Bent Over Barbell Row.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve glock 19 tarafından 15 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. glock 19

glock 19 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    değerli forum üyeleri hepinize saygılar sevgiler aklıma takılan bir noktada sizden yardım istiyorum Bent Over Barbell Row. hareketinde doğru duruş şekli hangisidir yanıtlarsanız sevinirim saygılar

Ekli Dosyalar:

• 20_2.jpg
      20_2.jpg
      Dosya Boyutu:
      35,3 KB
      Görüntüleme:
      693
    • images.jpg
      images.jpg
      Dosya Boyutu:
      7,6 KB
      Görüntüleme:
      601
  2. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Arnold resimdeki bayanın duruşu ile yapıyordu bu hareketi.Barı karna çekerek.Ama ağırlık arttıkça adamın pozisyonuna doğru kayılabilir hafiften.Çünkü çok ağır kiloda o kadın duruşunda o hareketi anca Arnold gibiler yapar zaten.

3. DDRREECCKK

DDRREECCKK Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Çanakkale
    Çok güzel konu, benim de kafamı kurcalayan bi soruydu cevabını çok merak ediyorum

4. TycoLoN

TycoLoN Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Benim bildiğim kadarıyla adamın duruşu doğru ben de o şekilde yapıyorum ama, daha farklı duruşlarla da yapıldığını gördüm hangisi net cevaptır emin değilim yani

5. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Bahsedilen iki duruş da doğru olmakla birlikte şahsen ben 2. Resimdeki Bayanın pozisyonunu tercih etmekteyim . Bu pozisyon Pendlay Row diye de geçmekte . Bana kalırsa 2.pozisyon da bel sakatlığı yaşama riski saçma sapan kilolar kullanılmadıkça neredeyse 0 ' a yakın . Diğer rowing pozisyonu için gerçekten sağlam ve güçlü bel kaslarına sahip olunmalı aksi takdirde maksimum 15-20 kiloyu geçmek çok zor. Diğer pozisyon ise hem daha fazla ağırlıkla çalışmaya olanak sağlıyor hem de bel bölgesini çok daha güvende tutuyor . Ben dizlerimi iyice kırarak belimi hiç oynatmadan yalnızca sırtımla çekiyorum ve belimdeki baskının tamamen sıfır olduğunu söyleyebilirim. Bu 2 pozisyonda da rahat calısmak için Bel ( lower back) ve arka bacak ( hamstrings) kaslarınızı esnetmelisiniz(stretching) antrenmanlardan sonra

Aranel, DDRREECCKK, sthammer ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
  7. glock 19

glock 19 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    siz değerli forum üyelerinden hangi hareketin sırt kasları için daha faydalı olduğunu bulmak için konuya katılım bekliyorum hangi şekilde hareketi yapacağıma daha karar veremedim yarın sırt çalışmam var lütfen ustalardan yardım bekliyorum

8. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Resimdeki bayanin yaptigi hareket yani pendlay row hem daha guvenli hemde sirta daha cok vurur bende o hareketi yapiyorum tavsiye ederim

9. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Beyler Penday Row= Vücut 90 derece olacak şekilde barın gögse çekilmesidir.Ellerin avuçiçi sizin vücudunuza bakar.barı yukarı çektiğinizde gögsünüze doğru bakar.
    Bent Over Barbell Row= Vücut yine 90 derece olacak şekildedir fakat bunda bar göğse değil karna mideye çekilir.
    Yani penday row'u penday row yapan vücudun açısı degil barın mideye doğru degil de göğse doğru çekilmesidir.Yani kadının yaptığı hareket bu resimden beri penday mı bent over barbell row mu bunu bilemeyiz.Barı mideye çekerse bent over barbell rowdur.Barı göğse çekerse penday rowdur.Bu kadar basit.

10. DDRREECCKK

DDRREECCKK Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Çanakkale
    Hocam peki barbell row ile penday row'un etkisi konusunda ne düşünüyosun hangisi daha etkilidir ya da etki bölgeleri birebir aynı mıdır ?

11. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Penday Row hem latissimus dorsi(lat) (kanat kasları)nın üst kısmı ve sırtın üst kısmı(trapezin alt kısmı-üst sırtın iç kısmını) kalınlaştırmak iç yapılır.Bunun yanında bazı kişiler penday row'u omuz günlerinde biraz daha düşük ağırlıklarla arka omuz çalışmak için kullanır.Barbell bent over row ise biraz daha az arka omuza vurur,ve penday rowtaki gibi çoğunlukla üst kanat ve üst sırta odaklanmak yerine,alt sırt latların alt kısımlarına ve sırtın alt kısımlarına da vurur ve bu bölgelerin de kalınlaşmasını sağlar.

doxux bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş