Berkay Türkkan-Soru & Cevap

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Berkay Türkkan tarafından 24 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 48 üye.
  1. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    12 ay clean bulk dönemindeyim ektomorf olduğum için. Bulk veya definisyon dönemlerini ayırmıyorum. Beslenme detaylarımdan antrenman günlüğümde bahsetmiştim, oradan bakabilirsiniz.

Antrenman programlarınızı 6-8 haftada bir yenilemelisiniz. Bu süre içerisinde vücudunuz antrenman programınıza adaptasyon sağlar.

Daha önce kullanmadığım bir ürün, hakkında bilgim yok maalesef.

2. mevlana244

mevlana244 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Peki onunla birlikte amino asit kullanmasam hocam boşa gidiceğini ancak % 10 nun işe yarayacagını söylüyor dogrumu ? Ben ise bu ürün bittikten sonra aminoasit Bca yı tek kullanmayı dusunuyorum.

3. ronaldooooooo

ronaldooooooo Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Antrenman programlarınızı 6-8 haftada bir yenilemelisiniz. Bu süre içerisinde vücudunuz antrenman programınıza adaptasyon sağlar.

Bide suan sadece optimum whey ve dymatize amino max kullaniyorum sizce yetrlimi baska urun kullanmama gerek varmi ?

4. alimanavoglu79

alimanavoglu79 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    3
    Oncelikle tebrikler gayet basarili olmus.1 aydir evde fullbody ebasladim,daha once tek bolge caliaiyidum.ramazandan 78 kg ciktim spor yapmadan.su 86 kg 192 boy.genetik olarak kol sikintili.squad icin en fazla bar+55 kg sirtima atabiliyorum 12 rep,indirmeden 25 calf,6 rep squad daha yapiyorum birazda agirlikla yuruyorum.bunu 2 set yapiyorum.bunun bana zararimi var faydasimi daha cozemedim.deadlift 95 kg 6 rep nizami yapabiliyorum.snaw +20 kg 15 tekrar,triceps dips +20 kg 10 tekrar yapiyorum.bu sekilde calismanin hacime nekadar etkisi olur yaza kadar.bide bana onerebilecegin baska seyler warmi.kolay gelsin iyi calismalar

5. Provision

Provision Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Berkay merhaba.Haftada 5 gün çalışıyorum tek bölge şeklinde.Supplement olarak Xtend,Recon ve ON Whey kullanıyorum.Sorum kombinin yeterince doğru olup olmadığında aslında.Glutamin Bcaa alırken baya araştırdım.Reconun yarım ölçeğinin ON wheyini bcaa ve glu yönünden tamamladığını gördüm.Xtendi preworkout olarak 1/2 ölçek Reconuda post olarak Whey ile beraber aynı şekilde 1/2 ölçek alıyorum bir muzun yanında.Şu ana kadar gerçekten memnunum.Performasımı arttırdıklarına eminim.Fakat yine de doğruluğunu danışabileceğim birileri olsun istedim,genelde en doğru cevabı vücudün vereceği düşünülür ama :) 5 günden 1 veya 2 gün yarım saat bisiklete başlayacağım yavaş yavaş.Supplara cardio günleride aynı şekilde devam etmeli miyim? Şimdiden teşekkür ederim İtülü kardeşim :)

6. alayına07x

alayına07x Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    hocam merhaba öncelikle. biceps ve tricepsi tek gün girmek geride kalan biceps ve tricepslere isvme kazandırı mı acaba. bir de bu şekilde biceps triceps tek gün girilirse sizce hangi hareketlere kaçar set yer verilmeli.( 2 buçuk senelik sporcuyum daha önce ikisini aynı gün hiç girmedim. endomof vücut tipiyim. bulk sezondayım.) önerilerinizi bekliyorum :)

7. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Özellikle pump açısından çok verimli oluyor biceps & triceps antrenmanları. 4'er hareketten 3'er set veya 3'er hareketten 4'er set uygulanabilir. Ben genelde temel hareketleri tercih ediyorum. İzole hareket yapacaksam da en sonda 1 hareket olarak uyguluyorum.

Kullanım şekli bence gayet başarılı. İçeriklerine kadar karşılaştırmışsınız, çoğu kişi bunu yapmıyor maalesef. Kardiyo günlerinde de aynı şekilde devam edebilirsiniz. Sadece kardiyo gününde muz kullanmazdım ben olsam.

Açıkçası mesajınız çok karışık geldi, anlayamadım sisteminizi. 3-4 hareket ile genel sistem hakkında yorum yapmam mümkün değil.

Bu konuda yorum yapabilmek için beslenme planı hakkında bilgim olması gerek.

8. censsa

censsa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam merhaba ben 6 aydır bu sporu yapıyorum.Boyum 1.91 kilom 83.. Benim sorunum kollarım çok zayıf 6 ayda 29 cm olan kol 34 olabildi.Bu benim moralimi inanılmaz bozuyor.Bakıyorum yorumlara 2-3 ayda 7-8 cm büyüten kişileri görüyorum.Son 1,5-2 aydır aynı ağırlıkları kaldırıyorum daha iyisini yapamıyorum.Bunun nedeni uzun kol ve uzun kaslara sahip olmamdanmı kaynaklanıyor? Protein tozu kullandım şimdi creatin kullanmayı düşünüyorum.Ne tavsiye edersiniz?

9. Hüseyin özbay

Hüseyin özbay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    öğrenci
    Hocam Merhaba
    beslenme programi hazorliyorumda bir sorum olacaktı vücut bi öğünde en fazla 30 gr protein alır fazlasını atar diye bi yargi var bu dogrumu

10. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
  11. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    bi öğünde max 40 gram sentezlenir diye biliyorum yinede berkay abi daha iyi bilir tabi

12. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Doğru zannedilen yanlış bir yargı. Her insanın bünyesine göre değişiklik gösteren bir durum bu. 60 kg olan bir kişi ile 120 kg olan bir kişi nasıl aynı miktarlarda sindirim yapabilir?

Overhead Press ve Seated Side Lateral Raise'a mutlaka yer vermenizi öneririm. Bunun yanında toplamda 2 press hareketi hedefe uygun olur.

Uzun kollu kişiler (Ben de bu gruba dahilim) kol konusunda söylediğiniz sıkıntıları maalesef çekerler. Uzun vadeli düşünüp sabırla çalışmalısınız. Sonunda elde edeceğiniz görüntü çok daha estetik oluyor diğerlerine kıyasla.

censsa bunu beğendi.
  13. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Berkay abi sen HIIT kardiyo öneriyosun biliyorum ama, normal kardiyolar ne kadar sürmeli?

14. ronaldooooooo

ronaldooooooo Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba berkay hocam benim belim biraz hassas squad falan yaparken cok zorluyor beni agir girebilicegim hareketleri belim engel oluyor bu belimi gelistirmek icin onebileceginiz hareket varmi alt sirt hareketleri beli gelistirirmi ?

15. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    İyice ısındıktan ve hafif kilolarlar deadlift yaparak o bel alt sırt bölgesini ısındırdıktan sonra dikkatli ve nizami şekilde ters mekik cekerek kuvvetlendirebilirsin. Ben aynısını FleXoR hocada ters mekik konusunda söyledigi icin sanada iletiyorum ama berkay abide cevabini verir.

ronaldooooooo bunu beğendi.
  16. pusat.selim

pusat.selim Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    MErhaba hocam. Benimde bir sorum olacaktı. ortalama 7 aydır bu sporu yapıyorum. uzun zamandır da kick boks ile uğraşıyorum. türkiyede ve ege bölgesinde dercelerim var. Ben özellikler kanat- sırt kaslarına yönelmek istiyorum. Fakat 7 aydır fazla gelişim olmadı bu bölgede. 2 aydır bu progrmı uyguluyorum. Bu program uygunmudur yada ne değiştirmem gerekiyor ?
    NOT: Barfiks 1-2 tane çekebiliyorum o yüzden eklemiyorum.
    Deadlift 4x10
    lat pul down 4x8-10
    Cable row 4x8-10
    Barbel roe 4x8-10
    Dumbel row 4x8-10
    Şimdiden teşekkür ediyorum.

17. veNo

veNo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar Berkay Abi,
    Ben senden en iyi verim veren triceps ve biceps hareketleri istiyorum. Her birinden 4'er 5'er tane olursa iyi olur.
    Dipnot : Sadece dumbell, barfiks bar ve şınav barım var.
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Ocak 2015 ---
    Abim birde senden sırt ve omuz için yardım isticem. Bir büyük olarak yardımcı olacağını umuyorum. Sırt ve omuz içinde 4'er 5'er tane en verimli hareketleri paylaşırsan sevinirim. Yine elimde olan malzemelere göre yalnız. Saygılarımla Mustafa :)

18. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Bu soru daha önce sorulduysa affola günde kaç lt şu iciyorsun antreman günleri değişiyor mu ve bu tüketimi nasıl gerceklestiriyorsun yani sürekli elinde şu şişesiyle mi geziyorsun :)

19. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Yanımda su taşıyorum evet :) Gün içerisinde en az 3.5 litre su tüketiyorum fakat toplam miktara tam olarak bakmıyorum açıkçası.

gazo0202 bunu beğendi.
  20. Thorm

Thorm Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar hocam. Bu spora başladıktan sonra saç dökülmesi yaşadınız mı yoksa saçlarınızı kısa kestirmenizin sebebi keyfi mi teşekkürler.

Sayfayı Paylaş