Bench Press ve Dumbell Press ; aynı antremanda ??

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Pain&Gain tarafından 26 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Gögüs antremanlarım 4 set bench pressten sonra 3 set de dumbell press yaptıgım zaman daha sağlam çalıştıgımı hissedebiliorm , ağrısı 2-3 gün sürüyor . İkisinin aynı antremanda çalışılmaması gerektigine dair bişeyler duymuştum , sizce bu şekilde çalışmamalı mıyım yoksa vücudumu mu dinlemeliyim :)

antremanım şu şekilde oluyor ;

Bench press 4
    dumbell press 3
    fly 3
    incline bench 4

triceps

( bb de 1 senemi doldurdum )

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  3. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında arama yaptım ama kafamdaki soru işaretini tam olarak gideremedim , son linklerde dahil senin verdigin ; ilk link de dumbell press le bench press i aynı antremanda çalışılmasıyla ilgili bi msj göremedim gözümden mi kaçtı acaba :rolleyes:. İkinci linktede gögüs programları var kimse benim verim aldıgımı söledigim şekilde çalışmamış farkındayım :) ama bu konuda kafam hala karışık , gögüslerimde ağrı hissetmem düzgün bi antreman yaptıgım manasına gelmez mi gelişim açısından , bu şekilde çalışmamın ne gibi zararları olur veya böle iyi hissediyorsam devam etmeli miyim ?

4. cesgin

cesgin Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    ikisininde temelde aynı haraket olduğunu varsayarsak,
    3 set bench press 3 set dumbell press yapmanın 6 set bench press den bi farkı kalmaz.....

5. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Konu biraz eski madem uplandı bende bu tür antrenmanları çok görüyorum. Göğüse yüklenipte 4 set bench 4 set dumbell, ardından incline bench incline dumbell 8-10 set press yapanlar var bizim salonda. Ben çift bölge antrenmanımı bitirirken eleman hala press yapıyordu bugün. :) Bu olayı bir çok kişi yapıyor. Ayrı konu açılması iyi olur bence.

Sayfayı Paylaş