Bench press sonda yapmak ne işe yarar ??

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve faruk balcı tarafından 1 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. faruk balcı

faruk balcı Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bu programı profosyonel bi vucut geliştirmeci verdi. fakat tam anlamadım
    Dumbell fly
    incline bench press
    incline dumbell press
    dumbell chest press
    bench press
    Hareketlerin sırası bu şekildeydi Bunu böyle yapmasının Sebebi tam olarak nedir acaba ??

2. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    hareketin sırası buysa gerçekten bunu veren saçmalamış ilk hareketten belli zaten
    gereksiz bir hareketle ilk harekette gücünün bir kısmını kaybetmiş olacaksın
    bunu yazan kesinlikle senin gelişimini azaltması için kasıtlı yazmış :D

HasTürk***TC bunu beğendi.
  3. faruk balcı

faruk balcı Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ben öyle düşünmüyorum

4. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    düşünmüyorsan uygulyabilirsin programı
    zaten bu sporda belirli bir seviyede olsan ilk hareket olarak aksesuar hareketi yapılmayacağını bilirdin

5. Orgeneral

Orgeneral Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bende de
    İncle dumbell Press
    İncle dumbell fly
    Bench Press
    Decline Bench press
    İlk programda ilk hareket Bench pressti

6. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Madem öyle düşünmüyorsun sırasınının neden böyle olduğunu da biliyor olman gerekir ya da sana bu programı yazan o bilgili hocana sorman daha doğru olur. Bi kere yeni başladığını varsayıyorum neresinden tutarsam tutayım yanlış bu sıralama ve 5 harekette fazla max 4 eğer çok tekrar yapıyorsan 3 hareket yeter bile.

7. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Eger bunu bir hoca yazdiysa herhalde bir bildigi vardir.

Genel olarak en komplike hareketler en basa yazilir. Guc ve konsantrasyon kaybi olmasin diye. Fly yardimci harekettir. Temel olan bench presstir. Once yardimci hareket yapip, enerji kaybedip sonra temel harekette plato kiramazsin. Boyle bir sey yok.

Hocana neden boyle yaptigini sor.

Sen de eger bilginden emin degilsen israr etme. Yanlis biliyor olabilirsin cunku.

Ayeica ayni antreman gununde hem barbell hem dumbbell calistirmasi da bence dogru degil. Oyle saniyorum youtubeda video izleyip her hareketten fayda saglamaya calisan biri.

Dumbbellin romundan faydalanmak icin daha farkli bir sey yapmak lazim. Haftada 2 gun press yapiyorsan bir gun barbell bir gun dumbbell gibi. Ama ayni gun olmaz.

Sacma.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zzzxxz bunu beğendi.
  8. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Bench Press'i sonda yaparsan gücün azalmış olacağı için daha az kilo ile çalışacaksın, ancak şu bir gerçek ki biz kilo arttıkça gelişmiyoruz, zorlandığımızda gelişiyoruz.

O yüzden ilk başta yapmışsın veya sonda yapmışsın bence fark etmiyor, çünkü günün sonunda yine aynı yere geliyor iş, daha az kilo ile çalışıyorsun ancak daha bitkin kaslar ile çalışıyorsun. :)

ares1905 bunu beğendi.
  9. serkan2234

serkan2234 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Hoca dumbell fly ı başa alarak önceden yorma sistemini uygulamaya çalışmış

10. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    önceden yorma tekniği ileri düzey sporcuların zaman zaman uygulayacağı bir teknik ama bu arkadaşın o seviyede olmadığı aşikar

11. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Şöyle bir durum da var,

Bench Pressden önceki hareketleri biraz daha fazla tekrarla yapıp pump kazanıp üstüne bench pressi düşük tekrar girerek yıkıma uğratmak da amaçlanmış olabilir. Çünkü böyle yapıldığını da biliyorum, tabi amatörler için ne kadar uygun tartışılır.

12. Square

Square Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Hocanın kim olduğunu bilmiyorum ama şu salonlarda çalışan saçma sapan besyo okuyan tiplerse hemen yırt at o programı diyorum

ujohnz bunu beğendi.
  13. serkan2234

serkan2234 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    fly hareketi pek pump etkisi sağlamaz diğerlerini belki ondan koymuştur.Ama programa bakarsak bildiği hareketleri kağıda yazmış gibi duruyor.Belkide direkt kendi programını vermiştir sana eğer ileri düzey değilsen kesinlikli yanlış program ileri düzey bile olsan tartışılacak bir program.

14. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Önceden yorma tekniği bir izole hareket olan dumbell fly ile olmaz,bu hareket temel hareketi uyguladıktan sonra sıkıştırma yapmak amacıyla kullanılır hedefte.Önceden yormak için mesela dumbell press yapılabilir ve üzerine bench press ile devam edilebilir.Ama bu programa bakaraktan bilenen göğüs hareketleri yazılmış ve sıralanmamıştır.

15. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    bench press'te sakatlık riski yüksek olduğundan muhtemelen sakatlanma diye en sona koymuş , iyice ısınmış olacaksın ve yorgun olduğundan ufak ağırlıkla gireceksin bu sayede sakatlık riski daha düşük olacak. anlamsız bence , ilk hareketin compound olmasını tercih ederim. iyi ısınıp bench ile başlarsan daha verimli olur.

16. serkan2234

serkan2234 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    fly hareketinin başta olması sakatlanma ihtimalini daha fazla arttırmazmı

17. faruk balcı

faruk balcı Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bu programı yazan kişi TOLGA MURAT BALIKÇI

18. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    kendi yaptığı programı vermiş bu programı anabolik steroid kullanan uygulayabilir çünkü onun için farketmez
    onun vücudunda kas yapan mucize program veya hareketler değil anabolik steroidlerdir
    muhtemelen bu program kendisinde sonuç verdiği için yazmıştır
    işte bu yüzden herkes antrenör olamaz
    adamda vücut var veya adam çok ağır çalışıyor diye herkesin her dediğine bakılmaz çünkü vücut yapmanın bir hilesi var
    şimdi bende vücut geliştirme dergileri var ifbb pro lar antreman programı falan veriyorlar,100 tekrar leg press 25 tekrar omuz falan vs saçma sapan 10 yaşında bir çocuğun yazmayacağı programlar
    anabolik steroid kullanmak insana beyin katmıyor bu adamlar gerçekten hayal dünyasında yaşıyorlar,sanıyorlarki yaptıkları programla kaslarını geliştiriyorlar,iyice kendilerini kaptırmışlar

19. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Dumbell ve barlarin ayni gun kullanilmayacagi niye sacma hocam merak ettim.

20. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Beslenme ile ilgili konular dışında yorum yapmıyorum normalde ancak "onun vücudunda kas yapan mucize program veya hareketler değil anabolik steroidlerdir" ifadesini fazla abartı buldum. Anabolik-androjen steroidlerin bazıları kas yapımı, performans artışı sağlıyor elbette. Ancak kas yapan programı ya da beslenmesi değil kullandığı steroitler demek kim olursa olsun abartı olur. Öyle olsaydı her steroid kullanan müsabık bir sporcuyla eş değer vücuda sahip olurdu diye düşünüyorum. Düşüncene saygı duyuyorum ancak ben böyle düşünüyorum bu yüzden belirtmek istedim :)

Ayrıca Frank Zane'in sözünü de hatırlatmak isterim.
    "İnsanlar verilen onca emeği görmüyor. Yıllardır tatlının ne demek olduğunu unuttum. Bir ufak dilim kek veya pasta nasıldı? Arkadaşlarımın doğum günü partilerinde onlarla içerek, bir şeyler yiyerek eğlenemedim. Herkes eğlence mekânlarında doyasıya eğlenirken, sinir krizi yaşatan diyetler eşliğinde antrenman yapıyor veya uyuyor oluyordum. Lüks bir araba sahibi olamadım ama insanlar beni çok zengin sanıyor. Kız arkadaşımı bir akşam yemeğe götürüp onunla güzel vakitler geçiremedim. Birçok şeyden vazgeçtim, fedakârlık yaptım. İnsanlar bana diyorlar ki; ”Hey Frank! Steroidler olmasa bu hale gelebilir miydin?” Ben yine susup yoluma devam ediyorum ve içimden diyorum ki; Şu steroidler sanki bir sihirli değnek. Keşke öyle olsaydı da ben her şeyden vazgeçmeseydim."

yusufincikli bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş