beni gerileten bacaklarım mı ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Helldorad0 tarafından 29 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    merhaba arkadaşlar 8 aydan daha fazladır haftada 4 bazı haftalar 3 gün çalışıyorum. yani haftada 4 gün bacak çalışıyorum diyebilirim. bacak triceps biceps benim fixlerim yanına omuzu kombin ediyorum birinci gün programım oluyor yanına omuz ve göğüsü kombin ediyorum ikinci günüm oluyor. definisyona geçtim bikaç aydır programı değiştirmedim sadece set sayılarını ve tekrarları değiştirdim 3x20 ve 3x15 şeklinde çalışıyorum. ağırlıklar nerdeyse yarıya düştü doğal olarak. son 2 haftadır bacak çalışmayı haftada 2ye hatta 1e düşürdüm sanki daha bi ilerleme var gibi bilmiyorum tozumu da değiştirdim ya toz değişikliğinden ya da bacağı azaltmamdan... ne diyorsunuz ? bacağı 4leyeyim mi gene yoksa böyle daha mı iyi ?

2. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    512
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Ronnie Coleman, Jay Cutler gibi çok sağlam gıda takviyesi alan adamlar bile haftada max. 2 kez aynı bölgeyi çalıştırıyorken sen 4 kere bacak çalıştığını söylüyorsun. Bacak büyük kas grubudur ve dinlenme süresi 72 saattir. Eğer dinlendirmezsen gelişimini olumsuz etkiler. Haftada max. 2 kez bacak çalıştır.

3. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Neden haftada 4 gün bacak çalışıyorsun?
    Definisyon döneminde çalıştıgın ağırlıklar aynı kalmalı set ve tekrar sayılarını düşürmelisin. sen tam tersini yapmışsın.

4. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    definisyonda ağırlık aynı kalıp set ve tekrarlar mı düşmeli ? anlayamadım bulkda 12-10-8 tekrar yaparken definisyonda 10-8-5 mi yapayım öyle definisyon mu olur
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Mayıs 2014 ---
    yağ yakımı açısından büyük kasların faydası daha fazla olur diye buna girişmiştim ama yanlıştı galiba...

5. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Definisyonu sen antrenman sistemini degiştirerek yapmıyorsun ki, beslenmende degişimlere giderek yapıyorsun. ağırlık antremanında yaktığın kalori en fazla 200 300. yüksek ağırlıkla 8 tekrar yapmak ile düşük ağırlıkla 20 tekrar yapmak arasında yakılan kalori bakımından hiç bir fark olmaz. Aksine, ağırlıkları düşürüp tekrarı çogaltınca beynine kaslarını koruman gerektiği sinyallerini gönderemezsin. yani demek istediğim, bulk döneminde elde ettiğin kas kütlesini korumak için o kasların vücut tarafından kullanıldığını, vücuda lazım olduğunu definisyon döneminde de beynine iletmen lazım. bu yüzden ağırlıği ne düşürmeli ne arttırmalısın. 4 set yapıyorsan 2-3 set, 12 tekrar yapıyorsan 6-8 tekrar yapmalısın gibi. Güç kaybı yaşadıysan bunun anlamıda üzgünüm ama zar zor elde ettiğin kas kütleni kaybediyorsun.

Sayfayı Paylaş