Benimle dalga geçiyolar abilerimden yardım istiyorum

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Mutsuz1 tarafından 4 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Basit şeyler değil bunlar ben hala uğraşıyorum. Bende tıpkı aynı durumdaydım o yüzden anlayabiliyorum elden bişey gelmiyor işin kötüsü o. Dalayım desem korkuyordum, öğretmene söylesen çözmüyorlar gerçi de millete rezil olmaktan korkuyorsun daha çok. Şimdi bi denk getirsem diyorum kendi kendime varya ortadan ikiye ayırırım herhangi birini yakalasam. Bu olay ileriki hayatını bile etkiler hatta baya etkiler o zamanlardaki özgüven kaybı kolay kolay geçmez. İnsanın kişiliği bu yaşlarda oluşuyor biliyorsunuz hatta daha erkenden başlar. Bu arkadaşlar güzel dilden de anlamıyor oturup konuşsan anlamazlar yani. Ya katlanacaksın bunlara ya da yüzleşeceksin ben çok pişmanım korktuğuma onu söyleyeyim sadece. Katlanabilirim diyorsan bırak yani eninde sonunda seninle uğraşmayı bırakırlar ama katlanamam artık burama geldi diyorsan korkunun üstüne git. Columbu'nun yazdığı gibi ileriki yaşlarda da bunların farklı versiyonları yaşanıyor gerçi çokta üzülme herkes yaşıyor bunları:) Yine de seçim senin.

FiziCisT ve columbu bunu beğendi.
  2. Rjtmjx

Rjtmjx Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    sağlam kafa dengin biriyle bu olayı çözebilirsin. Bence tek başına bu işi halletmeye kalkmamalısın. Çünkü olası bi dayak yeme durumunda kendini çok daha kötü hissedersin ve artık çekilmez hale gelir.

3. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Lisede hoca beni tahtaya cikardi.siniftan bi cocuk bana mal diye bagirdi herkesin icinde.o sinirle hocanin onunde o cocuga bagirdim adamsan gel ulan serefsiz diye.bir daha bana yaklasmadi.tepki koymassan devam ederler

k.b., columbu ve FiziCisT bunu beğendi.
  4. hunemre

hunemre Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    Kardeşim gittiğin her ortamda kendine has bi üslup edinmelisin. Sen eğer okula başladığın ilk günler bir ağırlık koyabilseydin bunlar başına gelmezdi bunu sana gelecek adina soyluyorum bundan sonra boyle yap. Kendine has bir agirligin olsun burnu yuksekte değil kucumser degil veya sokakta gezen sahte erkekler gibi degil bunu davranislarinla insanlara yaklasimlarinla yardimseverligin ile gozu karaligin ile konusma tarzin ile vs... böyle oldugun zaman karşıdaki insanlar her zaman sana saygi duyar ve sever dusmanlik edecek ise cekinir. Ha şimdi ne yapacagina gelelim. Bana kalirsa 2 cocuk icin kavga edip okuldan atilman gerekmez. Eger ki kendine guveniyorsan guc olarak bu cocuklari saka vari guresir gibi kaldirip yere calabilir sonra da amaa kusura bakma sakalasiyodum ayagina yatarak guclunun sen oldugunu gosterebilirsin cevredeki arkadaslarina da bunun sakalasma icin yapıldığına inandirman gerek tabi olasi bir sahitlikte hocam sakalasiyolardi demeleri icin. Bu durum kesin cozumdur gucu yetmeyecegini anlayan cocuk belki senle arkadas bile olmaya calisabilir. Simdi gelelim baska bi taktige cocuklari gozun kesmiyor veya korkuyor musun gercekten , o zaman bir daha senle dalga gecerlerse cok ani ve sert bir cikis yap tipki hababam sinifinda ki ahmetin tum sinifa yaptigi gibi. Bu durumda yaptigin cikisa cevap verecek olursa zaten hakliyken 2 kat hakli duruma gecersin ve konu disipline giderse cocugun aleyhine sonuclanir belki ders almasina yardim eder. Gelgelelim 3. Yola bunlari yapamam abi diyorsan gül gecmeyi öğren sen guldukce onlar bu isten zevk almayi birakacaktir cunku bu isi yapmadaki amac senin o sinirli halini gormek seni deli etmek. Eger sen guler gecersen sadece vazgeçerler. Bu dedigim yollar örnektir sen farkli yollarla bu durumlari gelistirebilirsin. Kolay gelsin.

serkan2626, k.b., columbu ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. Umut Oku

Umut Oku Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Hangi okul

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. Mutsuz1

Mutsuz1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    İbrahim Müteferrika Eml Ataşehir yeniçamlıca mahallesinde

7. Mutsuz1

Mutsuz1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Kendimizi çok ezdiriyorum kendimi savunamıyorum hep bana mal diyolar bildiğiniz gibi değil isler arkadaşlar kendimi çok ezdirdim zaten hiç arkadaşım yok her gün mutsuzum moralim bozuk ve çok kafaya takıyorum hep düşünüyorum çoğ kez intiharı düşündüm sizden yardım istiyorum lütfen

8. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    O zaman dediklerimizi bir kenara bırak huzuru iki şeyde bulabilirsiniz ki biri kısmen diğeri kalıcı olur.
    1. Psikoloğa gidip yardım almak (kısmen ) maddi olarak süreklilik arz etmesi zordur .
    2. Senin her zaman güçlü , ama zayiflarin yanında olan , gazabi şiddetli ama merhameti çok olan , her gelene kucak açan ,kimseyi kapısından bo cevirmeyen birinin yardımına ihtiyacın var. "O" nun da kim olduğunu biliyorsun. Allah ...Ona siginirsan bütün acizligin bir anda sana zırh olur , hayatındaki bütün çıkmazlar birer kapı olur. Eminim ki sana şimdiye kadar dediğimiz hiçbirşey ise yaramadı. Ama bu eğer gerçekten benimsersen seni kalıcı olarak huzura mutluluğa kavuşturacak yöntem. İnancına saygı duyarım. Ama insanoğlu etten kemikten yaratılmış. Acizlik bizim hamurumuzda var. O yüzden bizi bilene bizi gozetene sığınmak en güzeli...

mehmet67 bunu beğendi.
  9. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Yaz tatiline ne kadar zaman var bilmem, ama fazla birşey kalmamış olması lazım, devamsızlık sorununu aşabileceksen bırak gitme okula. Günü gelince de karneni al çık. Ne pahasına olursa olsun önümüzde ki yıl bu okula gitmemelisin. Herşeyi göze al ve aileni başka bir okula gitmen gerektiğine ikna et. Ortam değişikliği sorunu çözer. Sonra da yukarıda ki tüm yazılanları oku, ortamın en popüler veya baskın adamı olmana da gerek yok, hakkını arayabileceğini göstermen kafi.

onur04 bunu beğendi.
  10. Mutsuz1

Mutsuz1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Abi iyi ama bak bugün beni hocaya rezil etmişler hoca herkesden 5 lira istemisti bu kisiler hocanın yanına gidip hocam yasin fakir babası iflas etti falan demisler hoca da inanmış yani birde bunların önünde oturuyorum yani napıcam bilmiyorum kimsem de yok çağırayım gelsin uyarsın ama yok belki buradan bir abimiz gelir dedim ama olmadı

11. Clean

Clean Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Dostum böyle bir durum varsada rezil olunacak bir durum yok ama konuyu başka yerlere çekmeyelim , zaten gerekli ve yapman gerekenleri FiziCisT , columbu söylemiş bana kalırsa benimde nacizane fikrim onların karşısında durup boyun eğmemek ve en güzeli columbu hocamın dediği gibi okula gitmeyip değiştirmek ki buda kalıcı çözüm değil her şey senin kafanda ve icraatlarında biter onlara karşı çıkman ve karşılarında durman lazım bir gün bir rest çekip yüzleş ve arkalarına bakmadan gideceklerine emin ol benden bu kadar kardeşim allah yardımcın olsun gelişmeleri bize söyle .

12. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Dostum buradan biri gelsin ama gelse bile bu sorunu kökten çözer mi sanıyorsun? Sen kendin çözeceksin bunu. Kilon falan nasıl yazın bütün gücünle yemek yemeye kilo almaya çalış. Ben şunu söyleyeyim fiziğin geliştikçe insanların sana saygısı da artıyor bu net bişey hele sizin yaşlar için. Belki irileştiğin kilolu olduğun zaman yaptığın uyarılar onlara daha inandırıcı daha caydırıcı gelir ki gelir muhtemelen potansiyel bi tehdit var çünkü ortada. En olmadı bir şekilde okulunu değiştir en son çare ama ben gururuma yediremezdim bunu açıkçası. Daha bi ton zorluk göreceksin hayatında daha neler neler olacak kaçmak çözüm değil bunlardan bunlar sinek kalır anca.

13. Mutsuz1

Mutsuz1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    BEN BUNDAN BAŞKA ZORLUK GÖRECEĞİMİ SANMIYORUM ÇÜNKÜ İLERİKİ HAYATIMIDA ETKİLER YANİ SENEYE SINIF DEĞİSTİRİRİM O AYRI AMA MESELA DÜN HOCAYA BENİ REZİL ETTİLER BEN NE DİYECEM HOCAYA ÇARŞAMBA GÜNÜ HOCAYLA DERSİMİZ VAR HOCAYA HATIRLATIR BUNLAR YİNE REZİL EDERLER SINIFTA Kİ ÇOCUKLARDA DİYO PSİKOLOJİNİ BOZDU DİYOLAR HAKLILAR ÇÜNKÜ EVDE DE KAFAYA TAKIYORUM ÜZÜLÜYORUM STRESTEN HEP YORGUN OLUYORUM YANİ KIMSEM YOK BİRİ GELIP UYARSA SAHİPSİZ SANMAZLAR KORKARLAR BIRAKIRLAR DEDİM CÜNKÜ GÜÇÜ DEĞİLLER AMA BIR ÇOK YERE YAZDIM AMA GELEN YOK

14. eyyup27

eyyup27 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Şef/Aşçı/Gastronom
    Yer:
    Kırgızistan
    Selamlar kardeşim ben 19 yasındayım 18 yasıma bastıgımda yurt dısına okumaya gittim hala ordayım. Öncelikle belirteyim bende lisede senin gibi sıkıntılar yaşadım ben şişman bir kişiydim insanlar hep alay ederlerdi fakat canıma tak etti sonrasında onları kendi silahları ile vurdum gidip zayıfladım onların açık yanlarını bulup bnde onlara aynısını yaptım. Yani senin burda onların açıgını bulup onların silahı ile vurup onları usandırman gerk. buda işe yaramazsa beyninle hareket et ve bu kişileri müdüre şikayet et. O kişiler zaten senın yaşlarda hepımz geçtik o yaşlardan müdürden kim korkmaz ? Herkes korkar gidip müdüre şikayet ettigin anda olay bitecektir emin ol.

15. aydogan77

aydogan77 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    adamsın

Sayfayı Paylaş