Besin İntoleransı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve CalisCalis tarafından 2 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. CalisCalis

CalisCalis Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    mrb arkadaşlar,

Besin intolerans testi yaptırdım inek sütüne ve tam yumurtaya karşı vücudumun orta derecede reaksiyon gösterdiği sonucu ulaştı elime.Şuan bende whey protein ve casein protein kullanmaktayım acaba bunların kullanımını kesmelimiyim?

2. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    whey proteinin üzerinde yazar peynir altı suyundan mı yapılmış neyden yapılmış

casein süt proteini orda işler değişir. ama bence orta derece reaksiyon için kullan. sonuçta çok da ciddiyeti olmayan bir test sende kabul edersin :)

nerde ne kadar yaptırdığını pm atabilir misin?

3. CalisCalis

CalisCalis Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    ben on whey protein kullanıyorum baktım içindekilerde penir altı proteini izolesi(soy lesitin içerir), peynir altı proteini konsantresi,peynir altı peptitleri içerirmiş peynir ile alakalı içinde bunlar var.

benim karnımda çok sorun var 3-4 ay öncesine kadar haftada 2 kere falan en az 7-8 saat ağrı çekerdim. Bütün testleri yaptırdım, neden kaynaklandığını bulamadı doktorlar daha yapılacak bişey yok psikoljik dedi.İşte son 3-4 aydır iyiydim son 4 gündür yine başladı ağrımaya ve 4 gündürde şişlik ağrı şişlik ağrı gidip duruyor.Besin testinide 15 gün önce yaptırdım 2 gün önce geçti elime sonuçları.

çok ciddiyeti olmayan test demişsin?neden böyle düşündüğünü açıklarsan sevinirim.çünkü bende çok araştırmama rağmen reklam harici testin hiç açıklamasını veya tartışıldığını görmedim, okuduğum yorumlarda hep kendi sitelerinden ne kadar güvenilir bilmiyorum ama yorum yapanların sorunları benim sorunumla paralel.
    (pm atıyorum 2dk ya)

Sayfayı Paylaş