Beslenme şeklim iyimi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sh1ne tarafından 7 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. sh1ne

sh1ne Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bodye haftada 3 gün gidiyorum sabah 9:15 de başlıyorum antremana.Antremana gittiğim günler 7:30 gibi kalkıp 8 e kadar kahvaltı ediyorum.

Boy 1.74 kilo 62 kilo alarak kaslanmak istiyorum.Kilo almak istememin sebebi biraz kemiklerim dışardan belirgin o yüzden

Kahvaltım şu şekilde : 5 adet bebe bisküvisi + yulaf ezmesi + mısır gevreği bu 3 lüyü bi kaseye koyup sütle yiyorum.

5-6 dilim beyaz ekmek yada çavdar ekmeği,bal,pekmez,50 gr lor peynir

4 yumurta(2 si sarısı 2 si beyazı şeklinde)

Antreman başlangıç 9:15 bitiş 10:30

11:00 ton balığı + hazır meyve suyu(elma suyu) ((antremana gitmediğim günler ton balığı yerine günde 200 gr tavuk yiyorum))

13:30 yoğurtlu 1 yada 2 tabak makarna bazen pilav

16:00 15 tane bebe bisküvisi + sütle karıştırıp içiyorum

19:00 akşam 2 çeşit yemek biri sulu yemek(taze fasulye ıspanak nohut kuru fasulye vb..) diğeri makarna yada pilav

22:00 1 yada 2 haşlanmış patates + 25 gr lor peynir

bu öğünlerin arasındada elma mandalina gibi meyveler yiyorum ne zaman canım çekerse :)

Sizce uygunmu program 160 gr ton balığını sadece antreman günleri antremandan sonra yiyorum.Diğer günler günde 200 gr tavuk yiyorum

2. AslanPaşa

AslanPaşa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bence kahvaltıdaki bisküviyi çıkarmalısın şeker var 5-6 dilimfazla 2 dilim kepek çavdar ekmek yiyebilirsin 4 yumurta 1 sarı 3 beyaz olabilir hazırmeyve suyu yerine ayran fln içmelisin 2 tabak makarna fazla 1 tabak yeter 16 daki 15 bebe bisküvüde fazla istersen ye ama yağlanırsın 22 deki haşlanmıs patatesi çıkar o sana yaq olarak qeri döner katı davrandıysam k.bakma düsüncelerimi sölemek istedim :)

3. sh1ne

sh1ne Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ayran tuzlu antremandan sonra basit şeker alınması gerekmez mi? Ya üzüm suyu ya elma suyu içiyorum 250 ml kadar.Bebe bisküvisini kilomun üzerine az daha yağ alıp 65 e tamamlamak istiyorum 62 killoyum şuan.65 e erişince yemeyeceğim artık.Bazen yatarken makarna yediğimde oluyor aslnda :)

4. GodBlessStoya

GodBlessStoya Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Antremandan sonra basit şeker alınması gerektiğine inanmıyorum,hiç şeker tüketmem herhangi bir olumsuz yanını vs. görmedim,her söylenene inanmamak gerekir

5. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Antrenmandan hemen sonra almanız gerekiyor basit karbonhidratı. Çok abartmadan meyve suyu alabilirsiniz. Şu yazıyı okumanızı öneririm https://www.bodyforumtr.com/vbforum/antreman-sonras-karbonhidratlar-t25634.html

4 yumurtayı 3 beyaz 1 tam şeklinde yiyin. Bisküvileri ve mısır gevreğini çıkartın. Sadece yulaf yiyin. Ekmeği hayatınızdan çıkartamıyosanız bile azaltın 5-6 dilim fazla. Ayrıca şu kahvaltıyı yarım saatte hazırlayıp yiyebiliyorsanız helal olsun. Son yemeğinizle antrenman arasında en az 1buçuk 2 saat olmasına dikkat edin. Dolu bir mideyle çalışmak performansınızı etkiliyecektir.

Geri kalan hesabı siz yapın kilonuz*1.5-2gram protein 3-4 gram karbonhidrat. Kolay gelsin

6. GodBlessStoya

GodBlessStoya Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Ben hiç kullanmadım basit karbonhidrat,hiçbir zararını görmedim. Ne bir gelişememe oldu ne başka birşey gül gibi geliştim.
    Benim tavsiyem şeker tüketmemeniz olucaktır.

7. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
  8. GodBlessStoya

GodBlessStoya Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Ben antreman sonrasından bahsediyorum zaten,hiç tüketmem ve kas yapımım durma gibi birşeye uğramadı. Benim gibi bir çok arkadaşım da tüketmiyor ve gayet gelişiyorlar nazar değmesin.

9. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    O zaman sizin gelişiminizi göz önüne alarak bütün bilimsel verileri bi kenara bırakıyoruz. Ben kendisine almazsa gelişemez demedim tekrar ediyorum.
    Siz kullanmadan fayda göremiceğini nerden biliyorsunuz?
    Çoğu kişi bulkta antrenman sonrasında hammadde olarak dekstroz ve maltodekstrin kullanıyor hep yanlış mı bunlar?
    Varsa bildiğiniz bir bilimsel açıklama makalesiyle birlikte bekliyorum. Yoksa konu off topic olmasın

uzzman bunu beğendi.
  10. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    godbless stoya, konuyu offtopic içinde bırakıyorsun, seni uyarmamın sebebi ben kullanmıyorum gelişiyorum, inanmıyorum vb. gibi ifadelerin, google.com diye kaynak gösterip, profesörlerden link isteyeceğine sitede arama yap antrenman sonrası şeker tüketimi ve insülinle ilgili yabancı kaynaklı makaleler bulacaksın.
    sana kuralı söyledim, açık ve net, senin kurduğun cümlelerle örtüşüyor, offtopic mesajların hepsinide konudan kaldırıyorum.

Son düzenleme: 9 Aralık 2012
    uzzman bunu beğendi.
  11. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    6 beyaz dilim ekmek çok fazla ve çok gereksiz duruyor.Yiyiceksende tam tahıllı veya kepek ekmeği tercih etmelisin ama o sayı illa yicem diyorsan daha aza inmeli , bence sabahları 100 gr yulaf ezmesi ve bir kase dolusu sütü karışıtıp kaşıkla yemen daha doyurucu ve daha iyi bir kahvaltı olur.15 tane bebe bisküvisini silip yerine 16:00da Elma , Portakal , Muz gibi meyve takviyesi yapılabilir ama fazla miktar değil 1 er tane.

Sayfayı Paylaş