bench press ve inclıne press arasında fark

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve lynx_engin tarafından 29 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. lynx_engin

lynx_engin Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    38
    herkese slm
    bench presste 110 kg kadar cıkıyorum ama ınclıne presste en fazla 60 kg kadar cıkabiliyorum genelde arakadaslarımın antremanında arada 10 yada 15 kg fark ediyo bu sorunu çözemedim malesef =( nasıl bir yol izlemeliyim

2. BuRaKxX

BuRaKxX Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    göğüs antremanlarında üst göğüsle başla hem daha ağır basarsın hem de üst göğüsünün gelişimi için daha iyi olur.

lynx_engin bunu beğendi.
  3. omerbay

omerbay Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    üniversite öğrencisi
    Yer:
    manisa
    aynı sorun bende de var malesef... BuRaKxX in dediği sistemide denedim bi zaman bu seferde incline önce girince benchte kiloları düşürmek zorunda kaldım yani üst göğüsten sonra normal bench'e girince bu sefer normal benchte zorlanmaya başladım ilginçtir....

4. matiz

matiz Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Bence asıl sorun kilo seçimlerinde. Günlük antreman programları bir bütün olarak düşünülmeli.

Seçilen ağırlıklar tüm antreman boyunca enerjinin ve gücün devamlılığına göre seçilmeli.
    Bench press girdikten sonra başka hareket yapmaya gücünüz kalmıyorsa seçilen kiloları büraz düşürüp tüm göğüs hareketlerini denemek bir yöntem olabilir.

Diğer bir yöntem de antreman programını ayarlamak olabilir.

Ör. haftada 2 gün göğüs çalışılıp bunların birinde bench press diğerinde incline girilebilir.

5. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    biliyor olmasılısınız ki incline press daha zordur... çünkü üst göğüs ve omuzun oraları doldurmaya yarıyor incline... Bench press ise sadece üst göğüse etki ediyor! Bunu direkt olarak bana dün hoca söyledi ben de ondan öğrendim. söylemek istedim bu alakalı konuda...

6. IAdam

IAdam Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Benim bildiğim düz sehpada göğüs itiş hareketi özellikle göğsün yan kısımlarını çalıştırır.

7. matiz

matiz Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım karıştı biraz . Aşağıdaki resim yardımcı olabilir.

gezgin1907, ramrodmaniac, mLq ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  8. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    aslında arada bukadar fazla kilo farkı olmaması lazım.iki hareket arasına fly egzersizi koyarak kasları biraz rahatlatabilir ve ınclıne hareketinde daha fazla ağırlık basabilirsin.bir diğer neden ise ınclıne açısının fazla olmasıdır.35-40 dereceyi geçirmemeni öneriyorum.yük ön omuzlara nekadar binerse bastığın kilodaki düşüşte okadar fazla olacaktır.

lynx_engin bunu beğendi.
  9. lynx_engin

lynx_engin Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    38
    son antremanımda ınclıne presten başladım ve süper bi artış olsu ama bench presste düştü haftada 1 gün göğüs giriyorum 1 hafta ınclınedan başlıcam bi haftada bench press yapıcam yararı olur inş. =)

Sayfayı Paylaş