Beslenme Şeklim Doğru mu?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve dump dump tarafından 23 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. dump dump

dump dump Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1,80 boy 104 kilodayım. Yaklaşık 2 haftadır sabahları yulaf ezmesi, öğlenleri normal porsiyon tabldot yemek, akşamları spor varsa; yeşil elma yoksa yine yulaf ezmesi yiyorum. Ara ara da kuru kayısı tüketiyorum. Gün içerisinde toplamda 5-6 adet falan. Yeşil çay ve şekersiz kremasız kahveyi çok tüketiyorum. 2 haftadır bu şekilde besleniyorum. Açlık bakımından çok zorlanmıyorum. Ama dikkatimi çekti sindirim sistemim çok yavaşladı. Sizce beslenme şeklim doğrumu ?

2. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikli hedefin yağ yakımı ise karbonhidratı azaltman, proteini arttırman lazım, günde iki kere yulaf ezmesi çok. Ne kadar yiyorsun bilmiyorum ama 100 er gramdan olsa 140-150gr karbonhidrat çok yağ yakmak isteyen biri için.

Bunun yerine akşam yemeğinde yulaf ezmesi yerine, et,tavuk,balık,sebze yemeği,salata gibi alternatiflere yönelebilirsin.

Yeşil çay ve acı kahvede sorun yok.

Sindirimin hızlanması için su alımını ve lifli gıdaları arttırabilirsin.

3. dump dump

dump dump Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet hocam önceliğim yağları eritmek. başarılıda oluyor gibiyim ama dediğim gibi sindirim sistemindeki yavaşlık sağlıksız mı acaba yaptığım diye korkutuyor beni. yulaf ezmesini 2 çorba kaşığı, 1 çay bardağı yağsız süt karışımı şeklinde tüketiyorum. bekar evinde yaşadığımından akşamları yemek pişirmem çok zor oluyor. birazda o yüzden yulafa yükleniyorum pratik ve doyurucu oluyor. su tüketimini arttıramıyorum maalesef. komik gelebilir ama su beni acıktırıyor :). ama dediğim gibi sıcak içecekleri çok kulanıyorum. onlar suyun yerini tutmaz mı ?

4. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Hayır sıcak içecekler, çay kahve suyun yerini tutmaz. su fazla tüketmiyorsan sindirimdeki bozukluk bundan kaynaklanıyor diyebiliriz. yaz aylarında spor da yapılıyorsa en az 3-4 lt su içmek lazım.

5. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    öncelikle vücudunu aç bırakıyorusun

spordan sonra kaliteli bişeyler yemen lazım et balık tavuk yumurta kuru fasulye nohut v.b

yulaf yada elma değil

ayrıca o kadar yulaf sindirim sistemine zarar verebilir

6. dump dump

dump dump Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    spordan 2 saat öne ve 2 saat sonrası yemek yemememi söylediler salondan. salondan çıkışım saat 9 u buluyor. duş falan derken saat 10 oluyor. o saatte zararlı olmaz mı yemek yemek. sıkıntı olmazsa pratikliği açısından ton balığı yiyebilirim .

7. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Günde 4 çorba kaşığı yulafın sindirim sistemini bozmasını şu ana kadar sadece siz düşünmüş olmalısınız.

8. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    pardon ben 2 kaşık tüketiyorum dediğini görmemişim

ben her seferinde 100 gr ki buda 5 çorba kaşığı tükettiğim için

öyle dedim

9. fitline

fitline Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende buradan beslenme ve antrenman programim dogrumu sormak istiyorum sizlere. Buraya actim forumda baslik kirliligi yaratmamak icin basligi acan arkadasim kusurabakmazsin isallah
    Beslenme sabah 3 gun degismeli kepekli sandwich ekmegine beyaz peynir domates alternatifi 3tam yumurta omlet tahmini 60-100gr lor alternatifi yulaf ve musli karisimi 1kase light sut Ara ogun 1 elma ve multivitamin mineral hapi Ogle 1 porsiyon sebze 1porsiyon yogurt ve et tavuk kofte ya da ton baligi ara ogun elma aksam evdeysem oglenin aynisi spora gideceksem elma yulaf musli yogurt ya da light sut. Yogurt light degil sabah sandwich yedigim gunler haric hicbir ogunde ekmek yok . Spor aksam 8-11 arasi Ocak 2de basladin grip vs hastaliklardan 3 hafta isgucten 1 hafta kaybim var boy 1,82 baslangic kilom 132 suan 110kg yum. Son 2 haftadir sitedeki yeni baslayanlar icin olan programi uyguluyorum oncesinde 45dk kardio yapiyorum. Bundan once 1 saat kardiyo 30dk yerde karin hareketleri ve aletlerde duzensiz kol ve bacak calisiyordum. Asil sorum su Daha nekadar zayiflamaliyim. Gogus preste 5x2kg + bar 14kg 24kg diger dusmeyi engelleyen makina goguspreste 10×2kg 14kg bar toplam 34kg calisiyorum ve 3×8 setlerde 45dk bitiriyorum programi Fakat bu agirliklar 2sette zorlamaya basliyor daha agir nezaman kaldirabilirim zamanla olabilecek biseymi yoksa biyerde yanlis biseymi yapiyorum ufak tefek adamlar benim 2katimi kaldiriyor utaniyorum valla :) yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

Sayfayı Paylaş