Beslenme düzeni ve çalışma programı hakkında.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve nmngndn tarafından 27 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. nmngndn

nmngndn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Forumda yeniyim daha önce herhangi bir konu açmadım, kimseyi tanımıyorum da. Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın. Benim size danışmak istediğim şey yukarda da belirttiğim gibi çalışma düzenim ve beslenmem.

Ben üniversitede okuyorum ve devlet yurdunda kalıyorum haliyle çok düzgün bir beslenme düzeni çıkaramıyorum kendime, bu mümkün değil. Çıkan menüler iyi ancak bizim ulaşmak istediğimiz protein miktarının yanından bile geçmiyor. Ben çareyi yumurtada buldum. Günlük 6 veya 7 yumurta yiyorum. Kahvaltıda 3 tanesi sarısıyla birlikte 4 tanesinin sadece beyazı akşam yemeğinden önce olmak üzere. Bunun yanında günlük 100 grama yakın piliç salam, 100 grama yakın da lor peyniri yiyorum. Akşam yemeğinde ise çıkan yemeklerden hangisi varsa artık, pilav, makarna, göğüs eti, fırınlanmış tavuk vs yiyorum. Bazen öğün sayım günde ikiye düşüyo bütün sıkıntım bu. Sabah ve akşam olmak üzere. Protein alımı konusunda yorum yapar mısınız yeterli mi yoksa tam tersi çok mu yükleniyorum nedir aslı astarı.

Çalışma programına gelince de haftanın 4 günü 1er gün aralıklarla çalışıyorum. Salona gitmiyorum yurtta 9 kg dumbell var iki tane onları kullanıyorum. 6x6 biceps çalıştırdıktan sonra 6x6 omuz basıyorum ağırlıklarla. Yurdun bahçesine çıkıp 10 dakika falan koşuyorum. Barfiks çekiyorum 5x5 olmak üzere. 12x8 şınav çekiyorum, barfiks demirinde asılı pozisyonda bacaklarımı kendime çekerek 12x4 yapıp karın çalıştırıyorum. Ağır bi programım yok gördüğünüz gibi. Salona gitme şansım da yok şuan için. Sizden yorumlarınızı bekliyorum bu programın ve beslenme düzeninin bana ne gibi bi geri dönüşü olur? Şimdiden teşekkür ederim.

2. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Dambıllar yerine Vucut ağırlıyla çalışabilirsin. Onda da gelişirsin.
    "Calisthenics for beginner" diye aratırsan dolu program var.
    Beslenme konusunda, 6-7 tam yumurta fazla sanki. Odaya piknik tüpü sokabilirsen Bulgur yapabilirsin. Kolay gelsin.

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. nmngndn

nmngndn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut ağırlığıyla çalıştığım takdirde hacim kazanamayacağımı düşündüm. 66-67 kiloyum, 1.75 boyum var. Biraz kilo almak ve hacim kazanmak istiyorum. Vücut ağırlığı da sadece sıkılaşmama yardımcı oluyo gibi geldi bana bir süre uğraştım çünkü vücut ağırlığını kullanmayı. Bulgur pilavının da işe yarar bi besin olduğunubildiğim için akşam yemeklerinde menümden aayırmıyorum. Pirinç yada bulgur kesinlikle yiyorum.

Sayfayı Paylaş