bench press de fazla ağırlık basamıyorum yardım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hakan çelik tarafından 4 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. hakan çelik

hakan çelik Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    1
    selam beyler konu başlığında yazdığım gibi 3 set 10 tekrar da maximum 12.5 sol 12.5 sağya takıyorum ve yardımla zor kaldırıyorum
    boy 1.87 kilo 85
    ne yapmam gerek yardım edermisiniz

2. BodyCo

BodyCo Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    yeni isen çok normal gittikçe artar kilolar. başladığımda her iki yana 5 kilo takıyordum ben 8 ay sonra 20 takıyodum her 2 tarafa

3. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Bilek çalışmalarını ihmal etme aynı şekilde triceplerinde benchte önemi çok büyük yavaş yavaş halledilecektir.Ayrıca 5x5 gibi kuvvet idmanlarını araştırabilirsin.Piramit setlerde daha ağır kaldırmana yardımcı olabilecektir.

4. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    ağırlık kaldıramıyorum çok göreceli bir yaklaşım. dünya bench rekoru 345kg cık. buna bakarsak 120 kilo basıyom diyen biri de çok iddiasız bir kilo kaldırmaktadır. eğer hayatında üst üste 10 tane bile şınav çekmemiş biri iseniz ki zannedersem öylesiniz bu çok normal. benim çevremde de pek çok insan sizin gibi yani aslında çok da sıradışı sayılmazsınız bana göre. 16kg boş bar ile militarypres yapamayan arkadaşım var mesela. ve gerçekten burada olmakla sizin benim hepimizin bu sıradışılıktan kurtulmayı düşlediğimizi görmekteyiz. salonda 100kilo pres yapanlara bakıpta can sıkısı yapıyor olman iyi bişey aslında seni motive etmiş olmalı. doğru yoldasın kilolar artacaktır sadece ağır sakatlanmamaya gayret et. :)

5. hakan çelik

hakan çelik Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    1
    eyvallah beyler çok saolun
    :)

6. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    @alpaslanözden Çok haklısız ağır kavramı göreceli aslında sorun şu olmalı 12.5 senin kapasiten olabilir ama bu kapasiteyi uzun süre aşamamak bence sorundur o zaman yanlış bişeyler var demektir

alpaslanözden ve fuigo bunu beğendi.
  7. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Aceleci davranacaksın, hatalar yapacaksın, değişik programlar deneyeceksin, beslenme düzenini sorgulayacaksın, değiştireceksin, sonra nasıl olduğunu bile anlamadan bakacaksın ki ne istediysen fazlası olmuş. Anahtar kelime zaman, oyunda kal yeter.

alpaslanözden, zeo64, fuigo ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Ağır kaldırmak zorunda da değilsin zaten?Ben 3.5 yıldır vücutgeliştirmenin içindeyim,bench press'te 100 kiloya çıkmadım.Gerekte yok zaten.Forumda 60-70 basıyorum diyenlere de çok itibar etme,hareketin formunu bozarak,1 saniyede indirip,1 saniyede kaldırarak yapılan 60+ kilo bench presstense,30 kilo slow motion ve full range of motion ile yapılan bench press kas gelişimi açısından daha iyidir.Hareketin formunu gerçekten doğru yaptığına inanıyor ve indirirken 5 saniye kadar kaldırırken 2-3 saniye arası kas gerilim sürelerini veriyorsan o 12.5 bile seni çok güzel yerlere götürür.Ağırlığın size ve beyninize hükmetmesini izin verdiğiniz sürece,kaslarınızın hevesini kaçırırsınız.Ağırlığa hükmedin,kaslarınızı hissedin.

9. fuigo

fuigo Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    Trabzon
    bu işin özetini yazmışsınız hocam. Bu alanda gördüğüm en iyi tespit.

columbu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş