bench press yapıyorum bir sorum var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve efendi87 tarafından 15 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. efendi87

efendi87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar 1.5 haftadır spor salonuna gitmekteyim.Hocamın bana verdiği programı uyguluyorum.Ertesi gün dinleniyorum.Doğal olarak vücudumun çalıştırdığım yerleri ağrıyor.Ancak göğüs ve omuz bölgesi hariç.Bu bölümler ağrımıyor.Yine forumda okumuştum ki eğer ilgili bölge ağrımıyorsa ilgili bölge iile alakalı yaptığın harekette(ki bu bende bench press oluyor) doğru ağırlığı kaldırmıyorsun demektir.Ama ben bench press'te 3.seti yapmakta bile zorlanacağım bir ağırlıkla çalışıyorum.bu ağırlığı daha fazla artırmam zor görünüyor.
    Ne dersiniz bana ne önerirsiniz.Göğsüm ağrımadığı için göğsüm gelişmiyor anlamına mı geliyor?

2. mg_bat

mg_bat Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    1.5 hafta icin birsey soylemek zor ama bence sorun agırlıkta degil, hareketi yanlıs yapmanda. sana tavsiyem kiloyu arttırman degil hareketi tam anlamıyla ve duzgun yapman, inan bana farkı hissedeceksin. hatta kiloyu biraz daha dusursen bile bench i tam kaldır ve indirebildigin kadar indir. yavas ve duzenli tekrarlar yap. kilonun fazlalıgı hic onemli degil daha dusuk kilo ile duzgun yaptıgında cok daha iyi sonuclara ulasabilirsin. belli bir sure sonra zaten sende fakına varırsın, kendine gore degistirirsin kiloyu.

3. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    İlk seti kaldırabileceğin ağırlığın yarısıyla 12 kez yap. İkinci seti kaldırabileceğin ağırlıkla 6 kendin 2 yardımlı 8 kez yap. Bar'ı hızlı kaldır yavaş yavaş indir.

Son düzenleme: 15 Temmuz 2009
  4. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    sıcaklardan dolayı kas agrısını cabuk atıyorsun bu sebep olabilir birde yeni baslamıssın bunu cok dert etme kasların hareketlere ve agırlıklara bir süre sonra alışır yani hep ilk günki kadar agrı duymazsın aynı olay bendede vardı cok takmadım agrımayan bölgelerde gayet güzel degismis mesala bende agrı sadece program degiştirdigimde oluyo önceden benimde gögüslerim cok agrırdı simdi benchte 60kg ile set yapıyorum agrı olmuyor ama 1ayda 4cm genişledi oldukça iyi bence.bench_Onizami calışmaya devam :D

5. matiz

matiz Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0

Hava sıcaklığının kas ağrısı ile nasıl bir ilişkisi var ? biraz daha açıklayabilirmisin

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Flexor'un belirttiği gibi olayın mantığı sıcak ortamda laktık asidin kaslarda birikiminin nispeten zor olmasıdır.

matiz ve FleXoR bunu beğendi.
  7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    1,5 haftaya göre konuşmamız ve öneriler gereksiz olur.

8. matiz

matiz Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Bonatchi; antreman sırasında dinlenme esnasında, vücudun sıcak olmasının laktik asite olan etkisi hakkında tereddüt yok. Flexor'da çok güzel belirtmiş.

Ama efendi87, ertesi günden bahsediyor,

Bu noktada şunu sormam gerekli,

Çok çalışan kasın ertesi gün, hatta 2 gün boyunca ağrımasının nedeni de laktik asitmidir? Yoksa bu aslında çalışarak parçalanan kasın (lifler) yenilenme dönemi ağrılarımıdır.

Laktik asit vucutta bu kadar uzun süre kalır mı?

Eğer bu sorunun cevabı evet ise o zaman gerçekten sıcaklığın bu ağrıların üzerinde etkisi vardır diyebilirz ama eğer bu sorunun cevabı hayır ise bana pek hava sıcaklığının ağrıların geçmesine etkisi olmaz gibi geliyor.

9. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Sorunuz üzerine benim de merak ettiğim bu konu hakkında biraz araştırma yaptım.
    Ve sizin sorunuza cevap veren, aynı zamanda şahsi olarak da yeni şeyler öğrendiğim şu çeviriyi yaptım şimdi:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/geciken-kas-r-lar-t20464.html?p=204343#post204343

İncelemekte fayda var.

matiz ve saydam bunu beğendi.
  10. matiz

matiz Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Normalde teşekkür butonunu kullanırdım ama bu forum için yaptıkların için artık şahsen teşekkür etme vaktim geldi de geçiyor bonatchi..........._o_

Bu çabaların için gerçekten teşekkürler....

Çevirdiğin makaleden çıkardığım sorularımın cevabını burada yazmıyoryum ki forumda biraz daha araştırma yapılsın :)

bonatschi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş