Beslenme düzeni önemli noktalar ? Boy:1.86 Kilo:72

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve jaguarxs tarafından 25 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. jaguarxs

jaguarxs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba BFT üyeleri.Ölçülerimi başlıkta belirttim anlaşıldığı gibi hacimlenmeyi amaçlıyorum ancak beslenme konusunda pek bilgim yok forum da tabi ki bilgiler var fakat bazı noktalarda herkes farklı birşeyler söylüyor ve bu kafa karıştırıyor.Spora başlayalı 2 ay oldu gelişme az da olsa var (beslenmeden dolayı az).Üç gündür uyguladığım beslenme programım şöyle;
    Sabah: 2 adet tam 2 adet yumurta akı (haşlanmış)
    2 dilim kepekli ekmek,domates,portakal suyu,yağsız beyaz peynir
    Ara Öğün: Bir kase yulaf ve ona yetecek kadar süt

Öğle: Bir tabak makarna yada bulgur pilavı yanında 100-200 gr arası tavuk gögüs haşlanmış ve salata-light yoğurt. (Hazır tavuk yemenin farkı olur mu galeta ununa batırılmış olanlardan?)

Ara Öğün: 160 gr lık bir konserve ton balığı

Akşam: Öğlenin aynısı genellikle.

Antremanı 21.30 ile 23.00 arası yapıyorum (salonda) antreman öncesi muz yiyorum gelincede 80 gr ton balığı.
    Yağ oranım %13 yaş:18 buna göre sizce eksiklerim ya da yanlışlarım var mı özellikle antremandan önce ve sonra ne yemem konusunda kararsızım.Şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar bench_O

Son düzenleme: 25 Temmuz 2013
  2. KEEPfit33

KEEPfit33 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, beslenme programın bence iyi fakat hacim kazanmak istiyorsan biraz daha proteine ihtiyacın olabilir. Ton balığını fazla tüketmemeye çalış. Biraz da meyve ya da ceviz, fındık türü kuruyemişlerden ekleyebilirsin menüye. Antrenmanını geç saatte yapman iyi değil, vücut zaten gün içerisinde yorulduğu için enerji açısından sıkıntı çekebilirsin. Antrenman sonrası normalde akşam yemeği ile kaybettiğin enerjiyi almak gerekir fakat sen geç saatte yaptığın için öğün sıkıntın var. Supplement e ihtiyacın var gibi en azından antrenmandan sonra....

Saygılar.

Son düzenleme: 25 Temmuz 2013
  3. jaguarxs

jaguarxs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorum ve tavsiyelerin için sağol KEEPfit33 ancak antreman saatimi malesef değiştiremem.Gün içinde yorulmamaya çalışıyorum.Ton balığının ne gibi zararları var? Supplement konusunda da kararsızım ve fiyatları hakkında bilgim yok şuan.

4. KEEPfit33

KEEPfit33 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Rica ederim, ton balıkları metil civa ihtiva etmektedir. Çok fazla tüketilmemesi gerektiğini Tarım Bakanlığı açıkladı. supplement i önermem fakat antrenman saatinden sonra gerekli protein karşılamanız için forumda birçok kaynak bulabilirsiniz, isterseniz ilgili sayfalardan araştırabilirsiniz. En çok duyduğum marka WHEY.

jaguarxs bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş