Ben ve Bazı Sorularım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve BodBody tarafından 20 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. BodBody

BodBody Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba. Kafama takılan ve kesin bilgilerine sahip olmadığım sorularım var, yardımcı olabilir, beni bilgilendirebilirseniz sevinirim..

Boy: 1,79
    Kilo: 83 (5 aylık vg çalışması sonucu 93 den düştüm)

Haftanın 3 akşamı salona gidiyorum. 19:30 - 21:30, 22:00 saatleri arası. 5 aylık sıkı bir kardiyo ve vg çalışması sonucu 93 kg. dan 83 kg. düştüm ve kilo vermem ciddi oranda azaldı gram gram ilerliyorum, (hatta durdu diyebilirim) sanırım metabolizma kendini savunmaya alıyormuş ve be de 60 kapsüllük L-Carnitin satın aldım sanırım 100 Gr. Hedef kilom 80, protein ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum ve gün içerisindeki diyetim şu şekilde...

Sabah: 1 ad. L-Carnitin, (son 3 haftadır kullanıyorum) 2 tam haşlanmış yumurta, beyaz peynir ya da kaşar, forumda lor peynirinin övgüsünü çokça gördüğümden son zamanlarda yağsız lor peynirini yumurtalı olarak tüketiyorum, 3 ufak dilim kızarmış ve yağı azaltılmış kepek ekmeği (Eti Form Ekmek), domates, salatalık, biber, 1 fincan şekersiz yeşil veya siyah çay.

Ara: 1 fincan koyu sade ve şekersiz NesCafe.

Öğle: (Genelde) Kömürde kızarmış tavuk, nadiren sebze yemekleri domates, salatalık vb. ayran, ya da yoğurt, yaz olduğu için bazen karpuz peynir salata yapıyorum. Tabi ekmeğim yine aynı, 3 ufak dilim kızarmış ve yağı azaltılmış kepek ekmeği (Eti Form Ekmek)

Ara: Ara öğüne genelde Form Mısır Patlaklı ürününü tercih ediyorum, 47 gr. lık paketlerinden. Protein değeri bu tarz ürünlere göre çok iyi. 1 fincan şekersiz yeşilçay ve ya koyu, sade şekersiz bi NesCafe

Form Mısır Patlaklı;

Besin öğeleri (100 gramda)
    Enerji (Kcal) 342
    Karbonhidrat (g) 82,7
    Protein (g) 10,2
    Yağ (g) 2,3
    Sodyum (mg) 299
    Şeker (g) 0

Akşam: Mesai bitiminde direkt çantamı alıp salona gidiyorum ve dolu mide ile çalışmak istemediğimden akşam yemeği yemiyorum, 1 ad. L-Carnitin, ya bir avuç ceviz ya da 1 ad. elma yiyorum.

Antrenman da tükettiğim dahil olmak üzere günde 3 - 4 litre kadar sıvı tüketiyorum, (çay ve kahveler de dahil)

Pazar günleri canım ne isterse sınırlamadan yiyorum, kaşık kaşık nutella da dahil thums:

Şimdi sorularım şunlar;

1- Kilo vermem ve kas kaybetmemem için diyetim doğru mu? Bu diyeti ben kendime göre planladım bi diyet listesini takip etmiyorum.

2- Diyelim vücudumuza fazla miktarda protein yüklemesi yaptık, bu proteinler vücudumuzda saklanıyor ve kas onarım zamanında açığa çıkıp kas onarımına yardımcı oluyor mu? Yoksa kilo ve yağ olarak bize geri mi dönüyor?

3- Gece 22:00 civarı sporum bitiyor, forumda spor sonrası basit şekerlerle insülin yükseltilerek kas onarımına yardımcı olmak gerekli denmiş, bu diyet yapanlar içinde geçerli mi?

4- Antrenman sonrası kasları beslemek için doğal olarak neler tüketilebilir? Yağsız lorlu yumurta pişirip yemem uygun olur mu? Ya da 1 kase doğal yoğurt (ev yapımı) Saat 23:30 gibi yatıyorum, bu bana kilo olarak döner mi?

5- Önerebileceğiniz bir yağ yakımı maddesi var mı? L-Carnitin en iyisi diye biliyorum fakat marka farkları da var sanırım ben "Coenzyme" marka kullanıyorum. Balık yağı ve Multivitamin desteği almam gerekli mi? Bunlar vücudumun yağ oranını arttrır mı?

Son düzenleme: 20 Haziran 2012
  2. BodBody

BodBody Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bi bakan yok mu arkadaşlar?

3. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Kardiyo ve agirlik gunlerini ayir, l carnitin vs saglik icin al ama zayiflatmaz. Hydroxy cut hard core, lipo6, animal cut bunlar daha iyidir.

BodBody bunu beğendi.
  4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ** vücudun bir yerde durması normal...nedeni, işe adapte olması ve kilo verecek kaynakların artık azalmış olması...bu nedenle, sistemi değiştirmek yararlı...ancak, sistem değişiminde 10 gün kadar bi dinlenme ,kilo almadan en uygun olandır...sonrası için değişik program...

**tam olarak diyetini anlayamadım...ancak , kaşar , ayran vb gibi yiyecekler oldukca fazla yağ içerebilirler...özellikle kaşar !?...( bi de şu "kaşık , kaşık nutella "hiç olmamış!...

**l-carnitin kullanmamanız tavsiye edilir...bu tip ürünleri kullanmayın...zaten, şunu da her zaman göz önüne almanız gerekir. " çabuk verilen kilolar , yanı şekilde çabuk alınabilir !..."

**aslında kan grubunuzu söyleseniz bi diyet yazardık, ama yine de ip ucu versin diye bi şeyler karalayayım:

- sabah: "kıvıcık, domates, maydanoz ,roka , salatalık " ve içine 1 haşlanmış yumurta ve 50 gr tuzu alınmış keçi peyniri, 2 yemek kaşığı zeytinyağı...2 dilim tam buğday ekmek

- öğle : 50 gr haşlanmış hindi, 1 haşlanmış patates , 3 kaşık makarna, haşlanmış sebze, 1 dilim ekmek ,yağsız salata

-antrenmandan 1 saat önce normal muz

-antrenmandan hemen sonra 1 bardak ballı limonata ( 2 tatlı kaşığı bal)

-antrenmandan 1 saat sonra yemek . 1 haşlanmış yumurta , salatalık, domates , 4 kaşık makarna ya da pilav, sebze , 1 dilim t.buğ.ekmek

not: 4 litre su fazla !...(

*****haftada bir gün serbest derken en fazla " 1 porsiyon tatlı ve / veya 1 çikolata olabilir" en fazla ...neticede olay 7-8.000 kcal ı vermek ve 1 kgs vermek ...)

BodBody ve hasanateş bunu beğendi.
  5. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    bence cok detaya girmeye gerek yok liste basite indirgenebilir :

sabah : 50 gr yulaf ezmesi , 1 elma , 5-8 adet yumurta beyazı ( veya varsa protein tozuda alabilirsiniz) veya daha pahalı alternatif yagsız hindi jambon

oglen : 200 gr haslanmıs yada ızgara tavuk yada balık yada kırmızı et , zeytinyaglı brokoli , ve diğer sebzeler ( karb bu ogunde dusuk tutulmalı)

antrenmandan 2 saat once 100 gr yagsız lor peyniri ve bir buyuk haslanmıs patates,

antrenmandan sonra : supplement alın. hem hızlı iyileşmeniz. hemde kilo vermesine yardımcı olacagı için supplement oneririm. yoksada 5-8 adet yumurta beyazı tuketin

aksam : kasların iyileşmesi için ant sonrası ogunune karb almalıyız. ama bu karb yavas sindirilen bir turden olmalıdır. kahverengi pirinç veya yulaf ezmesi tuketin. 100 gr kadar tuketseniz yeterli olur. yanındada 200 gr et haslanmıs yada ızgara olmalıdır.

yatmadan once : herhangi bişey onermiyorum. ama aclık hissediyorsanız illaki 1 kase light yogurt tuketin.

bu liste sıkı vg calıtıgınızı dusunerek yazdıgım bişey. antrenman olmayan gunlerde porsiyonları yarı yarıya azaltın. ve antrenman dısı gunlerde bence kardiyo yapmayın. eger yapacaksanız. prosiyonlarınız aynı kalsın. nutella pasta gibi abuk subuk seylerle kacamak yapmayınız. iyi çalışmalar dilerim.

ve suda onemli rakamlar ortalamadır. mesela 100 gr et sizi doyuruyorsa 200 gr yemek için zorlamayın kendinizi. 100 gr karbda fazla gelirse kendinizce dusurun porsiyonu. ama doymadan kalkmayın. bol su için. iyi çalışmalar tekrardan

Son düzenleme: 21 Haziran 2012
    BodBody bunu beğendi.
  6. BodBody

BodBody Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar önerileriniz için çok teşekkürler, peki polen kullanımı için ne diyorsunuz? Yağ oranı düşürmeme yardımcı olur mu? Ya da bir sporcu için polenin önemi nedir?

7. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    yazdıklarımız kafidir. mucize aramaya gerek yok. polenden ziyade beslenme listeniza sadık kalın. antrenman aksatmayın. polen kotu bişey deildir alabilirsiniz. ama ona verecegiiz parayı şu listede yazdıklarımıza harcarsanız cok daha karlı cıkarsınız.

BodBody bunu beğendi.
  8. BodBody

BodBody Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tamamdır çok teşekkürler..

9. Karaca

Karaca Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    benim bildiğim poleni kilo alamayan,bünyesi zayıf ve kolay hasta olan kişiler kullanıyor zayıflamayla pek bi bağlantı göremiyorum ben ama belki kas korunmasına yardımcı olabilir??diğer üyelerin önerileri gayet mantıklı bunlara uyarsan amacına ulasacağından emin olabilirsin.

Sayfayı Paylaş