Beslenme Düzeni

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve NiTian ErXing tarafından 24 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. NiTian ErXing

NiTian ErXing Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Kill Gods
    Yer:
    World's End
    Merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım ve spora başlayalı da çok uzun bir süre olmadı. Öncelikle amacım yağ yakmak 1.74 Boy, 80 Kiloyum şu anda. Ağırlık çalışıyorum 3 gün çalışıp 1 gün dinlenme şeklinde. Bir beslenme düzenim var ancak bir soru sormak istiyorum bu konuda çok araştırma yaptım ama doğru dürüst bir yanıt bulamadım o yüzden buraya sormak istedim.

Resimde de göreceğiniz üzere günlük uyguladığım düzen bu. Yağ yakmak için bu düzeni uyguluyorum spordan sonra protein almalı mıyım? 9.30 gibi antrenman bitiyor ve 12 de yatıyorum. Ve beslenme düzenimde bir sorun var mı eklenecek veya değiştirilecek bir yer. Umarım bu konu hakkında kafamdaki soru işaretlerini yok edersiniz, teşekkürler.

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Örnek bir beslenme sorusu olmuş öncelikle..

Spordan sonra protein almalısın..bunu toplama ilave edebilirsin karb.ı düşürdüğün için..
    Ayrıca doymamış (tüm tekliler ve çoklulardan sadece omega3 ...zeytin yağı,omega3, kuruyemiş şeklinde) yağları da sağlıklı bir yağ yakımı için diyetine eklemelisin..doymuş yağlardan yumurta sarısı yağı zaten dietinde var..

Diyetteki bireylerin sık yememesi gerektiğini düşünüyorum insülini düşük tutmak için..sen de böyle yapmışsın zaten.metabolik denge diyetlerinde de min 5 saat kuralı var örneğin.insülin aslında anabolik etkisi olan bir hormon..yağ yakımsız kas yapanlar sık yiyerek insülini yüksek tutarlar teknik olarak ama yağ yakımında bunun düşük kalması lazım..tabi bu durumda kas gelişiminden kısmen feragat edilmesinin sebebi bu..

Özellikle yağ yakımı tecrübesi olan arkadaşlar çok daha önemli ilaveler yapacaklardır..

NiTian ErXing ve egemennn bunu beğendi.
  3. akilonya_48

akilonya_48 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Spordan sonra kesinlikle protein ve karbonhidrat almalı antremanda depolar boşalmış durumda glikojen depolarını doldurman lazım antreman sonrası akşam idman yaptığın için karbodan kaçabilirsin ama bir miktar karbo ile protein almanı öneririm gece yatarkende protein almanı öneririm artı 160 gram karbonhidratlar tüketip aynı düzeydede protein alıp kaslarını koruman çok zor karboyu öyle çok düşük tutucaksan proteinin yüksek olmalı yada ikisinide yukarı çekmen lazım kilo başına 3 gram ve aşağısı dietlerde kas kaybı kaçınılmaz takviyelerinde yoksa öğün olarak en az 4 tüketmeni tavsiye ederim başarılar ;)

NiTian ErXing bunu beğendi.
  4. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Sabah ve aksam yemegindeki protein miktarlari cok fazla. Hatta genel olarak aldigin protein miktari cok fazla. 80kilosun ama 180gr protein aliyorsun. Bu sporlar ugrasanlar kilo basina 2gr protein alir ki bu kimi bunyelere fazla bile. Vucuda alinan fazla protein yag olarak depolanir. Sabah 2tam yumurta ve 3yumurta beyazi ye. Aksamki tavugun miktarini 150gr'a dusur.hatta 250gr tavugu pisir,2ye böl,yarisini spor oncesi ogununde,yarisini spordan sonra ye. Merak etme bu yaglanma yapmaz.spor sonrasi proteine ihtiyacin var.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

NiTian ErXing bunu beğendi.
  5. NiTian ErXing

NiTian ErXing Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Kill Gods
    Yer:
    World's End
    Teşekkür ediyorum öncelikle. Doymamış yağları da ara öğün olarak ekleyebilirim öyleyse. Çok fazla öğün yapmak istemedim benim açımdan daha iyi olur az öğün olması.

Aslında belirtmeyi unutmuşum dediğin gibi 2 tam yumurta ve 3 yumurta beyazı şeklinde olacak. Akşam öğününü spor öncesi ve spor sonrası şeklinde ikiye ayırıyorum öyleyse. Teşekkürler bilgilendirme için.

Spordan sonra protein alıyorum öyleyse bu kesinleşti :)

Hepinize tekrardan teşekkür ediyorum bilgilendirdiğiniz için.

Sayfayı Paylaş