Bench Pressin Yaşla Alakası

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve TheKing tarafından 10 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. TheKing

TheKing Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlarım abilerim ben 17 yaşındayım antrenmanlarimi 11 aydir sürdürüyorum , performansın bi kısmının yaşla alakali olduğunu herkesin bildigi gibi bende biliyorum ve yaklasik 2 aydır benchte 85 kg de takıldım kaldım , kilom da 78 , artış olmamasının nedeni yaşım olabilirmi ?
    ayrıca 17 yaşındaki 11 aylik antrenman geçmişli birinin 85 kg bench basmasini nasil degerlendiriyorsunuz

2. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    bastığın bench agırlıgı kılona göre gayet iyi , beslenmenı ve takvıyelerını arttırmanla artış saglayabılırsın. ama maxımum bır artıs bekleme :)

3. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Ben senin yaşındayken 1 senelik falandım aynı yaşlarda başlamışız hemen hemen yalnız 10-15 kilo eksiktim senden. Bende 80'in üzerine çıkamıyordum bench press'te yaşla ilgisi var mı bilemem olabilir ama gerek yok bu kilo çok iyi bence. Zamanla tabi devam edersen, bilinçlenirsen beslenmene, yaşantına dikkat ediyorsun 90, 95, 100, 110, 115, 120 ve 130 oluveriyor o ağırlık :) Sonradan farkına varıyorsun ağır basmanın önemli olmadığını tabi farkına varamayıp senelerce devam edenler var onlardan olma sana tavsiyem budur.

4. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    kesinlikle raitoya katılıyorum :)

5. TheKing

TheKing Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    yaşla pek alakası yok yani

6. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    daha yükseğe çıkamamanın sebebi ne?genelde tricepsler kaldırmaz veya omuzlar benimde bileklerim acıyor mesela.güçsüz kalan bir kas grubu varsa oraya odaklan.antreman rutininide değiştirebilirsin.

7. TheKing

TheKing Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    göğüs antrenmanı rutinlikten siyrilamaz , sebebini bulamıyorum

8. Zealotry

Zealotry Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Büyük kas grubu olmasına rağmen küçük bir bölgededir diğer büyük kas gruplarına göre. Mesela bacak ve sırtta baktığımızda yüzey alanı çok fazla. Bu sebepten dolayı bir hareket göğüsün tamamını rahatça etkliyebiliyo. Bu yüzden altrenatifler çok çıkmamış diye düşünüyorum. Bu tamamen benim fikrim ama mantıklı geliyo

Sayfayı Paylaş