Bench fly yaparken kolum kıtlıyor sebebi ne olabilir?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve s7evenDaddy tarafından 27 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. s7evenDaddy

s7evenDaddy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Selam herkese arkadaslar

Bench fly yaparken açtığımda kaparken omzum ve dirseğim arasındaki kemik her seferinde kıtlıyor sebebi ne olabilir hafif bir acı oluyor öyle olunca

2. El Turco

El Turco Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Bendede kemik sesi geliyorda ağrı olmuyor pek takmıyorum o yüzden. Ufak bi araştırma yaptım sonucunda;

Eklemler arasındaki gazların serbest kalmasıdır. Kemikler, her bağlantı noktasında eklem kapsülüyle sarılı kıkırdak yüzeylerle birbirine temas eder. Bu kapsül, karbon dioksit, azot ve oksijen gazı içeren bir yağlayıcı madde ve sinovyal sıvı ile doludur. Eklem noktaları çıtladığında, eklem kapsülü gerilir ve içerisindeki gazlar serbest kalır. Zaten bu nedenle, içerideki gazlar kendini yenilemeden, bir süreliğine de olsa aynı eklem yerini bir daha çıtlatamazsınız.

Böyle bi yazı buldum. :)

3. huseyinbagit

huseyinbagit Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Bende de oluyordu o salondaki hocaya sordum omuz yuvasından çıkıyordur gibi bişey söyledi

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. snapro

snapro Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    antrenmandan önce iyice ısın

5. AnaxiMenes

AnaxiMenes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Demir Doğrama
    Yer:
    Zeytinburnu
    İyi ce ısınman lazım kardeşim 10 dakika boyunca açma germe hareketleri yap kolunu boştayken arkaya doğru daire çizerek çevir iyi ısınamadığından dolayı oluyor muhtemelen.

6. Stelselimm

Stelselimm Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci (Çok Meraklı Bir Öğrenci)
    Omuz kısmı vucudumuzda cok rahat sakatlanabilecek bir bolge omuzlarinin kıtlamasida omzun yerine oturmaması olabilir. Bunun yaninda antrenmandan once isinmak omuzlari isitmak ve acma germe yapmak kesinlikle cok onemli. İster gogus olsun ister omuz ister sırt vucudunun durusunu duzeltip hareketleri oyle yapmalisin nasil dersen gogusler gergin omuzlar geride gibi tarif edebilirim. Bunlar benim dusuncelerim iyi forumlar :)

7. Snowblind

Snowblind Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Turizm
    Omuz başındaki kas grubu en küçük kas gruplarından biridir.Kütlemesi,ses gelmesi normaldir.Zamanla geçecektir.Ancak ağrı oluyorsa biraz daha hafif ağırlıklarla setleri tamamlamak daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.Allah göstermesin bir sakatlık yaşamaktansa omuzlara biraz daha fazla zaman tanımak daha yerinde olur.

Sayfayı Paylaş