Benim Hikayem/Günlüğüm.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve LordOfRings tarafından 20 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. LordOfRings

LordOfRings Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle hepinize merhabalar.Ben 14 yaşında 95 kilo bir çocuğum.Boyum 175.2 kattan düşmem sebebiyle 1 bacağım kırıldı ve sağ kol bileğim çatladı.Bunun üzerine kolum ve bacağım alçıya alındı.Yaklaşık 6 aya yakın durdu.Ondan sonra ben tam 70 kilodan 92 kiloya çıktım.Hiç mi hiç dikkat etmedim.Daha sonralarında yeter artık dedim ve beslenme programımı oluşturdum ve buraya günlük olarak yazmaya karar verdim.

Öncelikle spor geçmişim:Lisanslı basketbolcuyum.1 yıl yüzme yaptım.

Beslenme programımı okuluma göre ayarladım,yanlışları söylerseniz sevinirim.

Sabah
    1 Bardak Süt
    3-4 dilim kaşar peyniri
    3-4 dilim beyaz peynir
    2 dilim kepek ekmeği
    1 yumurta

Sabah Arası
    5-6 adet fındık

Öğlen
    Ton balıklı sandviç
    1 Bardak Ayran

Öğlen Arası
    5-6 adet badem tarzı şeyler

Eve Gelir gelmez
    1 Adet meyve
    1 Bardak Süt

Akşam
    4-5 kaşık sebze yemeği
    150 gram tavuk göğsü
    1 bardak ayran
    1 dilim kepek ekmeği

Saat 20.50 gibi
    1 adet meyve

Yatmadan önce
    4-5 kaşık lor peyniri yağsız

2. LordOfRings

LordOfRings Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Değiştirilmiş bir bicimde beslenme programı yazarsanız sevinir.Yani üstünde oynanmış şekli ile

Saygılar.

3. Duke Nukem

Duke Nukem Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yüzme
    Öncelikle geçmiş olsun.

Sabah süt yerine kefir olabilir bence. Peynirler bence de light olabilir. Kipa nın light kaşarı ve BİM den light beyaz peynir uygun olur bence. Ekmek olarak tam tahıllı ekmeği tavsiye ederim. 2 tam yumurta ve 5-6 zeytin yemelisiniz gelişme çağında olduğunuzdan dolayı. Yağ ve tuzdan arındırmak amacıyla zeytinleri ılık sudan geçirebilirsiniz. Bence sabah arasını filan geçin, öğlen tam tahıllı yahut çavdar ekmeğine bol yeşillikli ton balıklı sandviç olabilir. 3-4 gibi 5-6 şar adet kavrulmamış badem ve fındık ve 2 tam ceviz içi olabilir. akşam yemeğinden yarım saat önce 2 adet mevsim meyvesi ve bir kase yoğurt yemekte de ekmeksiz hafif bir sebze yemeği olabilir. Mantarlı tavuk sote filan uygun olur mesela. Her akşam tavuk yemeye gerek yok, ızgara balık ve salata da olur bence, arada bir biftek olabilir. Yemekten sonra meyve yemeyin bence, lor peyniri de gereksiz, yağ yakımı sekteye uğrar ve uyku kalitesi düşer, midede fıtıklaşma olabilir. Çok ciddi kas kütlelerine ulaşmak derdiniz yoksa gece 8 gibi yeme işlemini bitirin.

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.
    Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş