Bench press makine ile serbest ağırlık güç farkı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Hymenalos tarafından 6 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Hymenalos

Hymenalos Yeni Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar göğüs çalışırken aşağıdaki görmüş olduğunuz makinede daha ağır kilo girebiliyorum ve daha düzenli oluyor

http://g1204.hizliresim.com/w/6/451vq.jpg

Normal sehpada ise daha hafif kilo giriyorum ama bunuda nizami bi şekilde yapabiliyorum ;

http://g1204.hizliresim.com/w/6/451wg.jpg

Sizce makinede yaptımmı bi farkı olurmu ? yada 1 hafta makine 1 hafta sehpada mı yapsam sizin fikrinizi alırsam sevinirim teşekkürler.

2. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    ben bu zamana kadar hep serbest ağırlıkla çalıştım. ve herkes bana bu şekilde daha iyi gelişeceğimi ve küçük yardımcı kas gruplarını daha iyi çalıştıracağımı söyledi. ancak negatif tekrarlı setler yaparken yanımda devamlı bir yardımcı olması gerekiyordu sakatlık riski açısından. ben de bu nedenle senin resmini koyduğun makineye geçtim ve serbest ağırlıktan 10 kg daha fazla ağırlığı daha güvenli ve daha az sakatlık riskiyle girebiliyorum.
    kas çalışması açısından ise bu makineyle henüz sadece 1 antrenman yaptım ve 3 gün boyunca kas yanmaları geçmedi :) bence daha ağır, zorlayıcı ve güvenli antrenmanlar çıkartmak için makineyle çalışmak daha iyi. ancak ayda bir serbest ağırlıkla çalışılabilir.

bu arada makineyle kendimi zorlamadan önce ben de serbest ağırlıkçıydım :) bence asıl nokta makinede de kendini zorlayabilmek. bu 10 kg fazla basmak da olabilir negatif tekrarları denemek de . ama benim önerilerim sadece kendi tecrübelerimden.

3. Hymenalos

Hymenalos Yeni Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    0
    bugün bende girdim normalde benchte 60-70 kg yapıyorum makinede 84 ü gördüm ve 84 kg de nizami bi şekilde yaptım biraz makine deneyim arada serbeste girerim olmadı 1 hafta makine 1 hafta serbest nasıl sizce ?

4. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    ben de denemediğim için bilemeyeceğim :) ben normalde serbest ağırlıkta 70 kg 3 tekrar yardımsız yapabiliyorum. ama makinede 80 i hafif zorlanarak kaldırabildim. ben de negatif tekrarlı olarak yaptım ve etkisini gördüm. bence makine kendi sınırlarını zorlayacağın ya da partnersiz çalışacağın zaman kullanılmalı özellikle. çünkü her şeyden önce güvenli burası kesin. eğer farklılık denemek istersen makinede negatif tekrarı ağır kiloyla denemeni öneririm kesinlikle verim alıyorsun ve kolay gelmiyor.

ayrıca kilit nokta makinenin kollarının vücuda olan hizası ve kollara olan hizasıdır. kollar yeterince aşağıda kalmazsa çok kolay bir antrenman olur, göğüsü hizalayamazsan göğüs tam çalışmaz vs.

5. Hymenalos

Hymenalos Yeni Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    0
    aynen makinede ayarı 5 e getirerek yani en alt seviyeye daha iyi verim alınır. dediğim gibi ben 1 hafta serbest 1 hafta makine yapayım gelişmeleri paylaşırım. ama bu konuda fikri olan daha önce denemiş arkadaşlar varsa onlarında yorumunu duymak isterim .

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm : konu dışı

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

7. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Serbest ağırlıkta daha fazla kas grubu çalışıyor dengelemek için buda daha fazla kuvvet artışı demek . Ben bütün hareketleri serbest ağırlıklarda yaparım 1 2 hareketim makina da . Etkisini de fazlasıyla görüyorum.
    Partnerin varsa serbestte yapman her zaman yararlı olur benim tecrübelerim de bu yönde.
    Ama partnerin yoksa serbestte yap yorulduğun zaman makineye geç. Bu daha yararlı olur senin için.

8. bbacemi

bbacemi Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Bende durum tam tersi. Makinada serbestte bastığından 5-10 kg daha az basıyorum. Bunuda kabloların sürtünmesinden dolayı sanıyordum. Ama sizler böyle dediğinizden Bi garibime gitti

9. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Bence bu tartışılır . Kablo sürtünmesi diyerek çok güzel bir noktaya parmak bastın .
    Makina da o sorunda var kablolar iyi yağlanmış değilse veya bir tarafı ince bir tarafı kalınsa buda çalışmamızı etkileyebilir.

Sayfayı Paylaş