Bench press iğneleme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve esdaesda tarafından 21 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. esdaesda

esdaesda Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Selamunaleyküm beyler sorunumu aradım bulamadım. Şimdi göğüs press'te 50 kg ile 3x12 çalışıyorum ağırlığı 55 kg yapıyorum çalışabiliyorum ama kaldırırken belime kramp gibi bişi giriyor devam ettikçe daha da acıyor bu yüzden 55 kg ile çalışamıyorum kilom 72.5. Acaba bele bağlanan kemerlerden mi takmam gerekiyor acaba neden kramp giriyor.

2. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Eğer bench press'de belde cukur yapıyorsan ağırlık fazla oldugundan olur eğer dümdüz duruyor belini cukur yapmıyorsan gene ağrıyorsa anormal bi durum var burda hastaneye gitmeni öneririm.

3. esdaesda

esdaesda Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Evet belde çukur oluyor onu yazmayı unuttum çukur olmaması için ne yapmam lazım yoksa gücüm mü yetmiyor çalışmaya ama gayet rahat çalışıyorum

4. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Hayır ğercek calışma stili o saten şu resimdeki gibi olacak kardeşim pozizyonun ne cok cukur olacak nede az normal olacak bu cukurdaki amaç'da bacaklardan desdek aldıgın zaman daha fazla ağırlık kaldırırsın dikkat edersen cukur yaptıgın zaman belini bütün yük bacaklarına biniyor ve senin daha fazla set sayısı ve ağırlık kaldırmanı sağlıyor.

Ekli Dosyalar:

mkaya bunu beğendi.
  5. esdaesda

esdaesda Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Peki setin sonuna doğru iğneleme başlıyor 12 tekrar yapıyorum 9 da acımaya başlıyor bazen bırakıyorum ayaklardan destek almam lazım o zaman ?

6. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    kardeşim gögüs gününde dikkat et belini cukur yaptıgın zaman yük sırtına degil bacaklarına biner eğer belini cukur yapamazsan direkten sırtına biner saten insan en büyük gücü bacaklarından alır sen bacak'ta bastıgın ağırlıgı başka hangi bölgede basıyorsun senin beline ağrı girmesi ya sehbada ağırlık kaldırırken hareket ediyorsundur yada çok cukur yapıyorsundur sadece yük ayağına binsin yeter cok fazla abartmana gerek yok cukuru.

7. esdaesda

esdaesda Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Anladım dediklerine dikkat edeceğim çok teşekkür ederim.

8. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Eğer yük bacaklarına biniyorsa o zaman kuvveti bacaklarından alıp göğse binen yükü azaltıyorsun demektir.

Benim bildiğim beli bu şekilde çukur yapmak cheat olayına giriyor. Evet daha ağır press yapmak için tercih edilir ancak uzun sürede sakatlığa davetiye çıkarır.

Normal form sehpaya tam yatış formudur. Bu şeklide 55kg sana ağır geliyorsa henüz artışa hazır değilsindir. Diğer bir nokta da 50 den 55 geçtiğinde tekrarı 8-10 arası hedefleyip buna alıştıktan sonra 12 ye çıkarırsan daha verimli olur

Sayfayı Paylaş