Bench Presste Dirsek Agrısı ve Agırlık Sıkıntısı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mst_gtr tarafından 10 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. mst_gtr

mst_gtr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkdasalar 2-3 haftadır vücut calısmaya basladım.
    Bench pressi 5 er kilo takarak yapıyorum sorun olmuyor ama 15 x3 yapınca göğüslerimi agrıtamadm soracagım 2 şey var

1. si programımda
    şınav 3 * 15
    bench press 3* 15 ( 15 kilo)
    butterfly 3* 15 (10 kilo)

seklnide 3 göğüs hareketim var bunları yaptıktan sonra göğsümde bir acıma olmuyor. göğsüme dokununca bir acı da hissemiyorum geliştigimi de hissetmiyorum ne yapmalıyım?

2. sıkıntımda madem agrıtamadm göğüslerimi 10 10 takıyım diyorm bu seferde dirsegimde bir agrı olusuyor bar en alttayken ve yine 5 kiloya dönüyorum. ( bu dirsek agrısı triceps extentions yaparkende oluyor)

Sizce göğüs çalışmamda nerede hata yapıyorum neden agrıtamıyorum nasıl agrıtabilirim?
    (hareketleri değiştirmek istemiyorum 2 hafta daha uygulayacagım)

ve dirsek agrısı neden olur ne yapmalıyım nasıl yok edebilrim tesekkürler.

bench_O

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    aynı ağırlıkla fakat ağırlığı çok daha yavaş indirip kaldırarak antrenmanına devam et.bu sayede kaslar üzerinde gerilim daha fazla olacağından hem ağrıyı hissedersin hemde sakatlanma riskin ortadan kalkar.yüksek ağırlık için vucut hazır olduğunda anlarsın.acele etme.

mst_gtr bunu beğendi.
  3. Episode13

Episode13 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende yeni başladım ilk gittiğim gün ağrı oldu falan ama şuan olmuyor neredeyse olması mı lazım?

4. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    ilk başladığımda göğüs kasları için aynı durum bende de söz konusu oluyordu.bir türlü ağrı hissedemiyordum.zamanla hareketi doğru yapmaya başlayınca kasların çalıştığını ve ağrısını hissetmeye başladım.
    2-3 hafta çok kısa bir süre . biraz daha sabret zamanla hareketi doğru yaptıkça kaslarının çalıştığını ve çalışma sonucu olan ağrıyı hissedersin .

mst_gtr bunu beğendi.
  5. mst_gtr

mst_gtr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cok tesekkurler herkese. bir sey daha sormak istiyorum
    "kaslar sadece baslarda agrır, hamlıgı üstünden atınca ( 1 ay sonra gibisinden) kasların agrımamaya baslar ama gelişir" tarzı bir düşünce dogru bir düşünce değil değil mi? yani ileri seviyedeki vücut gelistirmeciler de kaslarını agrıtırlar, agrıtmazsa sorun vardır gibi mi düşünmek gerek.

teşekkürler.

Sayfayı Paylaş