beslenme düzenim görüşlerinizi bekliyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve cihatornek tarafından 17 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    öncelikle selamlar beslenme düzenim hakkında görüşlerinizi bekliyorum.kilo = 78,boy = 183cm

sabah =
    5 yumurta akı ( haşlanmış ) ,250 ml süt ,bir muz ile blenderda karıştırıp içiyorum

ara öğün =
    100 gr yulaf ezmesi

öğle =
    nohut,kuru fasülye,mercimek yemeği

ara öğün = 100 gr yulaf ezmesi ( antrenmandan 1-1.5 saat önce )

akşam =

tavuk göğsü,zeytinyağlı salata,yoğurt ( 100 gr )
    ya da
    brokoli
    ya da
    lor peyniri karışımı

beslenme düzenim genel itibari ile bu şekilde yorumlarınız neler yaptığım yanlışlar var ise ve belirtirseniz çok sevinirim.şimdiden teşekkürler :)

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Amaç ne? Yağ yakımına mı çalışıyorsun kilo almaya mı?Ne kadar mercimek, ne kadar fasulye, kaç gr tavuk? Hatan eksik bilgi vermen.

cihatornek bunu beğendi.
  3. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    amacım yağ yakmak midede az bir yağ kaldı onuda yakmayı planlıyorum.yaklaşık 150-200 gr tavuk,bir tabakta mercimek

4. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    100 gr yulaf yemen yeterli bence.Onun dışında çok olmamak kayıdıyla kuruyemiş ekleyebilirsin.Ayrıca sebzeleri de çoğaltabilirsin.Genel itibariyle güzel ama program

cihatornek bunu beğendi.
  5. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    teşekkürler :)

6. KEEPfit33

KEEPfit33 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar, beslenme programınıza meyve de eklemelisiniz, vücutta hızlı onarım, ağrı giderme ve gelişim için meyve şart...örneğin kiraz, üzüm, ananas.

Öğle vaktinde nohut, kuru fasülye veya mercimek (karbonhidrat) tükettikten sonra ara öğün olarak yulaf ezmesine ihtiyacınız yok, çok şişlik yapmıyor mu? Bunun yerine ara öğünde protein içeren 5-6 adet ceviz yada fıstık ezmesi tüketebilirsin. Beslenme listeniz çok sade, biraz çeşitlilik katmalısın az da olsa yeşillik ekleyebilirsin, ıspanak, nane, maydonoz, domates, sarımsak vs.

Saygılar.

cihatornek bunu beğendi.
  7. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    Öncelikle yaptığınız yapıcı yorum için çok teşekkür ederim.Beslenme programımı yeniden düzenledim göz atarsanız sevinirim ;
    sabah
    5 yumurta,250ml,süt,muz
    ara
    150 gr yulaf ezmesi,süt,badem( 10-15 adet )
    öğle
    sebze yemeği,light yoğurt,4 dilim tam buğday ekmeği
    ara
    100 gr bulgur,100 gr tavuk
    Antrenman------
    ara ( antrenmandan hemen sonra )
    1 muz,bir meyve
    akşam
    150 gr tavuk göğsü ya da lor peyniri ya da brokoli
    yatmadan önce
    100 gr light yoğurt

ancak maddi durumlar nedeniyle hep bu beslenme programıyla gitmeyi düşünüyorum yani öyle kendimi şişirmek çok çok ölçü almak istemiyorum bu dieti ne tam define nede tam bulk olmak amacıyla yapmayacağım gerekli proteinimi ve karbonhidratımı aldığımı düşünüyorum.sadece tek değişiklik yaz aylarında antrenman sonrası karbı 0 a,kış aylarında ise bir öğünde almam gerekenin yarısını alacağım antrenman sonrası iyi bir vücudum var estetik kaygısı güdüyorum o yuzden bu beslenme programıyla her daim gideceğim
    saygılar,iyi sporlar

8. KEEPfit33

KEEPfit33 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Rica ederim yardımcı olabildiysek ne mutlu.

İyi bir vücudun var ve çok fazla irileşmek istemiyorsan daha çok kardiyo ağırlıklı doğal sporlara yönelebilirsin. Örneğin dışarda jogging,koşu,barfiks, eve geldiğinde ise şınav,mekik,squat yani vücut ağırlığınla yapabileceğin hareketlerdir. Buna ek olarak eve alacağın 2 adet dumbell ve düz bir bar ile ağırlıklar yeterli olabilir.

Antrenmandan sonra çok az da olsa karb. alabilirsin zarardan cok faydası olacaktır vücudun kaybettiği enerjiyi yerine koyabilmesi ve gelişim için. antrenmandan 30dk. sonra meyve yerine, 100 gram pirinç lapası ile 150 gr. tavuk göğsü tüketebilirsin.

Yani düzenleyecek olursak
    antrenmandan sonra: 100 gram pirinç lapası ile 150 gr. tavuk göğsü
    akşam: 150 gr. ızgara tavuk/balık - bol limonlu,zeytinyağlı salata -100gr. light yogurt
    ara: 50gr. lor peyniri -maydonoz

cihatornek bunu beğendi.
  9. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    Peki çok teşekkürler,beslenme programımı verdiğiniz tavsiyeler üzerine gözden geçirdim ve gerekli düzenlemeleri yaptım.Bundan sonra hep aynı beslenme stili ile gideceğim,yaz aylarında karboyu biraz azaltabilirim belki bir nebze olsun define olabilmek için malum ağustosta üniversiteye hazırlık var :) hukuk fakültesi hedeflenmesi dahi zor bir yer bu beslenme stiliyle bu yüzden gideceğim amacımda zaten müsabik olabilmek değil belki ilerde :) vücut tipim tam bir mezomorf neyse çok uzattım tekrar tekrar teşekkürler :) saygılar,iyi sporlar

Sayfayı Paylaş