BENCH PRESS NASIL ARTTIRILIR?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve UZİKONİGRASSE tarafından 24 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar, öncelikle arkadaşlar bu sporu 1.5 aydir felan yapıyorum önceden 2 3 sene kickboks gecmisim var be 1.5 ay oldu suan spor salonunda vg 16 yasindayim 76 kiloyum benchde 25 25 takip 2 3 tane anca cikiyor ancak 20 20 takip 4 set yapabiliyorum size sorum su sizce bu iyi mi barla 70kg oluyo heralde yanilmiyosam veya bunu ben arttirmak istiyorum deadlift squat daha baslamadim bazilari sirt kuvvetlenince etki eder diyo 5x5 basil 8set nasil hangisi daha iyi ise yarar mi bilgilendirirseniz cok memnun kalirim Salondaki hoca bu agirligin iyi felan diyo ama arttirmak istiyorum fotolara son halimi koyucam bide unutmadan vucudum cok ortanisiz ozellikle kollarim 37 cm 33 34 cm seklinde nasıl duzeltirim

2. mrtxd

mrtxd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    kardeşim bence gayet iyi ben 17 yaşındaym 15 basıyorum lan azmı basıyorum yoksa :D

3. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Bilmiyorumki kardesim ben yasima gore biraz buyugum :D ama daha fazla soyle 35 35e ciksam yeter

Ekli Dosyalar:

4. mrtxd

mrtxd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bro sen nasıl 16 sın yoksa benmi vitaminsizim :D zamanla çıkarsın 35 e dert etme 5x5 öneririm eğer arttırmak istersen

5. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Sulak yerde buyudum ondandir sjsjs 5x5 benimde aklima yatti ama onu yaparken ayni zamanda vücutta da gelisim olur mu?

6. mrtxd

mrtxd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
  7. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    5x5 iyidir bencede :) öneren çoktu başladım bende :) 3. Haftadayım tabi daha sonuçlarını pek bilemicem ama güzel gibi çok ağrıda yok :D

8. afa

afa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3

kardesim kaldırdıgın kilolar 1.5 aylık birisi icin bana göre cok iyi ama tabi kisiden kisiye bu gelisim degisir sen zaten sporcuymussun bunun etkisi emin ol cok büyük sende, bu söyleyecegim yaptıgın antrenman stiline göre degisir ama 1.5 aylık oldugun için tek basına 8 tekrar yapamadıgın kilolara girmenin bir anlamı yok 9-10da yanında bekleyen birisi yardım eder eger gerekiyorsa hareketin formunu bozmadan yapmaya dikkat et 35-35 takınca 40 istersin muhtemelen sonu yok bana göre :) hareketten calma, zorlandıgını hisset yeter :) 1.5 ay için vücdun cok iyi görünüyor zaten o vücudu yapmak için 6-9 ay gidiyor insanlar..

9. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    Kickboks yapıyormuş zaten :D doğal olarak yumruklar gelişince bench için kuvvet de artar :D (bkz şınav)

10. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Tesekkur ederim kardesim sporun cok etkisi oldu ben genetigimi begenmiyorum ama cogu insan begeniyor mayisa kadar bi hacim almak istiyorum sonra yag yakimina giricem
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Şubat 2016 ---
    Aynen onu için surekli yumruk attigimdan guzel tricepslerim var 50 60 nizami sinav cekebiliyorum :D

afa bunu beğendi.
  11. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Ben 2 ay yapmayi dusunuyorum normalde 12 haftaymis ama 8 hafta yapicam ama once gelissem 5. 6m ayda mi girsem çoğu kisi erken diuo

12. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    Ya erken kavramı tartışılır :D ben salona gittim ilk hafta yükledim ağırlıkları ( yapmasam daha iyiyidi 2-3 haftam çöpe gitti ağrıdan :D :D ) sonuçta 3. Hafta gibi programa devam etcem. (Bende 16 yasındayım tabi boksôr değiliz biz :D 50-60 kg le anca :D

Sayfayı Paylaş