Beslenme Günlüğüm hakkında Yardım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Özcan ÖZDİL tarafından 1 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Özcan ÖZDİL

Özcan ÖZDİL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Asistan
    Yer:
    Salihli
    Merhaba,

Forumda yeniyim ama Konu beslenme olunca Beslenme başlığı altına yazmak en doğrusu olur diye düşündüm.

Yaklaşık 6 aydır BB ile uğraşıyorum ama (Ameliyat ve ramazandan dolayı) ara vermek zorunda kaldım. 1 hafta oldu yeniden başlayalı artık düzenli olarak spor yapmak ve beslenmek istiyorum yoksa vakit öldürmekten başka bişey yapmış olmucağımı anladım. O yüzden kendi hazırlamış olduğum beslenme programı mı ve kullanıcak olduğum Suppelementleri sizlere paylaşmak ve olumlu olumsuz fikirlerinizi almak istedim.

Kişisel Bilgiler:
    Kilo:65
    Boy:175

Sabah Kalkış : 06:00
    * 1 tatlı kasesi Yulaf ezmesi içinde (1 adet muz , 2 tatlı kaşığı çikolata , 1 bardak süt)
    * 1 adet tam yumurta
    * 1 adet yumurta beyazı
    * Bal , Peynir ve Zeytin
    * 1 Bardak Meyve Suyu

07:30 - 08:00 işe başlama

* 1 Bardak kahve

Ara Öğün için Tavsiyelerinizi Bekliyorum..

Öğlen Yemeği : 13:00
    Öğlen yemeği konusunda pek seçeneğim yok iş yerinde o gün ne yemek varsa menüyü az çok bildiğim için genelde protein ağırlıklı oluyor içerikler ama biraz yağlı oluyor artık ben yağsız almak için özen göstericem.

İş bırakma 17:00

Sporu iş çıkışı ve akşam yemeğinden önce yapmak benim için en iyisi çünkü salon biraz kalabalık olabiliyor akşam saatlerinde o yüzden en iyi bu ara diye düşünüyorum ve hep bu arada gitmeye çalışıyorum.

Akşam Yemeği
    * 2 Adet Tavuk Göğsü
    * 1 Tabak Pirinç Pilavı
    * Bir Kase Yoğurt
    * Bunların yanında aklınıza gelebilecek yeşillikler.

Yatmadan Önce 1 Adet Yeşil Elma.

Saat 22:00 Uyuma.

Kullanılacak olan Supplementler :
    Gaspari Bcaa 6000 Amino Asit
    MUSCLETECH PREMIUM WHEY PROTEIN

Supplement Kullanımları hakkında da görüşlerinizi bekliyorum.

Genel olarak beslenme programım bu olacak eklememi ve çıkarmamı tavsiye ettiğiniz besinleri söylerseniz sevinirim. Şimdiden Teşekkürler .

İyi çalışmalar. bench_O

2. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Bal çikoalata götür ohhhh :)

3. Berkovicc

Berkovicc Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Karbonhidratı dusurup yerine protein eklemelisin sabahki basit karbonhidratlar yani bal cikolata ve meyve suyunu atmalısın bunlar gereksiz yag kazancına neden olur.Bunlar yerine Birkac yumurta beyazı 1-2 tam yumurta ekleyebilirsin.Ara ogun icin kuruyemis en iyi secimlerdendir.Gaspari BCAA oldukca basarılı bir urun antrenmandan once ve sonra kullanabilirsin .Antrenmn bitisi ve aksam yemegi arasında protein tozu icmen sana hızlı protein verir ve kaslarına amino asit saglar.Yatmadan once ise elmanın yerine protein ve yag eklemelisin yemis ve protein tozu iyi bir secim olur yemislerdeki yaglar sindirimi yavaslatır ve proteinle birlikte gece boyu kaslarına besin saglar.

Özcan ÖZDİL bunu beğendi.
  4. Özcan ÖZDİL

Özcan ÖZDİL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Asistan
    Yer:
    Salihli
    Berkovicc yorumun için ve tavsiyelerin için teşekkürler thums: onları da ekleyeceğim. yumurtayı az tutmamın nedeni bende alerji yapıyor o yüzden ama dediğin gibi beyazını yemeğe çalışırım. geri kalan yerlerde de tavsiyelerin varsa yardımlarını bekliyorum. çünkü bu sefer sporu gerçek anlamda yapmak istiyorum.
    tekrar teşekkürler.

iyi sporlar. bench_O

Sayfayı Paylaş