Benden herkeze öneri

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Trapez~ tarafından 15 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama ? =)Yanlış yere açtıysam bir yetkilinin taşıması çok makbule geçer ..
    Beyler kilo ve enerjiyi aynı alda almak istemezmisiniz ? Yada kilo verip enerji almayı ? Geçenlerde bir doktor arkadaşımlar oturken konu v.g den açıldı . Bana amino asit vb. şeyler kullanıp kullanmadığımı sordu hayır ama biraz kilo almaya ihtiyacım var dedim . Tam senlik birşey var aslında dedi . Ne dedim . Polen ...
    POlen denilen bir tür madde var ufak parçalar halinde .Birde hapları var hapları pahalı ama kavanozlarda satılan tanecikliler de aynı işi görüyor . Bana kilo almak istersem tok karnına kilo vermek istersem de aç karnına günde sabahları 1 çay kaşığı polen i ağzıma alıp ezip yutmamı istedi . Ayrıca polen in icinde 23 tane aminoasit varmış deli gibi enrji verir yani ve hiçbir yan etkisi yok . Şu an hala kullanıyorum çok memnunum hem 2.5 kilo aldm hemde gerçekten mükemmel seviyede enerji veriyor . Supplementlere vericeginiz paranın 4/1 iyle alabiliceginiz bu mucize polen 23 katı daha fazla işe yarıyor =) inanmayan araştırabilir gereksinimi olanlar alıp kullansın şiddetle tavsiye ediyorum :) Resimdekinin tanecikleri büyük bendeki biraz daha küçük :)
    İyi forumlar ... [​IMG]

Serkoss, kartvizit, Body06 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Polen, düşmüş kan şekerini yükseltmek için basit karbohidrat kaynakları içerisinde iyi tercihlerden bir tanesini oluşturuyor. Sabah uyanıldığında ve antrenmandan çıktıktan sonrası için mutlak surette düşünülebilinir. Ancak şu içerdiği 23 aminoasitin ne olduğunu ve ne oranda olduğunu çok merak ettim :) Polen ve zengin bir aminoasit profili, bir düşünmem lazım...

3. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    isterseniz içinde bulunan 23 aminoasit hakkında detaylı bilgi alıp paylaşabilirim ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:01 ----------

Polen dendiğinde ilk akla gelen yüksek performanstır. Yaşamın her alanında kendini gösteren bu performans, arı poleninin bir vitamin, mineral, protein, aminoasit... yani yaşam için gerekli pek çok unsuru en yüksek oran ve kalitede içermesinden kaynaklanır. Bitkisel yaşamın özünün özü diye adlandırılan polenin bir diğer adı ise "mükemmel gıda"dır.
    İnanılmaz oranlarda esanisyel ve B vitamini zindeliğe ve karaciğer sağlığına katkı sağlar. Büyüme çağında olanlara tam ihtiyaçlarını duydukları protein ve tüm esansiyelleri (bedende üretilemeyen tüm aminositler) sağlar. En yakın takipçisinden 200 kat daha fazla antioksidandır(Kansere karşı koruyucu). Polenin bir çay kaşığında 2 kilo kemiksiz ve yağsız et ya da 12 litre sütteki kadar esansiyel bulunur.
    Total sindirimi sadece 2 saat süren polen, araştırmalara göre beden tarafından en kolay hazmedilen ve içerdiği esansiyel ve gıdalarla en hızlı şekilde vücudumuzda dolaşıma giren besinlerden biridir. Öğün sonraları beden kanının önemli bir kısmının sindirimde rol oynamasıyla gelen performans kaybı, öğün yerine polen alımında yaşanmaz. Bilakis polen ile gelen ekstra performans da eklenir. Yoğun iş hayatı ve toplantıları olan işadamları ya da zindeliğe ihtiyaç duyan bilim insanları ve öğrenciler polenin bu özelliğinden yararlanmak için bazı öğünlerinde sadece polen alabilirler. Bu şekilde ihtiyaç duyulan tüm esansiyel ve besinler alınmış olurken uzun süre tokluk hissi de duyulur. Öğün amacıyla polen alımı 25-30 grama kadar çıkarılabilir.
    Uyarı: İlk kez Polen alımı yapanları yarım çay kaşığı gibi küçük miktarlarla başlamaları ideal dozlara zaman içesinde yavaş yavaş çıkmaları önerilir!
    Arı Poleninin bazı faydalarını şu başlıklarla özetleyebiliriz:

• Yüksek Performans getirir.
    • Anabolik etkileri (32 gr ve üstü tüketimlerde) yani kas-adale yapıcı ve güçlendirici özelliği vardır.
    • Büyüme çağındakilere ihtiyaç duydukları tüm esansiyelleri barındırır.
    • İçerdiği Flavonoidler en yakın takipçilerinden 200 kat fazla antioksidan özellik taşır.
    • Çok zengin bir aminoasit ve protein kaynağıdır.
    • Protein kalitesi yüksektir.
    • B Kompleks vitaminleri yönünden çok zengindir; bir çay kaşığı kadar polen organik ve doğal bir arı ürünü olarak metabolizmanın tüm B vitaminleri ihtiyacını karşılar.
    • Günde iki-üç tatlı kaşığı(10-15 gr.)tüketimde ise tüm vitaminlerden yeterli ve yararlı düzeylerde alınmış olur, ancak C vitamini yönünden zayıf içeriklidir.
    • Tam bir mineral deposudur. İnsana gerekli tüm minerallerden yoğun miktarlarda içerir.
    • Her gün düzenli 10-15 gr kullanımla bedenimize faydalı ve yeterli olacak, organik-doğal ve zengin bir vitamin ve mineral desteği sağlamış oluruz.
    Buda ayrıntılar :) içinde barınan aminoasitler hakkında daha geniş çaplı bir araştırma yapıcam

Kaynak : http://www.aridunyasi.com.tr/ari-polen-faydalari.html

Son düzenleme: 15 Ağustos 2010
    nar-i_beyza ve Body06 bunu beğendi.
  4. can7cang

can7cang Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Önerin için çok teşekkür ederim benmde kilo alma sıkıntım vardı hemen gittim poleni aldım :D.Denemekte yarar var

5. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    tok karnına sabah kahvaltıdan sonra ve antremandan sonra yiyicegin yemekten sonra 1 çay kaşığı kullan . ramazan da olduğumuz için oruç tutuyosan sahur da yatmadan 2 çay kaşıgı ez yut :) faydasını görüceksin

can7cang bunu beğendi.
  6. Pain

Pain Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Nerelerde satılır bu polen ?? :D

7. can7cang

can7cang Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Önerin için teşekkür ederim.Tadıda güzel bal gibi biraz :D

8. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Kahvaltıdan sonra değil, önce alınması lazım...

Yine antrenmandan sonraki öğünden sonra değil, antrenmandan çıkar çıkmaz alınması lazım...

can7cang bunu beğendi.
  9. can7cang

can7cang Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Şimdi tam olarak anlayamadım kafam karıştı tam olarak anlatabilir misiniz?

10. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Konuya attığım ilk mesajı okuyunuz, yani konunu ikinci mesajını...

Diyorum ki: "Polen, düşmüş kan şekerini yükseltmek için basit karbohidrat kaynakları içerisinde iyi tercihlerden bir tanesini oluşturuyor. Sabah uyanıldığında ve antrenmandan çıktıktan sonrası için mutlak surette düşünülebilinir."

can7cang bunu beğendi.
  11. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    kilo almak istiyorsan tok karnına . çünkü aç karnına alırsan tok tutar .

Kaynak : Doç. Dr . Abdullah kaya

can7cang bunu beğendi.
  12. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Çok komik bir öneri olmuş bence. Solgar Bee Pollen'i yıllardır kullanıyorum :) 100 tableti 22.5 lira gibi bir şeydi.

13. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    eleştirin için teşekkür ederim . herşeyin olduğu gibi polen in de iyisi kötüsü var . sizin dediginizden de sonuç alınır ama kaliteli polen in %10 u kadar .en kalitelisinin fiyatı 200 tl ye kadar çıkıyor . ayrıca bulundugunuz yerdeki piyasanın durumuna ve şehrinize de bağlı... ayrıca benim kullandıgım %100 saf polen ve 80 tl . demek ki sizinki %25 saf oluyor :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:50 ----------

aktarlardan bulabilirsin . birde söylemeyi unuttum buzdolabında bulundurmanız gerekiyor diger türlü 1 hafta sonra taş gibi oluyor bayatlıyor kullanılmaz hale geliyor :)

14. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    O da ayrı bir konu olur şimdi. Basit şeker tokluk hissi vermez. Aksine iştah açıcıdır. Basit şekerin sporcu beslenmesinde zaten böyle birinci kullanım nedeni olarak iştah açıcılığı da söz konusu olamaz. Sporcunun ne yiyip ne yemeyeceği baştan oluşturduğu şekliyle bellidir ve onu uygular. Önemli olan neyi hangi sırada tüketilmesi gereğidir. Referans gösterdiğin sözde kişinin de lütfen kaynağını koy da bir inceleyelim...

Kahvaltı öncesinde ve antrenman sonrası neden alınması gerektiğini de açıklamalı olarak yazdım. Forumda daha önceden de defalarca işlenildi ki basit bir bilgidir bu. Neyse...

İkidir yalan yanlış bildiklerini ve çıkarımlarıın düzeltmeye uğraşıyorum. Bir önceki yanlışını açıklamı yaparak üstünde durmadımdı da birazcık daha dikkatli olmanda yarar var, bence...

Diğer bahsi geçen konu için: https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ramazan-dolay-s-yla-body-t30158.html?p=318158#post318158

15. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    buyrun bu referans gösterdigim kişinin en son tutulan kaydı yar.doç iken . 2000 de doktorasını yaptı sınavı kazan dı ve doç tr ünvanını aldı . LİNK ben o kadar ayrıntılı bilmiyorum bana söyleneni yazdım . yanlışımız olduysa özür dilerim

16. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    @estetik fenomen

Sabah kalktığımızda ve antremandan hemen sonra içtiğimiz proteinin içine 15'er gr atsak, nasıl olur ?
    Hem basit karbonhidrat alımı ile antrmandan hemen sonra yıkımı önlemek, hem daha fazla amino asit alımı ve anabolik etki bakımından ?

Saygılar.

17. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    mutlaka bi etkisi olucağı açık ama ama detaylı bir bilgim yok . ama genede karıştırmadan kullanırsanız sonuç daha açık olur

18. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    32 Gr'dan sonra anabolic etkilerden söz edilmiş.

Amino Asit bakımından da çok ii olduğu söylendiği için, olabilir die düşündüm.

19. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    iht yüksek ama genede bu konuları iyi bilen birinin cevaplaması daha doğru olur

20. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Ben bal, pekmez, reçel vb. ürünleri yiyemeyen bir insan olarak polenin tadına dayanamıyorum:( Önerebileceğiniz bir tüketim yolu varsa paylaşırsanız sevinirim.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş