Beslenme Düzenim Sizce Nasıl ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gtml tarafından 28 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. gtml

gtml Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar merhaba,
    3.5 aydır VG yapıyorum haftada en az 2 gün crunch derslerine katılıyorum göbeğimde az da olsa erime mevcut.85 kılodan 77 ye düştüm boy 1.85 . Çalıştığım için çok sağlıklı beslenemıyorum hazır yemekler nedenıyle ama hamur vbtüketmiyorum. Ekmeği yulaf veya kepekli ekmek olarak tüketiyorum. Beslenme düzenim ile ilgili yorumlarınızı ve tavsiyerlinizi bekliyorum. Hayırlı akşamlar.

Sabahları
    yoğur + 1 su bardağı yulaf ezmesi + kuru üzüm
    yumurta ve yulaf ezmesini karıstırıp pişiriyorum
    bazende sadece 1 paket yulaflı bisküvi tüketiyorum yanında şekersiz çay

Öğle arası (günlük olarak değişmekte )
    Yarım tavuk (Piliç çevirme) yarım porsıyon pirinç veya bulgur pilavı + Çorba
    Haşlama sebzeli patatesli tavuk + yoğurtlu makarna + 2 dilim kepekli ekmek
    1 porsıyon kuru fasulye / etli nohut + piriç veya bulgur pilavı +2 dilim kepekli ekmek
    1 porsıyon ızgara köfte / kebap çeşitleri + bulgur pilavı + salata + 2 dilim kepekli ekmek
    1 kutu ton balığı + 6 adet dilim peynir + 2 adet salatalık + 2 adet domates
    çorba + kavurma + bulgur pilavı 1 porsıyon +2 dilim kepekli ekmek
    çorba + yoğurtlu makarna + sulu yemek + 2 dilim kepekli ekmek

Spor öncesi çok sıklıkla olmasada
    badem, fıstık,fındık,kuru üzüm,ceviz karışımı
    2 adet muz
    spordan 40 dk önce 3 adet Multipower BCAA spordan sonra 3 adet bol su ile alıyorum

Spordan Sonra Allah ne verdiyse :))
    Yağlı yememeye özen gösteriyorum fakat her yemekte yağ olmazsa olmaz ama sulu yemek,bulgur veya pirinç pilavı, makarna, dolma çeşitleri tarzında yemekte ne varsa abartmadan yiyorum. Gün içerisinde şekersiz çay, kahve , meyveli soda tüketiyorum. Çok nadir çikolata yiyorum ve dediğim gibi hamurişi tütekmiyorum.

Bu şekilde beslenıyorum. Yanlış ve doğrularımı , eksiklerimi değerlendirirseniz sevinirim.

Sayfayı Paylaş