Bench Press ' te Göğüsümün Çalıştığını Hissetmiyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve MeyethologY tarafından 29 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar.Fitnesa başladım ve sıkılaşma dönemi yapmadan direk bölgesele geçtim.Uzun süre kick boks yaptım yani ağırlıkları kaldırabilecek gücüm var bu yüzden sıkılaşma dönemine gerek duymadım.Sorun şu ki bench press için iki kolada 12.5 kg takıyorum ve 3x10 yapıyorum ancak göğüslerimin kasıldığını hiç hissetmiyorum.Hareketi yanlış yaptığımıda zannetmiyorum forumda nasıl yapılması gerektiğini okudum ve elimden geldiği kadarıyla aynısını yapıyorum.Arka kolum patlayacak derecede kasılırken göğüste tık yok sizce yanlış mı yapıyorum yoksa normal bir şey mi ? İkinci bir sorum kum dolu iki bilekliğim var (yaklaşık 1 er kilo) bunları ayak bileklerime takıp antreman şeklinde zıplama yapsam boyum uzar mı ? Çok katkı sağladığını duymuştum ancak korkum bacaklarda sakatlık olur mu ? Örneğin bir bacak diğerinden uzun oluyor biri kısalıyor vs. ameliyat gerekiyor ne dersiniz ?

2. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Boyle bi sacmalikla boyunun uzayabilecegine ihtimal vermiyorum, bench prese gelince hissetmek icin en asagi kadar indiriceksin bari, cogu indirmeyip yanlis yapiyor onun disinda kalkirabilceginden cok alip zorlarsanda olmuyor. Hafif kiloylada olmuyor.. Dogru kilo tekrari dogru sekilde yaptiginda goruceksin farki

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

neverbackdown. bunu beğendi.
  3. fitinsan

fitinsan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Gittiğim bir salonda fitness kickboks karışıktı bu sorunla orda da karşılaşmıştım kickboks yapanlar da sürekli yumruk atmakdan omuzları daha güçlü oluyo bench basarken de omuzlar da kullanldğı için omuzlar yorulmadan göğsü şişiremiyolar partnerle çalışıp daha ağır girmeni öneririm veya üst göğüs çalış 2 hareket sonra bench e geç

4. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Traez ve sirt kaslarini iyice sikman lazim,kollarini bench press yapiyomus gibi uzat,sonra trapez sirt kaslarini sik,daha sonra basla basmaya ben boyle aylardir yanlis bastigimi ogrendim,bende cok video izledim okudum ama sadece birindr sirt trapez kaslarini sikmami soyluyordu,digerleri omuzlar geride olacak diyodu. Bide agir girmen lazim,barbell I genis tut

operadakihayalet bunu beğendi.
  5. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Deneyeceğim teşekkürler cevaplar için.Birde hem cardio yapıyorum hem ağır çalışıyorum zayıflamam gerek.Zayıflarken haliyle göğüslerde inecek ama zayıfladığımda ağır çalıştığım için fit bir görünüm mü kalacak yoksa kaslarda inecek ve zayıf bir görünüm mü kalacak dersiniz ?

6. arif emir arslanturk

arif emir arslanturk Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Benim ziplayarak iyi yol kat eden tanidiklarm var işe yarıyor düzgün zipla dengesizlik olmaz :)

7. fitinsan

fitinsan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Ben de aynısını yapıyorum diyette yapıyorum biraz daha yavaş kilo alıyosun sadece kaslar da inme falan olmuyo bir ay kilo almamış olsam bile kas oranım da artış oluyo

8. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Barı gögsune indirmen lazim harekete başlama pozisyonu yüzünden bende eskiden senin gibiydim. Hissetmiyordum soyle yapabilirsin.

Bench sehpasinin ucuna otur . Omuzlarini yukari cikar shurg yapar gibi. Sonra arkaya at. Sonra asagi indir. Simdi omuzlarin arkada goguslerin ilerde olacak. Simdi uzan sehpaya .
    Bu pozisyonu butun hareket boyunca sürdürmen lazim bozmamalısın. Daha yeni baslamissin kilolari arttirmaya bak

9. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    tutuşunu azcık daha geniş yap, eğer tam indirmiyorsan da iyice indir göğüsüne. son oalrak hareketi bam güm değil yavaş yavaş yap (hem indirirken hem kaldırırken)

10. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Cevaplar için teşekkürler herkese.

Deneyeceğim.Kilo konusunda kilo almayı değil vermeyi düşünüyorum.Boyum 1.67 kilom 72 ve ben öyle kapkalın iri hantal bir vücut değil fit, çevik ve hızlı bir vücut istiyorum.Bu yüzden 65 kiloya kadar düşebilirsem harika olucak benim için.Ayrıca yağ oranım fazla olduğundan six packlerimde belli olmuyor malesef

11. K''

K'' Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Kilo arttırman gerek derken ağırlıklardan bahsediliyor. Göğüs hissetme isinide en iyi blonde anlatmiş. Ve istesende bahsettign gbi kalın adam olamicaksın, bu isi azimle devam ettirip sağlam yersen manken gbi olacaksin bu işleride ilerledikçe anlayacaksın..

Blonde bunu beğendi.
  12. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Anladım teşekkürler.Yani anlatmak istediğim salonda bakıyorum birkaç yıllık adamlar kilo almaya çalışan tipler var.Kolları felan oldukça kalın 41 cm , 40 cm ama gel gelelim şekil deyince düz sütundan farkı yok.Tabi belki onlar hakkını veremiyordur bilemem ama öyle olacağıma daha zayıf, omuzlarının , karın kaslarının vs her şekli belli olan ve daha güçlü bir vücut isterim.Zayıf vücut daha güçlü olabilir mi derseniz yıllarca kick boks yaptım inanın insan ağır bir antremanla düzenli zayıflarsa eskisinden daha güçlü olur.Kuvvetli olmayabilir yani 100 kilo benche giremeyebilir ancak girebilen birinden dahada güçlü olabilir.Kuvvet ve güç farklıdır çünkü.Size göreceğiniz söyleyebileceğim en iyi örnek Survivor izliyorsanız orda Turabi var.Adam benim yaptığım sporu yapmış yıllarca kilo olarak boyundan en az 10 birim az kilosu var ancak güç oyunlarında koskoca adamları yeniyor.Umarım anlatabilmişimdir kimseyi kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın :)

13. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Tutuşu genişlet, omuzlar geride göğüs dışarıda. Mümkünse göğüsün üzerine bir kitap koy bar kitabın üzerine gelince daha aşağıya inme. (çok aşağıya inersen omuz sakatlığı yaşayabilirsin.) Üst noktada eklemleri kitlemeden (kolları tam açmadan) aşağıya doğru indirmeye başla. 2 snye kaldırış 2sn indiriş şeklinde yavaş ama hissederek.

14. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler cevap için.Her şey diğerlerinin söylediğiyle aynı ama şu üst noktada eklemleri kilitleme işinde ben dirseklerim dümdüz olana kadar kaldırıyordum o şekilde bir saniye kasıp indiriyordum bu yanlış mı ? Birde benchi doğru yaptığımda göğüslerimin yandığını hissedecek miyim ?

15. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yanmadan ziyade ayna karşısında kendime baktığımda şişmeyi (pump) ı görmeye çalışıyorum. Ağırlıkları azaltıp, yoğunluğu arttırmak ve hareketi yedirerek (negatifde de yani ağrılığı aşağı indirirken.) yaptığınızda bu etkiyi görürsünüz.
    Eklemlere yük bindirmemeyi savunuyorum çünkü ;
    1. Eklemler yıllara sonra sızlamaya başlayacak,
    2. olarak yükü eklemlere bindirdiğin an kaslardan yükü almış oluyorsun.
    Bütün press hareketlerinde ağırlığı kaldırmayı eklemleri kitlemeden yapmayı seviyorum.

K'' ve Blonde bunu beğendi.
  16. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
  17. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    fotodan pek bişey anlamadım ışıktan dolayı mı bilmem kilo fazlan çok yok gibi varsa da önce kilolordan kurtul sonra başla derim vücut çalışmalarına

18. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler cevap için.Antremanlara başladım bile malesef.Antreman yaparken aynı zamanda diyet ve ağır cardio ile hem zayıflarım hem kaslarım belirginleşir diye düşündüm bende.

19. McCurry

McCurry Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Bahsettiğin bilek ağırlıklarından bende de var,işe yarıyor.

MeyethologY bunu beğendi.
  20. IronAbs

IronAbs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    Kesinlikle doğru ağırlığı belirle.Örneğin 30 kilo kaldırabilirim ama 32.5 kilo kaldıramam diyorsan 32.5 kilo tak fakat yardım al hareketi tam indirerek yap.Etkisini göreceksin.

Sayfayı Paylaş