Bench presse partner engeli!!

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Rambo16 tarafından 13 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Beyler bi sorunla karşı karşıyayım ve bunu sizlerle paylaşmak istedim..

Bende 50 kiloluk dambıl seti var bar dahil bench presste 46 kgye cıktım tabi partnerim olmadığından kılıktan kılığa girip o barı kaldırıyor son setten sonra indirirken de çok zorlanıyordum bu ağırlık bana hafif gelmeye başladı ve seti olan bi arkadaştan 10 kglık plaka aldım ve 2 arkadaşı eve çağırdım onların yardımıyla çalıştım ve çok verim aldım bu günde 61 kg da çalışacağım buraya kadar her şey iyi ama problem şu okul ve dershaneden kalan vakitte çalışırken plaka yetersizliğinden o kiloya çıkamıyacağım hadi plaka alsam partnerim yok(arkadaşlarımın bir çoğu yatılı okuyor ve okullar açılınca gidecek diğerleriyle dershane ve okul saatlerinin farklı olması sebebiyle 2-3 haftada anca görüşebiliyorum) vakit olsa salona gidicem ama artık lys maratonu başladı ciddi ciddi çalışmam lazım yerimde olsanız ne yapardınız değişik fikir ve tavsiyelerinize ihtiyacım var..

2. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    İyi bir örnek teşkil etmiyorum ama sınava çalışırken sporu zaten çoktan bırakmıştım. Beslenmeye de bir sene boyunca hiç dikkat etmemiştim. Profilinden gördüğüm kadarıyla yaşın 15. Ne alakan var henüz sınavla mınavla anlayamadım. Yok, çalışmaya iki üç sene öncesinden başlıyacağım filan diye düşünüyorsan ne kadar çalışkan bir öğrenci olursan ol sporu bırakmanı gerektirecek kadar sıkı bir disipline giremiyeceğinin garantisini veriyorum. Girsen dahi çabuk sıkılacağından son seneye mecalin kalmayacaktır. En iyisi son sınıfa gelene kadar derslerini salmayıp son sene patlama yapman. Eğer yaş konusunda bir hata varsa ve son sınıfsan spora mecbur ara vermek zorunda kalacaksın ama en azından beslenmene dikkat et. -ki sonradan aldığın o fazlalıkları atmak için aylarını cardio ile harcama. Başarılar dilerim sana şimdiden.

Rambo16 bunu beğendi.
  3. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    jack of hearts yorum için saol..

Derslerime büyük bi ciddiyetle çalışırım ama sporu bırakmam söz konusu bile olamaz..

Benim tek problemim elimdeki setin bana yetmemeye başlaması hadi diyelim plaka aldım onu hallettim ama partner problemim var arkadaşlarım yatılı okuyor ve okul bi açılsın buradaki arkadaşlarımla bile çok zor görüşüyorum her şey çok yoğun oluyor ben bu konudan dertliyim yoksa gerisi vız gelir tırs gider..

4. phoenix_batt

phoenix_batt Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    bnce kendn parnertsiz yapabıldıın gbı yap sahsen ben gectıımız sene hep ole yaptım anlıorum derdını aynılarını bnde yasadım ama sınav donemınde kendı vucudumu korudum sımdı sınav gectı asılmaya basladım bodye sanada tavsıyem gelısmek yerıne formunu korumya basla ama ben bunu son senede yapmıştm. yardımım dokunduysa ne mutlu bna kardesım

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:19 ----------

(spor salonuna gıdemıcek bı ortamda yada durumda olduunu gozonunde bulundurarak yazdım bunları eyer yapabılrsen sana tavsıyem spor salonuna git son sene ıkıncı donem bırak evde vucudunu korumyaa calıs)

Rambo16 bunu beğendi.
  5. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Partnersiz bench press'e karşıyım. Bazen (aslında çoğu zaman :)) benim de hata yapıp bench'e tek başıma yattığım oluyor ama gerçekten çok komik kilolarla bunu yapmaya cesaret edebiliyorum. İlk ayımda başıma şöyle bir şey gelmişti benim. Çalıştığım salon küçüktü ve ben salonda tek kişiydim. Salona bakan da bir çavuş var ama çok ilgilendiği söylenemez. Yemek arasına çıkmadan önce bana bildirmişti durumu. Ben de çalışmaya devam edeceğimi söyledim ve bir saat sonra görüşürüz dedim. Ağırlığı arttıra arttıra son set 60 kiloya kadar geldim. Bir önceki set 55 kiloyu zorlanarak yapabilmiştim. "Nolcak bakıyım kaldırabilecek miyim en kötü ihtimal geri atarım ağırlığı." dedim içimden. Bir nizami tekrar bile yapamadan ağırlığı göğüs kafesimde hissettim. Geriye atmaya çalışıyorum.. O kadar tükenmişim ki geriye atmaya kalksam boynumu kıracağım. En iyisi yuvarlaya yuvarlaya ayağa doğru indireyim dedim. O türlü de çok canım acıyor (anladın umarım durumu. :)) Bağırcam bağıramıyorum, yüz metre çapımda hiç kimse yok. Ikına sıkına 10 - 15 dakikada indirdim çubuğu üstümden. O günden beri çok korkarım bench'ten. Serbest ağırlıkta hep dambılı tercih ediyorum. Belki eve plaka alabilirsin ama partner alamazsın. En iyisi salona yazılman. Dediğim gibi son sınıf olmadığın sürece derslerine etkisi olmaz.

Rambo16 bunu beğendi.
  6. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    evde spor gerçekten zor yardım edebilicek biri yoksa kilo arttıramazsın. yanlız birşey geldi aklıma :D BENCH yaptıgın zaman babandan yardım istiyebilirsin :D

Rambo16 bunu beğendi.
  7. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ben babama bile güvenmem mesela. :)

Rambo16 bunu beğendi.
  8. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    jack of hearts barı yuvarlayarak kurtulma fikri pek parlak bi fikir değilmiş yaa :D

9. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sorma. :)
    Bu arada bench press'ten sadece ağırlığı arttırarak daha çok verim alacaksın diye bir kaide yok. İstersen bir müddet de barı tuttuğun yerleri set set değiştirerek çalışmayı dene. Ağırlığı 10 kilo arttırmaktansa normalde tuttuğun yerlerden daha geniş veya daha dar almayı tercih ederim ilk etapta. Böylelikle göğsünün daha farklı noktalarını da çalıştırabilirsin. Tabii abartmamakta fayda var tutuşu. Sonra benim yüzümden yırtık filan olsun istemem hiç. Kontrollü olmaya bak. ;)

Rambo16 bunu beğendi.
  10. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    bench press i arttırmak istiyosan şınav çekiceksin patlamalı şekilde 1-2 hafta dene aradaki farkı görürsün gelelim diğer konuya ben şu ana kadar hiç partnerle antreman yapmadım max denemelerimde genelde ya smith machine kullanırım yada güvenliğimi sağlıcak bi rack
    sana önerim ise bench in iki yanınada göğüs hizasını aşıcak bir şekilde kitap diz 50-60 kg dan pek bi zarar çıkmaz şimdilik

Rambo16 bunu beğendi.
  11. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    60'ın da üstüne çıkmak istiyor yalnız anladığım kadarıyla. Kol boşaldıktan sonra isterse ağırlık takılı olmasın yine zarar verir. Şans eseri burna, ağza filan geldiğini düşünsene. 60 kilo yüksekten ağza denk geldi mi tek azı dişlerin sağlam kalır herhalde. Bilmiyorum belki de ben çok pimpirikliyim bu konuda ama yaşını ve tecrübeni de göz önünde bulundurarak kesinlikle partnersiz çalışmaman gerektiğini düşünüyorum.

Rambo16 bunu beğendi.
  12. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    o boşalma olayı olduktan sonra isterse partner olsun burda sorun gücün tükendiğini anlarda barı güvenlice koyabilcek bi yer olmasıdır çok ağır squatlar girdim partnersiz yaşımı ve tecrübemi nerden biliyosun ?

Rambo16 bunu beğendi.
  13. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kastım sen değilsin, Rambo16. :) 15 yaşında ve dediğim gibi bir problem yaşayabilme olasılığı yetişkin birinden elbet ki daha yüksek. Partner niye durur tepede? Limitlerini zorlamaya çalıştığında bardan tutarak destek vermek ve tükendiğin anda ağırlığı geri, yerine koymak için.. Eyvallah. Bahsettiğin düzenekleri alışık olmadığından sen kadar ustaca yerleştiremediğinden kaza yaşama ihtimali yine de olacaktır. Mevcut seçenekler içinde partner yardımı en iyisi.

Bu arada cümleyi bir daha okudum da sahiden sana demişim gibi durmuş. Yazdığımı okurken öyle düşünmemiştim. Sanki yüz yüze konuşma esnasında bir sana bir Rambo16'ya konuşuyormuş gibi hissetmiş olacağım ki ondan kaptırmışım. Kusura bakma.

Son düzenleme: 13 Eylül 2010
    Rambo16 bunu beğendi.
  14. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Beyler 46 kg dan bahsetmiştim bendeki setle bar dahil 46 kg bench çıkıyor

o kiloyu tek başıma güvenli bi şekilde zapt edebiliyordum hem güvenli hem verimli oluyordu mesela 2-3 hafta önce 57 kg girdim dün 61 kg girdim ne kasılma var ne acı ama 46 kg ile çalıştığımda 10 tekrara geçtiğimden muazzam acı oluyordu 1-2 gün sonrasında bile bu kasılma devam ediyordu. ve benim göğüs kaslarım (yaşıtlarıma göre) bayağı gelişmiş yani t-shirt te gömlekte belirgindir ve ben göğüs kaslarımı bu güne kadar 8 kglık plastik dambıllarla ve o 46 kg ile buraya getirdim yorum ve tavsiyeleriniz için sağolun ben yine eski usül kendi yapabildiğim şekilde çalışacağım herkese iyi çalışmalar..

SaYGıLaR..
    bench_O

15. BByaşamaktır

BByaşamaktır Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    0
    Ahh bench ve göğüs partnersiz olmuyor biliyorum

Sayfayı Paylaş