Bench Pressde sorun yaşıyorum.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve WarSouL tarafından 26 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. WarSouL

WarSouL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 17 yaşındayım ve 1,5 aydır spor salonuna gidiyorum. Bench press ve türleri (yukarı meğilli - aşağı meğilli - düz) sorun yaşıyorum. Halterin iki tarafınada 15 kg koyuyorum. Fazla ağır bi kilo değil fakat benim dirseklerim çok ağrıyor. Antrenmandan sonra 1-2 gün ağrı oluyor. Hareketi tam olarak yapıyorum en sonunda çok zorlanıyorum. Eklemlerimde mi bir sorun var anlayamadım. (Diğer kilolarda arkadaşlarımdan fazla kaldırıyorum. Örneğin bacakta arkadaşlarım 25-30 kg kaldırıyor ben 45 kg kaldırabiliyorum.)Bu problemi nasıl çözebilirim. Yardım ederseniz sevinirim.

2. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    biceps ve triceps hareketlerindede ağrı oluyormu.

3. WarSouL

WarSouL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bench Press kadar değil. Ondaki ağrı az. Belkide eklemlerimde kireçlenme vardır.

Son düzenleme: 27 Mayıs 2007
  4. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    yapma dostum yaşın daha 17 kireçlenme de nerden çıktı. büyük ihtimal eklemlerin zayıf. özellikle dirsek ve omuz eklemleri çabuk sorun çıkarır. bench yapmadan evvel dirsek ve omuz eklemlerini ısıtarak çalışmaya başla. mesale çok hafif kilo ile dirseklerin için makinada push down yapabilirsin. ondan sonra benche hafif kilo ile çok tekrar devam et iyice ısınsınlar. hala ağrın oluyorsa forumda glukosamine sülfat kullanımı tafsiye eden arkadaşlar var. kıkırdak yapıyı güçlendirdiği söyleniyor. kullanabilirsin......

5. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    aynı sorun bende oluyordu bench presste bende fazla kaldıramıyorum 4. ayım oldugu halde 50 kiloya yeni çktm ama dirseklerde acaip bi ağrı basarken çatçut sesler ve 2-3 gün geçmiyodu sonra hocaya danıştm ve ısınmanın yetersiz kaldıgından bahsetti bench press yapmadan önce boş barla ısınırsın sonra hafif kiloyla ısınırsın buraya kadar tamam ama tricepsler yeterince ısınamıyo bu esnada ve her antremandan önce pushdown yaptm çok ağır olmayan kiloyla 10 tekrar 2-3 set ve inanrmsn ağrı mağrı hiçbişey kalmadı seninde büyük ihtimalle sorunun böyle çözülecek

6. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Isınmanı sadece antremandan önce değil antremandan sonrada yaparsan vücudun daha esnek olur..Ayrıca eminim ilk ayından itibaren başlamışsındır ağırlık çalışmaya,ilk 1 ay boş barla çalışsanlar böyle sıkıntılarla nadir karşılaşırlar..

7. WarSouL

WarSouL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tmm

Sanırım sorun böyle çözülebilir. Ben 12-10-8-6 tekrarlı olarak aynı kilolarla çalışıyorum. ilk seti 5 kg ile 10 ve 8 i 12,5 ile ve 6 yıda 15 ile çalışsam olur mu acaba? (Normal kaldırdığım kilo 12,5+12,5+15) (halterin ağırlığı 15kg)

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  9. WarSouL

WarSouL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dün ısınma yaptım hafif kilolarla ve sorun yok bugün. Herkeze çok teşekkür ederim.

10. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Yaşın daha çok genç.Eklemlerinde ağrı oluyorsa fazla yüklenme,kötü sonuçlar doğurabilir.Ayrıca ısınmayıda kendine kural koy.Isınmadan antremana başlarsan ciddi sakatlıklarla uğraşabilirsin.

Eklemlerin için glucosamine,magnezyum,kalsiyum,folik asiti. kullanabilirsin.Bunların hepsini beraber kullanırsan daha iyi sonuçlar alırsın.

11. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Kemik yaşı ilede alakalı olabilir ve yetersiz kalsiyumda eklemleri vurabilir ant önce iyi ısınıp ant sonunda streching yaptığın halde devam ediyorsa bir doktora görün

Sayfayı Paylaş