Bende yeniyim bir dakikanızı alabilirmiyim?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve DuSK tarafından 19 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. DuSK

DuSK Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar arkadaşlar.Bende vücut geliştirmeye başlamak istiyorum en kısa zamanda fakat birkaç sorum olacak

boyum 1.86 kilo:69 (en son öyleydi :) ) yaş 18

-Öncelikle kilo almam gerekli mi?

-Ünv. öğrencisiyim ve yurtta kalıyorum.Aşağı yukarı 35 dakika yürüyerek okula gidiyorum bu benim kilo almamı ne yönde etkiler?

-Yurtta kalıyorum demiştim.Yurdun bench press,dumble,Ense arkasından çekilen ağırlık var ya (Cahilliğime verin ismini bilmiom:) ) onlardan bulunmakta.Benim extra dan kullanmam gereken aletler nelerdir.

-Boyuma ve kiloma göre çalışma ve yemek programı yazabilecek birisi var mı?

-Çalışmaları hangi saatlerde yapmalıyım ve ne sıklıkla yapmalıyım (yemekten önce-sonra ... falan.. )

Biliyorum çok soru sordum.Fakat kısmen özel sorular olduğundan dolayı forumda arama gereği duymadım.

İlginize teşekkür ederim.

2. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci

Nacizane bildiğim kadarıyla cvp veriyim , kilo alman gereklimi sorusuna bu sporu yapan herkez amacı vücut gelitşirmekse kilo alır , ama bu kiloyu gereksiz yağ olarakmı yoksa daha fazla kas olarak mı alıcak olman sanada bağlı , yani bu sporu yaptıkca iştahın açılır , büyüesün işte bu noktada gereksiz karbonhidratlardan kaçınıp , protein yoğunlukla beslenirsen aldığın kilo daha olumlu olur

Yolda yürümenin nasıl etkileyeceği hakkında bi fikrim yok

çalışmalarını ilk 1 ay haftanın 6 günü de yapabilirsin ama hamlığı attıktan sonra haftada 3-4 gün idaldir , çalışmalarını hangi saatte yaaprsan yap ama her gün aynı zamanları tutturman senin için daha olumlu olucaktır

extradan kullanman gereken aletleri ben bilemem ama forumda yeni başlayanlar için antreman progeamları mevcut istersen bi incele , ama alet konusunda arnold un bi sözüyle noktalıyım , İŞİ BİLENE 1 BAR , 2 DUMBELL YETER

Yemek programı konusundada forumda birçok örnek bulabilirsin ama şunu eksik etme her gün mutlaka 500 gr tavuk ve 5 tane yumurtayı ye , sütünü de iç , bunları yap gerisi teferruat

bench_OARAMIZA HOŞGELDİN.

3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Bence önce arama yapmalısın.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/forumda_yeniyim-t10340.html?p=101002

saydam bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.