylediğim gibi eğer yapabilirsen antremandan 2 saat önce karbonhidrat daha iyi çalışmanı sağlar. eve geldiğindede yine tekrar ediyorum eğer imkanın varsa :) 100 gr yağsız ton balığı yiyebilirsin yanında tuzsuz lor peynirde iyi gider :) yatmadan önce mutlaka 1 bardak sütünü eksik etme genişlemeye yardımcı olur. saat 16:00 da muz yediysen akşam ton balığı menüsü yerine elma'da yiyebilirsin yada tam tersi :) elma yediysen akşam muz.

Not : ara öğünlerde kilo problemin olmadığına dayanarak söylüyorum kuru meyve ve kuru yemişlerden tüketebilirsin.

umarım yardımcı olurum

Sayfayı Paylaş