BENCH PRESS VE GOGUS KEMIGI(STERNUM) AGRISI

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve walhalla tarafından 5 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. walhalla

walhalla Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    oncelikle herkese merhaba;

sormak istedigim birkac sey olacak,
    boy 195
    kilo 100
    yas 26

yaklasik 2,5 yildir agirlik calismaktayim. 4-5 aydir ise calismiyorum.
    zaman zaman gogus kemiginde agri olusuyor, bir baski , bir sikisma hissi gibi ve aci verici.

bu agri durduk yere, otururken ya da yatarken olabilecegi gibi bir isle ugrasirken de olabiliyor.

solanda birkac kisi konusurken boyle bir gogus kemigi agrisinin agir kilo ile bench press calisanlarda daha sonradan cikabilecegini duymustum ve cok onemsememistim. agir bench ile gogus kemiginin esnedigini ve bunun ileri de boyle bir agriya sebeb verebilecegini isitmistim.

bunun hakkinda bilgisi olan birileri var mi?
    bench press e bagli boyle bir agri olusabilir mi? ya da gogus kemiginde esneme?
    eger boyle bir sey gercekse ne yapilabilinir?

bench press calisma agirligim son sette 150 kiloydu.

tesekkurler.

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Ağrının sebebini bilemiyorum, ancak dergilerde her zaman bench press yaparken ağırlığı sternuma vurdurmama konusunda uyarıda bulunurlar.
    Özellikle 150 kilo gibi önemli bir ağırlığı kontrolsüz olarak göğsüne vurdurma gibi durumların olmuşsa bir ihtimal zedelenme olmuş olabilir diyeceğim.
    Ancak belkide sebep başka bir şeydir, sen genede bir geçmişi göz önüne getir, en ağır setlerinde ya da ısınırken çok tekrar yaparken ağırlık göğsüne çarpıyormuydu hızla inip kalkarken?
    Dilerim ciddi bir sorun değildir.

3. walhalla

walhalla Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Karahasan;
    bench press calisirken agirligi gogsume carptirip yaylanma etkisinden yararlanmamaya ozellikle dikkat ederdim.
    olabildigince hafifce bir temastan sonra agirligi kaldirirdim.
    agirlik calistigim donemde boyle bir agrinin olmamasi ve calismayi biraktiktan sonra ortaya cikmasi gercekten garip.
    genelde agri gogus kemiginin sag tarafinda daha yogun.
    sanki gogus kemigi uzerinde 1 -2 tonluk bir agirlik varmis ve ona maruz kaliyormussun gibi.
    ve argi her zaman yok. bazen birden ortaya ckiyor durduk yere ya da bazen bir seyle ugrasirken oluyor.
    2-3 gun hic olmadigi da olabiliyor.

4. emir21

emir21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı ağrı bende de var ve bikaç yeri araştırdım bu sorunu yaşayan baya bir insan var. Sanırım o bölgenin zorlanmasından ve zedelenmesinden oluşuyor. Özellikle vücut çalışanlarda oluyor dikkat ettim. Ben vücut çalışmıyorum ama bir keresinde şınav denemesi yaparken tam tarif ettiğiniz bölgeden kıtırdama sesi gelmişti. O gün hafiften ağrı hissettim ve o zamandan beri ara ara ağrıyor. Ve senin tarifine çok uyuyor. " bu agri durduk yere, otururken ya da yatarken olabilecegi gibi bir isle ugrasirken de olabiliyor."

5. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Vurdurmakdan çalışmak lazım... Bu noktada göğüs üzerine katlı havlu koyma yöntemi de iyi bir yöntem...

6. Xtreme512

Xtreme512 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynen

benimde ayn ısorunum var 5 senedir yapıyorum daima ağır çalışrım ama hakkını vererek yapıyorum. 2 ay slaona gitmedim dediğiniz ağrı ve çıtlama sesleri başladı tamda tarif ettiğiniz gibi. nette dolaştım aynı sorunu yaşayan yüzlerce kişi var.. tedaviside yok. ağır çalışmaya devam umursamıyorum fazla bench_O

Sayfayı Paylaş