Bench Press Kaç Basıyosunuz?(Kür Yapmamış Olanlar Lütfen)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve vincenzo234 tarafından 25 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 568 üye.
  1. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    çok iyi

mikaelson bunu beğendi.
  2. mikaelson

mikaelson Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam peki tek tekrarda tahmini kaça denk gelir sizce?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    78.5 kg ama siz bunu 8 set yapıyorsanız burdan sonrası kişisel görüşüm tek seferde 90 kg çıkartabilirsiniz 6 ayda çok iyidir buda

4. mikaelson

mikaelson Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yakın zamanda deneyip sonucu yazarım

5. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    aman diyim paldır küldür max deneme dikkat et

6. mikaelson

mikaelson Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yok ya paldır küldür değil iyice ısınıp esnetip deneyecem

7. mikaelson

mikaelson Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Son seferde 70 kg 10 tekrar çıktı.

berkay7743 bunu beğendi.
  8. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    135 kg 10 tekrar ama kürdeyim 3 gündür kürden önce 9 du 9 tekrar 175 kg 10 tekrar 180 kg yapıyor biraz tek tekrarlara alışayım 180 kg 1 tekrar videosu yapacağım

mikaelson bunu beğendi.
  9. mgnl

mgnl Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    6 aydır ağırlık antrenmanları yapıyorum. İlk başladığımda 25 kg ile yapıyordum :D Şu anda son setlerde 60kg çıkarabiliyorum 8 tekrar.

berkay7743 ve abseto bunu beğendi.
  10. ramo6737

ramo6737 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    60 Kiloyum 50 kg yi 3-4 kez basabiliyorum.

berkay7743 bunu beğendi.
  11. Justice League

Justice League Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Ben 70 kg 8 tekrar yapıyorum ama 3 set bench 3 set dumbbell press yaptığım için benchte arttırmıyorum

berkay7743 bunu beğendi.
  12. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    çok sevinçliyim eski rekorumu kırdım turkesteron baby:D 172.5 kg sinek gibi kalktı :D biraz 175 kg vidosu deneyeceğim:) başarıı olursam video üye videoları bölümünde olacak
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Mayıs 2016 ---
    2 parmak kaldı demirleri tam geçiyordu gücüm kesildi 170 kg çıktı sonra 172.5 kg geldi 175 e ramak kaldı diyebilirim bakalım kaç güne hazır olacak:D 1 haftadaa gelir umarım en geç

Son düzenleme: 29 Mayıs 2016
    abseto bunu beğendi.
  13. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    Malesef hacimlendirecek var kollarda 1 cm artış trapez lerde tamam ama bu kiloda 172.5 kg doğal hatta 145 kg iken çıkmıştı doğal 172.5 kg doğal geçen sene takıldim kurdeyim güç aynı
    Ama kas kutleden artış var kuvvetim dogalken neyse o bitsin vücut yarışması olmadıkça kadar
    Kur yapmicam kuvvette değilde hacım de faydası oldu bana birde yağ takımında çok faydası oluyor ama gücüm dogalken neyse o kadar gene

14. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kür konusunda anabolik steroidleri araştırırsan , güç sporları ile vücut geliştirmeciler biraz farklı şeyler kullanıyor , güce yönelik haltercilerin kullandığı anabolik steroidlerde var.Ve bu arada hacı senin söylediğin bench kiloları gerçekten çok iyi , yakın zamanda şampiyonalara katılamya başla ,
    Dubaide 92,5kgde Evren Temel 190kg kaldırarak şampiyon oldu.Senin söylediğin kilolar buna çok yakın , definisyon yapıyordun kaç kiloya düşebildin?

15. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    en son küre girmiştin diye hatırlıyorum güç artışının başlamış olması lazımdı

16. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    henuz olmadı ujunnz sır awan kilo yuksek kur su tutuyor ama herkes incelmişsin diyor yag gidiyor sanırrım 92.5 kg de bastı bende 100 kg olursam kurde bıkac haftaya ıs gorurse katılırım ama oranlıyolar kendi sikletini oranlıyolar ona göre ben gitseydım sonuncu olurdum oranlama yuzunden direk siklet olmasa dedigin olur ilk 7 ye girerdim kur cokluda 1 tekrar verdıde tekte henuz etki yok ama 3-4 haftaya olur gibi geliyor etkı olur %90 o zaman yarısmdayımr awan gaza getırdın antrenmanları daha sıkı yapayım belki sureklı tektearttımıyor 5x5 falan yapayım 5 3 1 falan işe yarar o zaman artacaktır bole artkırıyodum hatırlattın sagol kurde etkı yapınca yarısmalardayım powerlifting
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Haziran 2016 ---
    verdınız gazı actım kaydı kamerayla vee 175 kg bastım sagolun kur etki etti video geliyor üye videoları bölümüne yarım saate

Son düzenleme: 1 Haziran 2016
  17. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yarışma deneyimin olursa hacı , video-foto aldırabilirsen konu açarsan deneyimlerini , sıralamanı bekliyoruz.

berkay7743 bunu beğendi.
  18. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    tabıkı video hazır bu arada

19. muzaffer_53

muzaffer_53 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    :D Coach falan değilsin bence hele 6 yıl bu sporu yapıpta böyle konuşuyorsan güler geçerim açıkcası.Senin göğsün şişik olsa ne olur o adam kavgada seni pamuk gibi hoplatır bide olaya o yönden bak.Kendi yönünden bakma.

20. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim yaşın kaç , bu sporu ne için yapıyorsun , forumda ne arıyorsun ve kavgada pamuk gibi hoplatmanın mantığı? Fitness ' i kavga için yapıyorsan sana şunu söylemeliyim ki çok yanlış yerdesin. Öncelikle hiçbir sporun "kavgada döverim" için yapılması gerektiğini düşünmüyorum. Ha illa ki (kendimi koruyacağım) diye de düşünürsen dövüş sporlarına girmelisin. Kürdan kollu bir çocuğun seni yere devirdiğini ya da 100 omuzlu bir tekvandocunun tek hamlede baydığını görebilirsin ; hem belki aklın yerine gelir.

Profesyonel fittnes yapan biriyle hiç çalıştın mı bilmiyorum ; buna steroid basanlar da dahil. Ki özellikle steroid kullanan bir profesyonelin günlük yaptığı antrenmanını görmeni tavsiye ederim. Youtube'a koyduklarını değil , gerçek antrenmanlarını.. Tendon gelişiminin , kastan çok geride olduğunu bilirler ve doğru çalışırlar ; bilinçli olanlar.

Yüksek kiloları arada kendilerini denemek için yapıyorlar , maksimumlarını görmek için. Veya çeşitli antrenman programlarında 5x5 gibi güç arttırmak amaçlı yapıyorlar. Ancak bunlarda bile 170 kilogram ile çalışmanın bir mantığı yoktur ; ve de çalışmıyorlar.

80-100 kilograma kadar çıkmak gelişim için FAZLASIYLA yeterli olacaktır. Ki benim düşüncem 80 kilogramı geçmemek yönünde ; bench press için. 100'ün hakkını verdiğinde arada 120 denenebilir 1 tekrar. İncline , flat ve decline yapabileceğini varsayarsak bu rakamlarla çıkardığın gerçek antrenmanlar geliştirir. Üzerindeki ağırlıkların eklemi haşat etmesinden öte bir faydası yok. Varsın 6 ayda olacak şey 7.5 ayda olsun. Bugün yediğin hırmaların yarın *ÖTÜNÜ tırmalamasını istemiyorsan doğrusu da budur.

Daha fazla şeyler yazmak isterdim , ancak bu sporda emeğe saygının olmadığını ve herkesin herkese eksik , yanlış geldiğini bildiğim için sözü fazla uzatmak istemiyorum.

Sayfayı Paylaş