beslenme günlüğü

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mey16 tarafından 16 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mey16

mey16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar dün spor salonuna kayıt oldum ve spor yapmaya başladım
    15.dk koşu bandında 8 de koştum.
    5dk bisiklet
    10tekrar 3 set mekik
    10*3 kanat
    10*3 kelebek
    ve isimlerini bilmediğim 1-2 hareket daha yaptırdı.
    beslenme konusundada ekmek,tuz,şeker ve yağdan uzak duracaksın akşam 6dan sonra açlıktan gebersen bile 1-2 salatalık yada elmadan başka bişey yemeyeceksin dedi.Burda yazılanlara göre bu saçma geldi ben yağ yakmak istiyorum kas kütlemi kaybetmek istemiyorum.Nasıl beslenmeliyim tecrübeli olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

2. umut94

umut94 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise 2 öğrenci
    Yer:
    Çekmeköy
    akşam yemeğine 150gr lor peyniri ya da 150gr tavuk göğüs iyi gider. Tabi antremanını akşam yemeğinden önce yapıyorsan yani (17-18 ya da 18-19) yemekte kompleks karbonhidratda tüketmen gerek

3. mey16

mey16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ben şuanda nasıl beslenmeliyim hep beraber bi liste hazırlasak nerde ne kadar ne yiyeceğim anlamadım

4. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Koşu bantında koşma 8.0 da tempolu yürü.5 dakika bisiklet kilona göre cok az.Yakın zamanda hocan 20 25 dakikaya cıkarıcaktır.Ağırlıklara fazla yüklenme koşu bantı bisiklet mekik bel hareketlerine önem ver.Forma girdikten sonra yavaş yavaş vucut geliştirmeye başlarsın.Hem cardio hem vucut geliştirme cok ağır gelir.Haftada en fazla 4 en az üç gün git.Dinlenmeyi ihmal etme.En önemliside sağlıklı bir diet.Her sabah 2 3 yumurta beyazı yemelisin.Yumurta beyazı hem yağ yakımını kolaylaştırır hemde içinde protein vardır.Cips cukulata döner dürüm kola dondurma ve kilo yapan bütün yiyecekleri hayatından cıkar.İlk ayda 6 7 kilo verirsin.

5. mey16

mey16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    haftada 3 gün gidiyorum

sabah:2 adet haşlanmış yumurta beyazı+yağsız ve tuzsuz lor peynir
    öğlen:haşlanmış kemiksiz-derisi alınmış tavuk ve bulgur pilavı(çok az zeytin yağı ile)
    akşam:? bilmiyorum ne olabilir. sabah ve öğlen yazdıklarım yeterli mi ara öğün olarakda süt düşünüyorum

6. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Bence öğlen yediklerini akşam yemelisin örneğin.

Sabah 1 dilim kepek ekmeği kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir 4 yumurta beyazı 2 3 zeytin bir bardak süt.salata domates..

Ara öğün 2 -3 badem veya 1-2 tane ceviz

öğlen : Az yağlı olmak kaydıyla sebze yemeği.Ama ben sana eğer seviyorsan kabak veya ıspanağı öneririm.Domates salata marul vb.

Ara Öğün Spora gitmeden önce 2 tane yeşil elma bir dilim karpuz erikte olabilir.
    Üzüm veya vişne suyu

spordan geldikten sonra akşam yemeğini biraz sıkı tutmalısın cünkü.Yaktığın kalorileri ve harcadığın enerjileri bir yerden toplaman lazım.Az yağlı 2 3 kaşık makarna veya pilav 2 3 parça tavuk köfte kıyma balıkta olabilir.Bolca salata

Ara öğünde karpuzu öneririm bir bardak süt.

Daha yeni başlayan için idael bir diet programıdır.Bende 18 yaşındayım 178 boy 84 kiloyum ilk başladığımda 91 kiloydum bunları yedim 7 kilo verdim. 1.5 ayda.Her bünyeye göre değişir tabi.İlk başlarda biraz hızlı kilo verirsin.

Sayfayı Paylaş