berbat yaşıyorum isyanlardayım

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve simitci88 tarafından 26 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    belkide tipik bir ergen isyanı ama buraya bişeyler yazmak beni rahatlatıyor demin son zamanlarda içinde bulunduğum durumları değerlendirdim ve berbat olduğuna karar verdim. sabah 6da kalkış 5te eve geliş bu arada bissürü gereksiz ders (okulu sevmediğimden degil yazıp yazıp cıkıyoruz ogrendigimiz yok) zaten ogrencı oldugum ıcın adam gıbı beslenemıyorum, sevgilim yok :D yazılı haftası notlar 70-80 arasında sekiyo daha lise 2de tüm bunlardan uzaklaşıp hergun spor yapıym dıyorum ozamanda gun ıcınde ıyı beslenemedigim aklıma gelince gelişimin iyi olmayacagından korkuyorum ve erteliyorum. her sabah akşam olmasını ve uyumayı akşamda ertesi günün sabahının olmasını ve tekrar akşam olmasını ıstıyorum evde boş boş masturbasyon yapıyorum. arkadaş cevremin zeka seviyesi pek gelişmemiş ilkokul esprileri dalga geçmeler v.s baba şehir dışında maddi durumlar pek iyi değil hergun diyorum yarın hayatımı duzene sokucam adam gibi gelicem yemeğimi yicem sporumu yapıcam dersimi çalıscam ama tam herseyi yaptım sanıyorum bikac test çözuyorum bi soruda tıkanıyorum çıldırıyorum sonra daha bitmesi gereken dolu test oldugunu goruyorum ve canım hiç çözmek istemiyor. kısacası hayatım son zamanlarda böyle. bunları yaşayıpta atlatan varsa yardımcı olsun lütfen.

ZeusS_ bunu beğendi.
  2. ChevChelios

ChevChelios Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    aynı durumdayız. sabah 6 da okul aksam 6 da evdeyim. sadece ağırlık çalışıyorum. beslemmede dikkat etmiyorum. çok yararını gördüm.

3. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Kendine bir uğraş edin. :) Bunlardan en iyisi düzenli spor yapmak olacaktır ama bununla yetinme bir sanat dalıyla uğraşmaya çalış. Okumayı dene ne seviyorsan onu oku mizah da dahil buna sadece vücudunu değil zihnini de geliştirmeden yürüyen bir et yığınından farkın olmaz. ;) Ben de senin geçtiğin yoldan geçtim hem de çok olmuyor sabah 6 okul akşam 7-8 eve dönüş(dershane falan...) ama benim bir hedefim vardı. Kendine bir hedef ve uğraş edinmelisin bir an önce. ;)

simitci88 bunu beğendi.
  4. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    şu okul stresinden beni kurtaran tek şey spor istersen düzenli beslenme illa müsabık mı olacaksın? o kaldırdığın kilolar bile rahatlatacaktır seni ya da başka uğraşlar edinebilirsin.

simitci88 bunu beğendi.
  5. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    tipik ergen bunalımı.
    tek çaresi de bunları düşünmemek yani kafayı dağıtmak...
    muhakkak ilgilendiğin bir şeyler vardır, gitar çalmak, yüzmek, basketbol, puzzle, din-tarih araştırmaları, kitap okumak, bahçe ile ilgilenmek .vs.vs...
    kendine sürekli bir uğraş bularak dertlerini hafifletebilirsin...

ilk öğüt: kesinlikle yalnız değilsin.

son öğüt:hayatın berbat filan değil. mezun ol. ondan sonra berbat hale gelecek. ve asıl o zaman 'berbat' tanımı ile yüzleşeceksin.

Rpac, Azi, simitci88 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  6. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    aynen, senelerce okucaksın sonra senelerce iş arıcaksın, sonra iş bulamayınca boş gezmeyim diyip tekrardan okucaksın, ama yine iş bulamıcaksın vs...

Şimdi keşke senin yaşlarına dönebilsem diyordum, ozamanlar çok ama çok daha mutluydum. Tadını çıkar bol bol, çünkü ilerde istesende çıkaramıcaksın.

7. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Ergen bunalımı filan değil orta sınıfın yok olduğu asgari geçim Türk insanının yaşam biçimi...

Sen lise desin, biz üniversitedeyiz farklı mı sanıyorsunuz aynı durumlar bizde de var hatta çok daha büyük zorluklara göğüs geriyoruz; çünkü sizin en azından kalacak yer sorununuz yok bir eviniz var valideniz var yemek yapan evi temizleyen...
    Bizde bunlar yok, kalacak yer için para ödüyoruz, yemeğimizi kendi paramız ve kendi zamanımızla çözmek zorundayız, temizlik hijyen yine aynı şekilde...

Ve bir de bunun okul bittikden sonraki kısmı var, mesleğine göre kps bekle, özelde sürün, hala daha ailenin eline bak, askerliği halletmeye çalış.......vb.

Kısacası arkadaşım senin dertlerin daha başlangıç; Allah sana nasip ederse sen üni ye geldiğin zaman birde oradaki şartları gör.....

Belki moral veremedim özür dilerim ama Türkiye nin gerçekleri bunlar :)
    Nüfusunun %70 ine aylık 800 liradan fazla gelir oluşturamayan, insan gibi yaşamasını sağlayamayan bir ülke...

Kimse bu cümlelerimle ülkeme hakeret ettiğimi yada siyasi olarak eleştiri yaptığımı filan çıkıpta bana ima etmesin sakın!
    1- Ben ülkemi asla küçümsemem, onun için seve seve canımı da veririm, bu bizim gibi hayattan keyif alamayanlar için çok zor bir şey değil çünkü !!!
    2-Siyasetle işim olmaz biz arkadaşın anlattığı gibi maddi ve manevi yoksunluk hissini o kadar uzun süre yaşadık ki, siyaset bizim için anlamsız daha insan gibi yaşamamızı kim sağlayacak olursa olsun onun neyci olduğu UMURUMUZda bile değil !!!

aydogdu, Azi ve simitci88 bunu beğendi.
  8. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    hepinize yorum yaptiginiz icin tesekkur ederim o yaziyi yazdigim gunku ruh halimle simdi arasinda azda olsa bir fark olustu. iyi yonde. umarim mezun oluncada kimse is sikintisi cekmez onun icin asiliyorum derslere ama bu forum beni rahatlatan nadir seylerden biri kullanici adi ve adimi yazarken bile heyecanlaniyorum seviniyorum yni konulari gorunce bu spora baslayan bikac kisiyi daha gorunce seviniyorum niye bilmiyorum :D

ZeusS_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş