Bende jinekomasti mi var?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve svmszcck tarafından 20 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. svmszcck

svmszcck Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Karın bölgemde yağlanma olduğu gibi göğüs bölgemde aşırı derecede bir yağlanma var gibi.Acaba bu jinekomasti midir?Fotoğraflar ektedir.

Ekli Dosyalar:

2. AlphaCore

AlphaCore Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Fazla tavuk ürünü tüketiyor musunuz acaba ? Tavuk döner, piliç, tavuk köftesi vs.

3. svmszcck

svmszcck Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Son 1 aydır pilav üstü tavuk göğsü yiyorum. Özellikle antrenmandan 2-3 saat önce.Fakat bu sorun yıllardır var.

4. AlphaCore

AlphaCore Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Tam net bir cevap veremeyeceğim fakat kısa bir zaman aralığında fazla tavuk eti tüketmenin içinde barındırdığı östrojen nedeni ile böyle sorunlara yol açtığını okumuştum, belkide bu aralar protein alımını başka besinlerden sağlamalısın, en azından çeşitlendirmelisin..

svmszcck bunu beğendi.
  5. svmszcck

svmszcck Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Söylediğinizi dikkate alacağım fakat dediğim gibi problem 3-4 senedir var.Diyet programı uyguluyorum ama demek ki hala daha kalori alımım fazla.Baklagillere yönelsem iyi olacak gibi.

6. -Parliamo-

-Parliamo- Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ataşehir/İstanbul
    Olayın tavukla bir alakası yok bence, konuyla ilgili doktora görünmenizde fayda var.

svmszcck bunu beğendi.
  7. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    bende 4-5 yıldır meme var kilom 120 di 75 indim hala duruyor herkez südyen verimi felan diyor :D

8. AlphaCore

AlphaCore Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu işin direkt olarak kilo ile alakası yok yada çok kilolu olmakla, bu tamamıyla " hormonal " bir bozukluk. 150 kilo olup bu sorunları yaşamayan insanlar olduğu gibi, çok daha düşük kilolarda aseraser123' ün dediği gibi 70'li kilolarda olup bu sorunları yaşayanlar var.

9. svmszcck

svmszcck Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Fakat şöyle bir sorun var gördüğünüz üzere göbek de var bende.Yani sadece meme kısmında büyüme olsa neyse.Sizce de bu aşırı yağlanmayla ilgili bir durum olabilir mi?

10. AlphaCore

AlphaCore Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yağlanmada bunda bir etken olabilir, en nihayetinde yağlar vücudun en dış kısmında yani hemen derinin altında yoğunlaşır. Buda sarkma meydana getirebilir, fakat asıl nedenin önceden de söylediğim gibi hormonal bir bozukluk olduğu kanaatindeyim. Çünkü göğüs bölgenin 1. resimde ileri doğru çıktığı gözüküyor. Sana ilk yazdıklarımı denemelisin, biraz daha doğal beslenmeye çalış. Yemle değilde ot otlayan hayvanla beslen kuzu eti falan mesela yada besleme balık değilde deniz balığı hamsi palamut gibi. Bunlar gerçekten kilit noktalar. Yediklerine dikkat edip düzgün bir program izlersen bu sorunlar gider diye düşünüyorum dostum, bunlar görmediğimiz olaylar değil çünkü.

11. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    kurtulamıyorum da bıktım artık jinekomasti degilim napcamı bilmiyorum piskolojimi bozuyor bu bi garanti kas yapmak istiyorum hoca onları erit diyor anca bisiklete vurduruyor

12. atomkarınca01

atomkarınca01 Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    :D Kardeşim bölgesel yağ yakımı yok :D Standart cardio yerine p90 - hitt gibi cardio programlarını dene daha çabuk sonuç alırsın :)

13. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    p90 videolarında aletli hareketler varmış oyüzden elimden gelen birşey yok aletsizi varsa hemen indirip evde yaparım :D sen bugun tartıldım 2 haftada 5 kilo vermişim bodyde 80 din 75 cıktım bugun 120 kiloydum hala meme bolca var

14. AlphaCore

AlphaCore Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yurdumuzun iki kitap okuyup spor salonlarına geçip hocalık yapan tiplerinin klasik kardiyoyu dayayıp baştan savma taktikleri. Benim önerim Sabah 6 gibi erken kalkıp hafif koşu tempolu yürüyüşler yapmak, ağırlık çalışmalarında ise hafif ağırlıklar ile fazla tekrarlı çalışmalar yapmanın yararlı olacağı kanaatindeyim. Başlarda zorlayıcı olabilir ama 1 ay gibi kısa bir sürede bile ciddi ilerleme kaydedebilirsiniz.

15. svmszcck

svmszcck Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler.Ben kardiyoyu antrenmanlardan sonra yapıyorum.İlla sabah mı gitmem gerek?

16. AlphaCore

AlphaCore Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bir yerde sabah aç karnına kardiyo yapmanın yürüyüş, jogging her ne ise normal gün içi vakitlere göre kıyasla çok daha fazla yağ yaktığını okumuştum, konu ile ilgili çok bir bilgim yok ama biraz araştırırsan kayda değer bir şeyler bulacağına eminim.

17. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    Hocam sen ilk arkadaki kolayi kaldir

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

18. svmszcck

svmszcck Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    @ÖzgürUsta Bana ait değil :D Yurt ortamı burası.Kola hayatımdan çıkalı aylar oluyor.Çaya şeker atmıyorum vs.

Buchdich bunu beğendi.
  19. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    sabah uyandıgın anda cardio yapmak 2 katı fazla yağ yakar sebebi ise tam hatırlamıyorum ama biz uyudumuzda bi parçamız da uyuyormuş ve uyandımızdan 1 saat sonra uyanıyormus öyle bişilerdi :D

20. svmszcck

svmszcck Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Bugün plastik cerrahiye göründüm.Bende jinekomasti olduğunu söyledi ve tek çözümün ameliyat olduğunu belirti.Çünkü ne kadar spor yaparsam yapayım göğüsteki o meme+yağ kitlesinin gitmesi mümkün değilmiş.Gerçi gittiğim doktor özel hastane doktoru.Biliyorsunuz ki cerrahlar kesip biçmek için fırsat kollar.Memleketimde güvenilir ve tanıdık bir doktora tekrar görüneceğim fakat büyük ihtimalle çözüm ameliyat gibi.

AlphaCore bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş