Beslenme duzenim. ( kilo verme amaçlı - öneri bekliyorum )

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sp3ctral0 tarafından 20 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. sp3ctral0

sp3ctral0 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Kilo vermeye çalışıyorum. Bu benim beslenme düzenim. Neler yapmalıyım? Ve evde neler yaparak yağımı yakabilirim?

Sabah:
    2 dilim peynir( light peynir )
    1 domates
    1 salatalık
    1 kase yulaf ve light süt
    1 corba kaşığı bal
    1-2 dilim kepekli ekmek
    2-3 dilim jambon( ya da salam )

Öğle:
    Okuldq dugundan goturebilirsem kepek ekmekli sandvich ya da patates puresi( yağsız)
    Hazır meyve suyu

Akşam:
    Genellikle evde sebze yemeği yapılır. Et yemeği fazla yememeye çalışıyorum.
    Bol yeşillikli salata

Aralarda 1 avuç badem. Meyve tüketiyorum

2. gagkoo89

gagkoo89 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    başta 1 çorba kaşığı balı çıkar bence hedefin yağ yakımıysa ara öğünlerde sadece meyve ye ve bademi çıkar amden yağ yakmak isiyosun sabahları 45 dk tempolu yürüyüş ,koşu veya bisiklet sür ve daha sonra karın hareketlerine geç sabahleyin böyle bir durumun yoksa akşam yemeğinden 2.5 saat sonra 45 dk tempolu yürüyüş,koşu veya bisiklet sür ve daha sonra karın hareketlerine geç

3. svaroth

svaroth Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Ayrıca çok sağlıksız bi kilo verme şekli. Çok aç kalırsın bu diyette. Öğün sayını 5-6 ya çıkart derim ben. Metabolizman yavaşlamasın 3 öğün yemekle. Bu arada öğün sayısı 5-6 derken, öyle her bulduğunla öğün yapmaman lazım :) sistemli ve düşük kalorili bi diyete sadık kalındığında kilo vermemek mümkün değil.Tabi spor da şart. sadece diyetle biraz zor. Bence biraz bakın bu diyet çeşitlerine. en uygun yiyeceklerle, uygun saatlerde 5 öğün gibi bi program yap derim.

4. rb53

rb53 Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    sabah kahvaltısında bal,jambom ve yulaf ezmesinden vazgeç,cünkü bunlar karbonhidrat miktarı yüksek besinler,beyaz peynir ve haşlanmış yumurta ağırlıklı bir kahvaltı yapabilirsin..öğle yemeğinde bir porsiyon ızgara et(kırmızı veya beyaz) yersen iyi olur,aksam yemegin ise gayet ideal,badem yerinede leblebi tüket,hem badem in yarısı kadar kalorisi var hemde protein miktarı badem ile aynı zaten kilo vermeyede yardımcı bir kuruyemistir,spor ile kilo vermek istiyorsanda parklarda uzay yürüyüşü aleti var,sıkı giyin ve hızlı tempoda 5 er dakika aralıklarla 3 set çalış çok yararını görürsün..

Son düzenleme: 24 Eylül 2011

Sayfayı Paylaş