Benim sorunum bacak ve kalça.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve MyFira tarafından 9 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. MyFira

MyFira Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben bacak kası istemiyorum.
    Ve bacaklarım aşırı derecede kalın hele üst baldır kadın bacağı gibi.
    Ben sadece üstü geliştirmek istiyorum.
    Bunun için bacak ağırlıklarına girmesem sadece cardio ve üst ağırlık çalışsam bacak da incelme olur mu ?

2. Shinigami

Shinigami Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Cardio HIIT antremanları yap yağlı şeyler tüketmemeye çalış mutlaka incelme olucaktır ama üst kısmı inceltmemek için sağlam çalışmalı ve ihtiyacın olan proteini almalısın yoksa kasta kaybedersin umarım yardımcı oldum :)
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Nisan 2015 ---
    Cardio HIIT antremanları yap yağlı şeyler tüketmemeye çalış mutlaka incelme olucaktır ama üst kısmı inceltmemek için sağlam çalışmalı ve ihtiyacın olan proteini almalısın yoksa kasta kaybedersin umarım yardımcı oldum :)

3. MyFira

MyFira Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Önerin için teşekkür ederim shinigami peki vücudumun nekadar proteine ihtiyacı olduğunu nasıl öğrenicem ?

4. Shinigami

Shinigami Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Her kilon başına 2 veyahut 2,5 gr protein almalısın örneğin 10 kiloysan 20 veya 25gr arası protein tüket günlük. Antreman günlerin biraz üstüne çıkabilirsin ama normalde çok üstüne çıkma gereksiz protein yağ olarak depolanır.

5. MyFira

MyFira Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi ben 77 kiloyum kaç gram protein almam lazım ?

6. Shinigami

Shinigami Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    154 ile 200 gr arası protein al antreman günleri 250 ye çıkabilirsin istersen :)

7. essy

essy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Leg press , leg extension , squat , lunge , calf raise ve diger agirlikli bacak calismalarini cok agir olmamak kaydiyla orta siddet agirlik ve cok tekrar ysparsak ta mi bacak incelmez ?? 15-20 reps..3 yda 4 set gbi ???

8. Shinigami

Shinigami Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bacaktan kilo verilebilir veya sıkılaştırıp hoş bir görünüm verilebilir. Arkadaş erkek olduğu için bu gibi hareketler yerine tam vücut cardiosu ile bacaktaki yağ miktarını azaltıcak önerilerde bulundum. Eğer sizinde bacağınızda aşırı miktarda bir yağ fazlalığı yok ise bu gibi hareketleri uygulayarak daha hoş görünümlü sıkılaşmış sarkma olmayan bir bacağa sahip olabilirsiniz :)

9. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Kg basina 2 gr protein amator seviyedeki bir sporcu icin gereksizdir, heleki 200 gr antrenman gunlerinde 250gr telafuz dahi edilmemeli, tavsiye verirken daha dikkatli olmanizi tavsiye ederim...

Vucudunuzun herhangi bir yerindeki incelme yaptiginiz tekrar veya set sayilari ile ilgili degil kalori miktariniz ve makrolarinizi nasil ayarladiginiz ve nelerden sagladiginiz ile ilgili, genel olarak tekrar sayilarinin 8-12 araliginda olmasi yeterlidir gerisi buyuk oranda beslenme aliskanliginiz ve bir miktar genetik faktorler...

zeo64 bunu beğendi.
  10. Shinigami

Shinigami Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    İncelme yağ yakımı için tekrar sayılarınızın 15 olmasını öneririm. Metabolizma bu tarz hareketlerde 1 den 15 tekrara kadar kademeli olarak artar 15 ten sonraysa yapılanlarda pek fark olmaz diye biliyorum. Yani maximuma çıkarmanızı tavsiye ederim. Set sayısını kendiniz belirleyebilirsiniz.

11. essy

essy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bende boyle biliyordum ama birkac bayan fitness model calisms programlsrina baktim Michelle lewin gbi onlar fazla tekrar yspiyolar buyuzdeb kfam karisti

12. Shinigami

Shinigami Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bayanlar az zorluk çok tekrar,erkekler fazla zorluk az tekrar çalışır bu her hareket için geçerlidir bu nedenle erkekler için hazırlanan çalışma programlarını uygulamanı önermem :)

13. özgür2529

özgür2529 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Dedigin miktarlar cok asiri . Hele 250 gr proteini nasil onerdiniz sasiyorum . Genel itibari ile 1.5 gr kilo basina yeterli olur , cok yogun idman gunlerinde maksimum 2 gr /kg cikabilir. Ancak arkadasin bu miktarlara gerek duyacagini sanmiyorum, 1.5 gr /kg kafidir .

14. Shinigami

Shinigami Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Arkadas kaslardan kayip istemiyor kastan kaybetmeden kilp verebilmek icin fazladan protein alinmali :)

15. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kafanizin karismasina gerek yok, lewin baska kisilerin calisma videolari cogu zaman gercekte yapilan degil izyecilerin gormek istedikleri uzerine duzenlenir, varsayalim ki yaptigi dogru burada sizin dikkate almaniz gereken bazi onemli noktalar var; onun gibi yasiyormusunuz, onun gibi besleniyormusunuz ve siz o'musunuz? Bu sorunlarin tamaminin cevabi muhtemelen hayir. Bu nedenle fkir edinmek adina evet fakat onlarin program sekilleri ile calismak herzaman dogru sonuc verire hayir.
    Belli ki konu ile en ufak bir fikriniz yok bu nedenle tekrar rica ediyorum (daha oncede soylemistim) tavsiye verirken dikkatli olun lutfen, su ana kadar yazdiklarinizin neredeyse tamami hatali ve ne yazik ki bunlardan yola cikacak insanlar olacak, yanlis yonlendirme yanlis ve tehlikeli sonuclar dogurabilir, fikrinizi tabi ki belirteceksiniz ancak kesin yargilarla yapin edin demek yanlis.

zeo64, Bekci ve Mustimusti bunu beğendi.
  16. Shinigami

Shinigami Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Erkeklerle bayanlar aynı programlar verilmesi ve uygulanması doğrumudur yani ? Pekçok fitness sporuyla uğraşan bayan arkadaşlarım var onların programlarından yola çıkarak bu izlenimleri edindim. Haklısınız belki protein miktarı açısından fazla protein almasını söyledim fakat kas kaybını en aza indirmesi için söylemiştim bunu yani fazla protein almaktan hiçbir zaman zarar gelmez diye düşünüyorum. Fazlası yağ olarak depolanıyor ama yağ ve karbonhidrata dayalı beslenmektense tercih edilebilir şahsen ben öyle yapıyorum ve gayet memnunum. Bu konularda hatam varsa neredeyse söyleyebilirmisiniz rica etsem ?

17. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bu ülkede bir çok hoca sporda ilk gününde insanlara split program veriyor ne genellemesinden bahsediyorsunuz?sadece bu konuda değil ben de başka konularda yanlış öneriler verdiğinize şahit oldum,beslenme konusunda da kendinizi baya bir geliştirmeniz gerekiyor.amacımız kırıcı olmak değil fakat yanlış öneriler açısından da created by loss'un bu söylediklerini tekrar okumanız gerekli.

Created By Loss bunu beğendi.
  18. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Erkekler veya bayanlar diye bir ayrim yok herhangi bir bayan su an benim veya sizin uyguladiginiz herhangi bir programi yapabilir ortaya cikacak sonuclari belirleyecek olan degiskenler cinsiyetlerin birbirlerine olan iskelet/ kas oranlari ve hormon profilleridir.

Protein alimini kas insasinda oldukca onemli bir rol oynar bu tabiki dogru ancak istediginiz oranda artirim yapmak pekte dogru degil, yani fazla almaktan hicbir zaman zarar gelmez diyemeyiz, asiri protein alimi yani sizin orneginizdeki gibi 75 kg olan birinin 250 gr almasi kisa vadede olmasa bile uzun vadede dogrudan veya dolayli olarak sorun yaratacaktir. "Herseyin fazlasi zarar" unutmayin...

Sic Semper Tyrannis

19. Shinigami

Shinigami Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Sizin görüşünüzdür saygı duyarım fakat ben kendi uygulamadığım hiçbirşeyi hiçbirzaman önermedim. 4 yıldırda bu sporla uğraşıyorum standart olarak bilinenler in aksine kendi görüş ve tecrübelerime dayanarak yönlendirmeye çalışıyorum. Burda söylediğim herşeyi belli dönemler uygulamışlığım ve uyguladığım şeylerdir hatta bazıları uygulamaya devam ettiğim. Ve şuanda fiziğimin gayet iyi olduğunu düşünüyorum üniversite 1. sınıf öğrencisiyim ve ek iş olarak birkaç giyim mağzasının broşürleri için vücut mankenliği yapmıştım. Yakındada ek iş olarak İzmir Tenis Kulübünün fitness bölümünde yardımcı hoca olarak işe başlıyacağım :) orada yararlı olsun diye bu siteden bilgi topluyorum ama bazı konulardada görüşlerimi belirtmekten kendimi alamıyorum kusurabakmayın. Bundan sonra öneri yaparken daha dikkatli olacağım uyarılarınız için teşekkürler.

Created By Loss bunu beğendi.
  20. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    yanlış anlamadıgınıza sevindim,amacımız kimseyi kırmak değil.vücudunuz sağlam da olabilir ne güzel bir şey sizin açınızdan,fakat dış görünüşün yeterli olması insanlarca sanılanın aksine bilgi yeterliliği için tek ölçü değil.ya da okulunu okumak da tek başına yeterli değil.ben ne besyo/spor akademisi mezunları gördüm hoca olarak salonlarda çalışan fakat kendini geliştirmemiş,araştırmaya bilgiye aç olmayan,alıcıları kapalı olan ve ne de sıradan insanlar gördüm bu sporda derya gibi bilgi sahibi olan.alıcıları açık insanlar oldugumuz sürece,her zaman mantık çerçevesinde hareket edip araştırmaya önem verdiğimiz,bunları tecrübelerle harmanladıgımız taktirde biz de o derya insanlardan birisi olabiliriz.ilk etapta bu forumdaki önde gelen üstadların önemli konulardaki mesajlarını okuyabilirsiniz,gelişim takımı tek kriter olmasa da genel olarak gelişim takımındaki insanları takip edebilirsiniz,ingilizceniz yeterliyse yabancı forumlarda dolaşabilirsiniz ya da makaleler okumaya başlayabilirsiniz.emin olun hepimiz okudukça araştırdıkça anlıyoruz ki yanlış bildiğimiz çok şey varmış...

Created By Loss ve Shinigami bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş