Bermuda Şeytan Üçgeni ( Yumurta + Yulaf + Tavuk ) ve Beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ArdaFit tarafından 5 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    KISACA: Yemek yemekte zorluk çekiyorum özelikkle yumurta yulaf ve tavukta bu konuda yardım ederseniz sevinirim.

Arkadaşlar kendi tanıdığım insanalar ve kendi adıma konuşacak olursam ben bu 3 lüyü yani yumurtayı yulafı ve tavuğu tüketirken zorluk çekiyorum ve bu zorluğu aşmak istiyorum. Sonuçta bunları biz 1 gün 2 gün yemiyoruz hergün yiyoruz hadi tavuğu hergün yemiyor olabilirsinizde yumurta ve yulafı %90ımızın hergün yediğni düşünüyorum ve bence artık bu yumurta kokusundan yulafın samansı yapısından boğazdan geçmeyişinden , haşlanmış yağsız tuzsuz tavuğu görünce morel bozmalarından uzaklaşmam gerektiğin farkındayım. Ben bide hayatım boyunca zayıf cılız bir çocuk olduğum için hayatımda bu yönümden dolayı sıkıntı çektiğim alay konusu olduğum birçok zaman oldu artık ben yemek yemek istiyorum. Yaklaşık 9 ay boyunca yapacağım bulk için yardım istiyorum arkadaşlar. Ben daha bu spora başlayalı 1 hafta oldu . Şimdi bana forumda dolaş yazılar oku diyeceksiniz okudum okumaz olurmuyum ama kendi sorunuma cevap tam olarak bulamadım. Büyük ihtimalle gözümden kaçtı eğer benim sorunuma cevap varsa link atarsanızda çok mutlu olurum. Ben sadece eski ben olmaktansa başka biri olmak daha büyük daha güçlü daha hacimli olmak istiyorum. Şu son 1 haftaya kadar sabah kahvaltı yapmayan öğlen okulda tabildot yiyen akşamda 1 porsiyon yemek yiyip günü bitiren biri olarak benim için bu sürecin ne kadar zor olduğunu cidden benim gibi olanlar dışındakilerin anlayabileceğini sanmıyorum. Herkese teşekkürler

2. onyiturk

onyiturk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Sen ona Bermuda Şeytan üçgeni demişsin ama biz ona muhteşem üçlü diyoruz bil istedim

Sent from my iPhone using Tapatalk

DaiMoNer ve derin_aker bunu beğendi.
  3. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38

4. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    Yulaf yemene gerek yok ki onun yerine mercimek ye. Tavuk yerine peynir ye. Yumurta yerine protein tozu al. İlla yulaf yenecek illa tavuk göğsü yenecek diye bir şey yok ki. Alternatif çok. Süzme yoğurdun bile 100 gramında 9 gram protein var. (fatsecreta göre).

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

derin_aker bunu beğendi.
  5. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    [TE="atraksiyonlu, post: 1026455, member: 141067"]Yulaf yemene gerek yok ki onun yerine mercimek ye. Tavuk yerine peynir ye. Yumurta yerine protein tozu al. İlla yulaf yenecek illa tavuk göğsü yenecek diye bir şey yok ki. Alternatif çok. Süzme yoğurdun bile 100 gramında 9 gram protein var. (fatsecreta göre).

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]

Ben bu gıdaları seviyorum ve kesinlikle yenmesi gerektiginide dusunuyorum ben alternatif degilde bana yardimci bilgiler ariyorum ama cok tesekkur ederim bilgiler icin :)

6. evolution57

evolution57 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Bir cok baslik var bununla ilgili. Forumda cok kez yazildi. Benim son zamanlardaki favorim hatta yaklasik 1.5 yildir bu sekilde tüketiyorum. Yulafin üzerini kaplayacak sekilde su döküyorum ve mikroya veriyorum. Mikrodalganiz yoksa üzerine sicak su koyup bekleyin. Suyunu cekip yumusadiktan sonra üzerine tatlandirmak adina 10-15gr p.tozu ve 1 paket stevia atiyorum. Karistirip üzerine donmus yaban mersini, frambuaz vs ekliyorum.
    200gr yulaf - 15gr p.tozu - 1 paket stevia isimi görüyor.
    Tavuk konusunda seker orani düsük soslar ile tatlandirabilirsiniz. Belki bir secenek olur sizin icin.

7. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Stevia ne hocam daha once duymamistim ve yumurtayi napiyorsunuz onuda aciklarsaniz ve cok tesekkur ederim

8. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    stevia gerek yok geceden sütün içine yulafla kuru uzum koy sabah muhabbelıden daha tatlı oluyor istersen 1 olcek whey yada ceviz ekle ben hepsini karıştırıyorm tadına doyamazsın.

DaiMoNer bunu beğendi.
  9. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Tamam o zaman olayi anlatiyorum 100g yulaf 200ml light sut ve zevke gore kuru uzum vsvs. Bunlari koy kaba karistir. Sonra dolabami atam disardami dursun cunku simdi cok afedersin sabah soguk sut benim midede biraz skinti yaratabilir disardada bozulmasin ?

10. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    dolaba koy hıc bısey yapmaz sabah sabah uyanınca once yumurtanı sonra lorunu sonrada yulafını ye gune hazırsın=)

11. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    5 yumurta yiyorumda loru yemeyi ihtiyac duymuyorum

12. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Tavuğu kuş başı doğrayıp iyice kekik ve pul biber ile harmanlayın ve çok çok az yağlı bir tavada ( tavuk yapışmasın diye ) kızartın. Yanına az bir şey ketçap ile harikulade oluyor. Yulafıda dendiği gibi kuru meyveler ile tatlandırabilirsiniz. Benim yulaf tarifim yoğurt yulaf ve kuru kayısı şeklinde. Yumurta için bir şey diyemeyeceğim çiğnemeden yut gitsin :D

13. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    v
    Cok tesekkurler :) yulaf yogurt herkes diyor ama daha once denemedim artik denerim :). Aslinda en pratigi yulaf yumurtayi karistirip icine muz ve uzum atip pisirmek ama onunda porsiyonu cok fazla geliyor

14. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Google'da şunu arat: IIFYM

Sevmediğin hiçbir şeyi yemek zorunda değilsin.

evolution57 bunu beğendi.
  15. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    sevmediğin birşeyi yapmak sana eziyet gibi gelir, çabuk sıkılırsın spordan. Örneğin yulafı çorbaya attığım oluyor yada 2'şer 3'er çekirdek gibi yediğim oluyor, bir bakıyorum 2 avuç yulaf bitmiş :) biraz yaratıcı olun.

Tanrı Türk'ü korusun.

16. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    a
    caOTE="2pacist, post: 1026625, member: 134446"]sevmediğin birşeyi yapmak sana eziyet gibi gelir, çabuk sıkılırsın spordan. Örneğin yulafı çorbaya attığım oluyor yada 2'şer 3'er çekirdek gibi yediğim oluyor, bir bakıyorum 2 avuç yulaf bitmiş :) biraz yaratıcı olun.
    Hocam antrenmanlari cok seviyorume yumurtayi yulafi tavuguda seviyorum ve ne kadar onemli oldugunu biliyorum fakat lezzetli gelmeyince yiyesim gelmiyor. Aslinda bunlarin hepsi bahane gercekten kendini veren biri tavugu cig bile yer ama iste buda benim kusurum

Tanrı Türk'ü korusun.[/QUOTE]
    ahcam

17. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    hocam bu konuda baharatlar hayat kurtarıcı oluyor gerçekten.Şahsen yemeklere baharat katmasını severim.Bu gibi sıkıntılar baharatlar yardımcı gerçekten.Mesela yulafın yavan tadını kuru üzüm,tarçın,ceviz ile tatlandırabilirsiniz.Tavuğu köri sosu,kimyon vs. katabilirsiniz.Çözüm çok yaratması sizde.Çok şükür böyle huyum yok okulada hergün tavuk makarna götürüyorum.Hiçte bıkmam.Hepte yerim :D

18. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Malesef huyum kurusun huysuz sıkılgan bri yapim var ayni seyleri yapmak veya yemek bıktırıyor ama baharatlarla cozum buldum gibi ve tavuk gousu yerine baska bir yerini aldim. Nerdeyse hic yagi yok yag olan yerleride ben aliyorum ve cok yumusak oluyor tadida valla daha guzel suan onu yiyorum.

Sayfayı Paylaş