Benim için çok önemli , yardımınıza ve tecrübenize ihtiyacım var !

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve DahaÇokAcemi tarafından 25 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. DahaÇokAcemi

DahaÇokAcemi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar,Ben 21 yaşında bir üniversite öğrencisiyim.Her erkek gibi iyi bir vucut yapısına sahip olmak istiyorum fakat kafamda bazı sorular var ve tabiki canımı sıkan bazı şeyler . Öncelikle ben biraz zayıfım ve bunun yanında kemik yapım ince bu içimde bi burukluk oluşturuyor.Sanki çalışsam da istediğim sonucu elde edemicekmişim gibi....Geçen sene yaklaşık 1 ay kadar düzenli olarak spor salonuna gittim fakat gözle görünecek bi değişimde olmayınca pes etmiştim.(tabiki 1 ay da gözle görünür birşey olmasını beklemiyorum ama bunun arkasında o psikolojik baskı ,yapamıcam, olmucak korkusu olunca insan motive olamıyor.) Bunun üstüne bu yaz yaklaşık 25 gündür akne sorunumdan ötürü Roaccutane adında ağır bi ilaç kullanıyor eklem ağrılarına neden olup tüm vucudu hassaslaştırıyor. Size derdimi anlattım şimdi sorum şu ; ben en azından evde 3-5 kiloluk dumbelllar ile az da olsa çalışıp kışın bu spora bi alt yapı ile başlamak istiyorum ( şuan sıfırım kilolarımın olmamasına ragmen 1 tane barfiks bile çekemiyorum berbat durumdayım.) Lütfen bana fikir verin şunu yap şunu yapma şeklinde.Çok çaresizim ne yapacağımı bilmiyorum.Teşekkürler.

2. omerce

omerce Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    yazılım geliştirme
    Yer:
    istanbul
    Kendine spor için zaman yarat ve düzenli olarak kardiyo yapmaya başla. Örneğin her akşam çık yarım saat 1 saat koş. Hem metabolizman düzelecek hemde vücudunun direnci yükselecektir. öyle 3-5 kiloyla alt yapı olmaz. Yemek düzenini biraz değiştir. Protein karbonhidrat ağırlıklı beslen. Eğer günlük hayatında çok iyi beslenemiyorsan vitamin desteği al. Bir süre sonra toparladığında güzel bir salona yazıl ve programını kademeli olarak yükselterek vücudunu geliştir. Acele etme yavaş yavaş basamakları çık birde seni olumsuz etkileyen her şeyden herkesten uzak dur..

Geçmiş olsun umarım iyi olursun

3. DahaÇokAcemi

DahaÇokAcemi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok sağolun hocam teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş