beslenme üzerine yardım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ersin yıldırım tarafından 4 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. ersin yıldırım

ersin yıldırım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    öncelikle merhaba.foruma yeni üye oldum.yaklaşık 1.5 aylık yapmış olduğum spor süresince rastlantı eseri fark edip sürekli takip ediyordum.yalnız daha sonra bir şeyler paylaşma ihtiyacı hissederekten üye oldum.arkadaşlar cevaplamanız mümkünse bir kaç sorum olacaktı.
    boyum 1.77 kilom ise 82 idi.ramazana girmeden önce ölçüm yaptım ve 82 kilodan 74 kg. a düştüm.kas kaybım 8 kilodan sadece 100 gram kadardı.amacım 72 kilo olup vücudu baya bi yağdan arındırdıktan sonra adamakıllı beslenerek fit bir hale getirmek.yalnız problemim ramazan da oruç tutuyorum.beslenmeme,uyku düzenime dikkat edemiyorum bu sebepten dolayı.
    asıl sorum,yemek alışkanlığım ve antrenman durumuna göre kas kaybı fazla yaşar mıyım?
    her gün sahurda, bir kase yulaf ezmesi + yoğurt+ tatlandırma amaçlı meyveli puding tozu
    her akşam iftarda 300-500 gram tavuk göğsü (suda haşlanmış) + bir bardak kefir (bazı günler ton balıklı makarna 1 tabak)
    antrenman sonrası yani iftar sahur arası,bir avuç gün kurusu + kuru yemiş ve minimum 3 lire su içmeye özen gösteriyorum.
    antrenmanı spor salonun çalışma saatleri dolayısıyla,haftada 3-4 gün iftardan önce hafif kardiyo ,ağırlık programımda ise set sayısını ve kilo miktarını azaltarak,ramazan öncesi yaptığım antrenmandan ziyade fazla zorlamamaya çalışıyorum.ağırlık programımda göğüs,omuz,karın,bacak,kol hepsi dahil.
    sizce yaptığım özellikle diyet programı sıkıntılı mıdır? kas kaybı fazla yaşar mıyım?

2. mert.berk.can199713

mert.berk.can199713 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bende kas kaybi olmadan yag kaybetmeye calisiyorum 86 kilodan 81 kiloya dustum 100 gram kas gitmis sadece bence mukemmel benimde yardima ihtiyacim vardi zahmet olmazsa antrenman ve beslenmeni bi ara yazarmisin :/

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. ersin yıldırım

ersin yıldırım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    mert merhaba.ramazan ayı için sadece bu şekilde yukarıdaki gibi besleniyorum.normal zamanda ise aslında farkı yok.sadece öğün fazlalaştırıp normal antrenmanımı yapıyorum.klasik olacak ama içecek olarak bol su ve günde minimum 2 bardak kefir tüketiyorum.sabah kahvaltısına minimum 2 yumurta kesin var.öğlenleri ofiste çalıştığımdan herkes yağlı yemekler söylerken ben ev yemeği tarzı takılıyorum.nohut yanına bulgur ve yoğurt vb. gibi.tatlı kesinlikle tüketmiyorum.ekmeğin hiç bir türlüsü yok tabi.hamur işi de yok.akşamları da mutlaka protein ağırlıklı tavuk ya da ton balığıyla besleniyorum.ara öğünlerde ise kuru yemiş (ceviz,badem vb.) tüketiyorum.tabi buna yağlarımdan kurtulduğum müddetçe devam etmeyi düşünüyorum.ramazan sonrası eğer istediğim kiloya ulaşırsam artık kalori miktarını arttırarak yeme düzenimi yeniden gözden geçireceğim :)
    antrenman programını paylaşmayı ben de çok isterdim yalnız ilk ay için bir program uyguladık salonda.ilk ay sonu hareketleri aletleri tamamen değiştirdik.salonda yaptığımız hareketlerin dökümanını aletlerin isimleriyle birlikte alamıyorum vermiyorlar.kendimde aslında bu spora yeni başladığımdan alet isimlerini bilmiyorum açıkçası öğrenme gayreti göstermiyorum :) sadece hangi aletle ne yapılması gerektiğini biliyorum.eğer ilk programımla birlikte hepsini toparlayabilirsem seninle burada paylaşabilirim tabiki.spor salonuna bir gün arayla devam ediyorum.spor salonuna gitmediğim zamanlarda ise yaklaşık 2 km yol yürüyorum.
    dediğim gibi eğer yaptığım hareketlerin aletlerinin isimlerini toparlayabilirsem en yakın zamanda seninle buradan paylaşabilirim :)

4. mert.berk.can199713

mert.berk.can199713 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Çok tesekkurler ya uzun uzun yazmissin eline saglik bende ilk ay programini hocanin verdigini yapiyorum zaten cok farklilik yoktur sanirim tekrar sagol allah razi olsun :)

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. ersin yıldırım

ersin yıldırım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    rica ederim :) yalnız forumda bakıp yardımcı olabilecek en azından fikrini belirtecek bir arkadaş olsaydı fena olmazdı?

Sayfayı Paylaş