Bench press sonrası göğüs ile omuz arasında çizgi morluk

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ehuehu123 tarafından 2 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ehuehu123

ehuehu123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sporla seven birisiyim... bi süre mecburiyetten ara verdikten sonra tekrar başladım fakat salona girince kendimi kaybedip kaslarımı çok zorladım göğüs çalışmasından olsa gerek göğüs ve omzumun arasında çizgi şeklinde (iki taraftada) morluklar oluştu bekledim 1 aydan fazla geçsin diye fakat geçmedi.. İz kalmasından endişeleniyorum. Çevremdekilere sordum zeytinyağı dediler.. kimisi eczaneden sor dedi.. sizin bildiğiniz bir tedavi yöntemi var mıdır ? Ve ben her kendimi fazla zorlamamda bu morluklar bu şekilde devam eder mi gün aşırı çalışıyorum göğüs 3x8 protein tozu da kullanıyorm ..1 gün göğüs 1 gün kanat 1 gün omuz şeklinde

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Morluk şekillenmesi kanamadan kaynaklanıyor olmalı. Bu kanama da muhtemelen tendonların kaslara yapıştığı bölgelerin aşırı zorlanmasına bağlı olabilir. Ancak bu durumda ağrı olmalı. Anladığım kadarıyla sen de ağrı yok. Çünkü antrenmanlara devam ettiğini belirtmişsin. Aklıma gelen başka bir şey de o bölgedeki damarların (muhtemelen kılcal damarlar) çok yüzlek olması ve damarlardaki kan nedeniyle mor rengin görünmesi. Eğer bu ikincisiyse buna yapabileceğin bir şey yok gibi görünüyor.

Umarım bilgilendirici ve faydalı olmuştur.

3. ehuehu123

ehuehu123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    baya bi inceledim ikincisi olabileceğini düşünmüyorum sanırım birinci sebepten oluştu ve pıhtılaşan kanı dağıtamadım o bölgede ağrı vardı ilk haftalarda fakat zamanla geçti morluklar geçmedi bu ya pıhtılaşma tarzında birşey ya da çok şınav çekince sırtta oluşan yırtıklar gibi sırtta oluşan yırtıklar diye bi arayım ben en iyisi çok teşekkürler ilgilendiğiniz için

Sayfayı Paylaş