Benimle dalga geçiyolar abilerimden yardım istiyorum

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Mutsuz1 tarafından 4 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. Mutsuz1

Mutsuz1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Merhaba arkadaşlar ben 10. sınıfa gidiyorum ve sınıfta bana karışan 2 kisi var artık sınırı aştılar brnim taklidimi yapıyolar resmimi çekiyolar saçma sapan konuşup gülüyorlar ce bağırarak konuşuyolar herkes duyuyo ve gülüyor mesela geçen gün sıraya adımı yazmış ve yanında başka bir erkek ismi yazmış ortasında da kalp koymuş senenin başından beri sabrettim ama artık dayanamıyorum. Derslerimi ve normal hayatımı çok etkiliyor. Kendimi çok ezdiriyorum keşke böyle yapmasaydım. Kimseye karşı gelemiyorum.

Büyük abilerimden yardım istiyorum okuluma gelip bu kişileri uyarsalar çok iyi olur başka yardım isticek kimse yok.

2. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Ecnebiler bu duruma bullying adını vermiş, çocuklar - gençler başka bireyleri aşağılayarak, hastalıklı bir şekilde kendilerine toplum içerisinde yer açmaya çalışıyor. Bunun iş hayatında ki versiyonuna da mobbing deniyor. Yani maalesef amaç ve şablon değişsede ileri yaşlarda da benzer durumlar yaşanabiliyor. Gençlik yıllarında yaşanan bu durum insanın tüm hayatını etkiler, başarılı veya güçlü insanlar ile sosyal statü olarak en altları mesken tutan insanların ' büyük bir kısmının ' ortak noktası geçmişlerinde buna benzer durumlara maruz kalmaları. Bunları neden yazdın diye düşünüyorsun, şimdi konumunu sen seç, bu oyunda bölümü geçmek için hile yapamazsın, ya takılıp kalacaksın, ya da canavarı yeneceksin.

Burako6, k.b., alvel ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  3. snapro

snapro Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    hangi şehirdesin

aydogan77 bunu beğendi.
  4. Mutsuz1

Mutsuz1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    İshanbul abi

5. mehmet2576

mehmet2576 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Bu olanları önce ailene anlat ve onlara okul müdürü, sınıf hocaları ile konuşulması gerektiğini söyle. Artık dayanılmaz bir hal aldığını falan belirt iyice ailene. Sen kalkıpta sorunu tek başına çözmeye kalkma sakın, iş dahada çözümsüzlüğe doğru gider. Ama şöyle bir şeyde var tabi, sen iyi bir vucüt geliştirme sporu yaparsan ve güçlü bir görüntüye sahip bir çocuk olursan senden korkup sana karışma ihtimalleride oldukça azalır. Bu tarz insanlar bedensel güçten çok korkaklar, aslında özlerinde çok korkak, birer sinek kadar değersiz insanlardır.

6. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Yazdıklarına esasen katılıyorum, bilhassa son cümle tam isabet. Ancak çözüm için gerçekçi düşünmemiz lazım, aile ciddiye alsa okul yönetimi ciddiye almaz, yönetim ciddiye alsa adam akıllı bir yaptırım ile olayı çözemez. Ülkemizde bu konular henüz ciddiye alınmıyor, herhangi bir hocanın gelip yavrum siz arkadaşsınız diyerek çekip gitmesi arkadaşın daha da üzerine gitmelerine sebebiyet verebilir. Çözüm son cümlende.

mehmet2576 bunu beğendi.
  7. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Hayır hayır kesinlikle ailene anlatma. Senin yaşında birisi rahatlıkla kendi problemlerini çözebilir . Sadece seçeneklerini belirlemelisin. Bu konu beni de askeri okulda rahatsız ederdi. Ama ben bununla basedebildim.onları onların silahıyla vuracaksin.
    Sana birkaç alternatif soylucem . Bunlardan birini veya birkaçını yapabilirsin.
    1. Öncelikle bu yaşlar karakterin oturması , kişiliğin değişmesi için son safhalardir. Hani karakterini ya degistireceksin ya da yukarıda arkadasin dediği gibi ömür boyu o karakterin sana sunduklarina ya da karşına cikardiklarina razı olacaksın. Bu yüzden mizacini değiştir. Sert olmaya , ağırlığını koymaya , dış göstermeye (gerektiğinde kaçınma ) , bağırmaya (ses tonunu çok iyi ayarlaman ve susmayan biri olduğunu kanıtlamak için ) başlaman gerekebilir... Bu dediklerimi nerede nasıl ne dozda yapacağına sen karar vereceksin
    2. Seni ezenleri kendi silahlarıyla , onların aciklariyla ezmeye bak. Bunları gerektiğinde dillendirmekten çekinme . Senin boş olmadığını ağızlarından çıkacak başka bir lafın , senin onları alt edebileceğim başka bir açık doğuracağını bilmeliler.
    3. Bu kişileri gerektiğinde dövmen gerekebilir. Dayak yemek pahasına. Ama en azından onlara bir ders vermen gerekebilir . En azından senin bu konular karşısındaki duruşunu görüp birdahakine geri vites yapacaklardır.
    4. Farklı bir arkadaş grubuna girip bu seni karalayan guruba karşı psikolojik bombardımana başlaman da faydalı olacaktır. En azından onların da ezildiğini görmek sen deki bu ergen ezikliğini bastiracaktir.
    Bu dediklerim ancak bir ergene söylenebilir. Öyle çok felsefi konuşmadım. Gerektiğinde bunu da yaparım. Ama bu tipleri çok iyi bilirim. Bunların karşısinda sokrates gibi descartes gibi filozofların vereceği akılla çıkamazsın. Onları bir şekilde sindirmek gerekli. Çünkü bunlar laftan anlamaz ve senin içindeki bu eziklik karakterini çok zayıf düşürecektir. İlerde büyük sorunlara yol acar sonra bir filozof gibi düşünmeye baslarsin. Bu yuzden şimdiden birşeyleri göze alıp değişime kapı acman hatta mecburen değişmem gerekli. Zayıf olma!!!

2pacist bunu beğendi.
  8. Mutsuz1

Mutsuz1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul, Turkey

Sağol abi

9. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Kavga ile ilgili konusmak yasak dikkatedelim

10. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Ufaktan bir taş geldi sanki? :) ' düşünmek' kimseye zarar vermez, kimseyi de filozof yapmaz. Savaşacaksın dahi neden sonuç ilişkisini kurabileceksin. Burada genç bir arkadaşa yardımcı olmak için yazıyoruz, egoya gerek yok.

mehmet2576 ve FiziCisT bunu beğendi.
  11. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Aslında sizin konulardaki yorumlarinizi çok beğeniyorum bu konularda sosyal meselelerde oldukça bilgilisiniz boş degilsiniz . Ama bu konuda arakadasin bizlerin felesefelerinden çok yapıcı işine yarar elle tutulur cozumlemize ihtiyacı olacak. Bu arkadaş gerçekten bu meseleyle bir erkek gibi yüzleşmek zorunda bana göre .

columbu bunu beğendi.
  12. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Aynı şeyi daha dolaylı yoldan söylemek istedim, katılıyorum.

FiziCisT bunu beğendi.
  13. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    @Mutsuz1 dostum ne durumdasın?

14. Mutsuz1

Mutsuz1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Aynı durumdayım abi zaten çok mutsuz birisiyim napıcam bilmiyorum

15. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    Hic bir cozum bulamazsan okul degistereceksin. Ama fizicist yazilmasi gerekeni yazmis tavrini orataya koyman gerek.

16. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Gideceksin uçan tekmeyi vurup finish him hareketini yapacaksın. Bu kadar basit! aynısını Lise 1'de bana yapmaya kalktılar, 1-2 derken 3'cü de Mortal combat günlerim gözümün önüne geldi dedim ki; Benim Lui kang'tan ne eksigim var? Sonra 4 sene boyunca yanıma bile yaklaşamadìlar. Okuldan atıldım çünkü. 1 hafta boyunca Lui kang gibi hissettim kendimi, gururluydum. Daha sonra tabi, Lui Kang olmadiğımı farkettim, mortal Kombat kariyerim erken bitti. Ama hala iyi ki dövmüşüm o itneyi diyorum. O'nu benzetmelisin. Korkmadığını göster.

I believe in Fitness

17. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    Cocuk okuldan mi atilsin bide :D
    2pacist senle cogu konuda ayni dusunuyoruz ama burda direk kavga degilde ufak guc gosterisi yeterli olacaktir.

18. lordeng

lordeng Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Takma kafana sende alay et onlarla :)

mehmet67 bunu beğendi.
  19. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Ne yapıcam bilmiyorum yok. Öncelikle net olacaksın, sakin olmaya, konuşarak halletmeye çalışacaksın. Konuşmaktan kastım ' berkecan lütfen benimle alay etmeyin ' de kesinlikle değil, onurunu egosuna paspas edenin gözlerinden çekme gözünü, kararlı ol, ' benim hakkımda konuşmayacaksın ' diye en sakin ses tonunla uyarırken bırak da gözlerin anlatsın olan biteni. Eğer sen kendi içinde kararlı olabilirsen bu olayı çözersin, bunlar yetmedi mi? Büyük ihtimalle de yetmeyecek, işte o zaman arkadaşların tavsiyelerini devreye sok, yineliyorum geri adım yok. Hiç korkma, sandığın kadar kötü değil, devamlılığı olan bir psikolojik şiddete maruz kalmak, fiziksel bir şiddete maruz kalmaktan çok çok daha kötü.

FiziCisT bunu beğendi.
  20. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Ve sana şunu söyleyeyim ben 15 gün sonra istanbula geliyorum sana bu konufda gelip benim gibi yardımcı olmak isteyecek arkadaşlar eminim vardır. Farzetki çıktık geldik. O çocuklara bağırsak cagirsak tehdit etsek vursak kırsak da bu sorunu sen halletmiş olmayacaksınız . Başka zaman başka bir yerde başka bir şekilde yine aynı şeylere maruz kalacaksın. Bu sefer yanında kimseler olmayabilir.Işte bundan sonra nasıl olmak istediğine karar verecek olan sensin. Artık taviz verme. Hem de şu andan itibaren. Dizginleri eline al. Mesele senin meselen. Ve o derdi sahiplen. Bu zaten sorunun yarısını halletmek gerek . Gerisi tavsiyelerde de sana anlatılan gibi ... Tavrını köy bakışını göster sözünü söyle g gerekirse yumruğunu ya masaya ya da ... Anladın sen onu . Bundan kacarsan hayatın boyunca bu zaafiyet seni kendi kabuğundan çok daha kötüsüyle ezmeye devam edecektir. Emin ol bu bin sopadan beter ... Sana bir olayimi anlatıp konuyu bitirmek istiyorum :
    Askeri okuldan mezun olmuştum. Mesleğe başlamadan evvel meyil izni mi kullanıyordum. Bundan 7 yıl önce... Arkadaşlarla son bir kez takıldık. Göreve başlamadan evvel. O akşam kafeden çıkınca bir de luna parka gittik . Gondola binmistik. Orada birkaç kişi durduk yere bize satasti. O ucunu dovduk.sonra olan oldu. Bütün bir park üzerimize yürüdü. Meğer onların mekaniymis. Arada itildik kakildik . En son bir kenara çekilip bizim çocukları aramaya koyulduk. O sırada çocuklardan biri -8-10 kişi duvarda oturmuşlar - biri anneme küfür etmeye sladi bana bakarak . Işte senin an ani böyle.... gibisinden saymaya başladı. Sayı üstünlüğü onlardaydi. Ama ne olursa olsun ...anam benim kutsallarimin başında gelir. Gittim 8-10 kişinin arasına dalarak o çocuğu pestil ettim. Buna pişman ettim onu ... Sonrası karanlık tahmin edersiniz . kasım gözüm morardi. Ama hiç pişman değilim eğer o gün o hareketi yapmasaydık bugün hala içimi kemiren bir korkaklıkla yüzleşmek durumunda kalirdim. Umarım aciklayabilmisimdir.

kaankar, 2pacist ve columbu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş