Bench Press Sonrası Sakatlık

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Azazel tarafından 4 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Herkese selamlar...

Başlığı nereye açacağımı bilemediğim için buraya açıyorum. Geçtiğimiz cumartesiden bu yana yaşadığım bir sıkıntı var. Geçen hafta cumartesi bench press yaparken antrenmandaki en yüksek ağırlığa geçtiğimde halteri göğsüme indirirken arkadaki kürek kemikleri haliyle dışarı doğru çıkıyor. Fazla indirmekten mi, kontrolsüz indirmekten mi bilemedim ama o günden beridir kürek kemiğinin altında omurganın sağ tarafından aşağıda doğru inen bölgede ilginç bir ağrı var. Mesela yaslandığımda olmayan ağrı özellikle yere eğildiğimde, masada elimi koyup yazı yazarken rahatsız edici bir şekilde ağrıyor. Bugün acile gittiğimde ağrının 1 haftadır sürdüğünü söyleyince, oradaki doktor, emar çekiminin gerekli olduğunu ve bir ortopediste görünmem gerektiğini söyledi. Ben de önümüzdeki hafta bir uzman doktora görüneceğim.

Aranızda bu şekilde bir tecrübe yaşayan oldu mu? Aynı tarz sıkıntı yaşayan arkadaşlar benimle tecrübelerini paylaşabilirler mi? Lif kopması veya kas yırtılması gibi ciddi bir durum var mıdır?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

İyi çalışmalar dileklerimle; selametle kalın...

Son düzenleme: 4 Ekim 2013

Sayfayı Paylaş