1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Ben oldukça kilolu bir arkadaşım, kas manyağı olmak için neler yapmalıyım?

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Kayra Bey tarafından 4 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 37 üye.
  1. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    o kadar kilo kısa sürede gitmez hem diyet hemde cardio gerekli hemde baya bi cardio yapman lazım bence hergünde yapabilirsin ben hergün yapıyordum ve beslenmeme dikkat edince yağların gözle görülür bir biçimde azaldığını farkettim.ayrıca daha önce hiç koşu yapmadıysan koşmak çok zor gelecektır özelliklede uzun süreli koşmak

2. Kayra Bey

Kayra Bey Yeni Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    10 dakika koşunca kesiliyorum, haklısınız... 95 - 100 kiloya düşünce eminim çok daha iyi olacağımdır...

3. H4k4nn

H4k4nn Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    İlk önce kiloyu atıcaksın simdilik kaslanmayı unut. sıkı kardiyo

4. TheTank

TheTank Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    BodyBuilding
    Yer:
    İstanbul
    spor salonuna yazıl sağlam bir diyet yap istediğin kiloya ulaştıktan sonra kas inşasına başla

5. Furko2424

Furko2424 Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    ben fikrimi söyleyim.
    2 yıl boyunca kardiyo+sıkı bir diyet yağ 100 kiloya filan düşersin bence.4 yıldan sonra da 1 yıl body yap.bence iyi bir vücudun olur.hayatından tuz,şeker,un,hamurişini çıkar. 3 yıl sonra fotoğrafını koy. thums:

Son düzenleme: 7 Nisan 2012
  6. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    abi sen haftanın 6 günü kardiyo yapabilirsin :) ama koşu değil koşu yapamazsın zaten.yürüyüş yapacaksın aynı tempoda 30 dk yürüyüş yapabilirsen diyetle beraber yağ yakarsın ;)

7. Rango

Rango Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    samsun
    30-35 kilo istesen 7-8 ayda verirsin, tamamen senin elinde. özgüvenin iyi ama fazlası kötü bana kalırsa, mesela keşke video falan paylaşmasaydın.

8. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    abi sen her gün yürüyüş yap her gün bırak diyeti falan anca yakarsın o yağları.

9. HorizonN

HorizonN Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    forumda masbay nickli bi arkadaş vardı spora ilk başladığında senin kilon civarındaydı oda resimleri var,14 ayda inanılmaz bir değişim geçirmiş bence onla bir iletişime geç

10. Kayra Bey

Kayra Bey Yeni Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler, daima cardio, daima diyet... Sonra çalışma. :D

Bu arada, buradaki diğer insanların örnek başarılarını da değerlendireceğim...

...

11. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    arkadaşlar bence daha fazla tartışmayalım burada sözlerimizi söyleyelim ve çıkalım açık açık. durum belli büyük ihtimal videoyu çeken arkadaş bu arkadaş ve kendi hayal dünyasında yaşıyor. danny gibi açık açık söylemek lazım bazen. aslında insanları kırmayı sevmem ama videoyu izledikten sonra bunları buraya yazmayı bir görev olarak gördüm kendime. çünkü arkadaş ilerde çok daha kötü durumlara gelebilir.

öncelikle arkadaşa kendini fazla büyük görmemesini öneriyorum. grandiyözite denilen bu olaydan kurtulmalı. büyük ihtimalle bu kendini büyük görmenin, çevreye zarar verebilme yeteneğini yüceltmenin sebebi antisosyal olman ve bunun yanında sosyal fobinin olması ve bunun sonucunda insanlara duyduğun öfke. kanaatimce ve senin de çektiğin videolardaki hareketlerine göre bunun da en büyük sebebi sahip olduğun KİLO. sana önerim eğer vücudunla ve kendinle barışık olamayacaksan -ki olamayacaksın büyük ihtimalle- bu güçlüyüm ayaklarını bırakıp kas yapmayı falan unutup ideal kilona gelmen. zor bir şey değil 1.5 yılda falan olur daha gençsin sonunda disiplinli bir diyet yetebilir. Ha kolayı öyle gönderirsen mideye zor tabi. sonrasında da insanları dövmeyi bir yumrukta öküz indirmeyi araba kaldırmayı gta da bırakıp insanlarla iletişim kurman gerekiyor. çünkü insan sosyal bir varlıktır. bu konuda sorun yaşıyorsan bir psikolog ya da psikiyatrdan destek alabilirsin. bilim ve kimya yalan söylemez ilaçlar kesin işe yarayacaktır.

bu dediklerimi yaptıktan sonra hala bir yumrukta adam öldürmekten korkmak falan istemezsin zaten.

neyse bunlar tavsiyelerimdi sana umarım çok kırıcı olmamışımdır. amacım seni küçümsemek falan değil sadece uygun dille bunu söylemek istedim. kusura bakma biraz da alkolün etkisi. ayrıca şunlar da var

-kemiklerin kalın falan değil onlar yağ
    -o kiloyla araba kaldırsan da boş
    -bu beslenmeyle devam edersen muhtemelen böyle videolar değil kiloları yüzünden evden çıkarılmayan adam videolarında göreceğiz seni.
    -ha döverim falan diyorsun sokakta öyle olmuyo kafanda parçalayınca adam baseball sopasnı anlarsın

evet dostum her şey senin elinde bence yarından itibaren bir diyetisyen ve psikiyatra görün. ve yeni hayatına başla.

Bozo-Baku, mma-, eleroniel ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  12. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar, söz konusu videonun yeri bu başlık değil. İlgisiz mesajları sildim. Konunun dışına çıkmayalım ve lütfen hakaret ve kişisel tartışma olmasın.

ali1453kedi, Azi ve sultanmehmed bunu beğendi.
  13. Kayra Bey

Kayra Bey Yeni Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler...

14. s3lcukv1p

s3lcukv1p Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Bursa
    kaldırıyorum diye yazdığın kiloları kaldırman çok zor bence :) başarılar...

15. aquadreamer

aquadreamer Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Kayra Bey Merhaba,
    Öncelikle değişiklik yapıpı zayıf olmayan foto paylaştığın için tebrik ediyorum. Bu hem özgüven hem de cesaret isteyen bir davranış, çünkü ben yapamam en azından hedeflediğim kiloya düşene kadar : ). Ben de çok kilolu biriyim, burda ki yazıları ve resimleri takip edip hayaller kuruyorum ve bir yerden başlamak gerekiyor bazen kendin bazende bir arkadaşın bunu tetikleyebiliyor. Burda ben çok çömezim sadece bir iki görüşümü paylaşmak istedim.
    ben 146 kilo idim boyum 1,81 ve 3 ayda sıkı bir kardio ve hafif ağırlık (gym- sıkılaşmak) çalışarak 26 kilo verdim. bunun için bir fitnes salonuna yazıldım ve bir diyetisyenden fayda aldım. tek avantajım kemiklerim çok iri ve ağır olduğu için 120 kilo olmama rağmen 100 kilo gibi görünüyorum... cok mutluyum, benimde özgüvenim geldi 3 ayd acok iyi verdim kaslarım toparladı ve 5 ay sonra bende bendeki değişimleri paylaşmayı düşünüyorum. Sana demek istediğim şu sağlığın için kilo ver. Şu anda genciz spor ve diyet yapabilme imkanımız varken bunu değerlendirmeliyiz , bir hastalık yada bir sakatlık yaşasak vermenin imkanı yok dahda alırız dediğiniz terimlerin çoğunu anlamıyorum ama ne yapacaksan 100 kilonun altına düşerek yap, gençliğinin avantajını kullan... Hepinizin 19 Mayıs gençlik ve Spor Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım ve Sporlu bir yaşam dilerim.

16. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    senın bence bu kiloyla vucud yapmayı bır kenara bırakıp kilolarından kurtulman şart bunun ıcınde bol bol yürüyüş hafif tempo koşu öneririm ama tabiki her hangi bir sağlık problemın yoksa bol bol kardıyo

17. Kayra Bey

Kayra Bey Yeni Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler arkadaşlar, biraz kilo verdim gibi, elimden geleni yapmaya ve fit olmak için çalışmaya devam edeceğim. :)

StormBlast bunu beğendi.
  18. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

kayra bey diyetine çok özen göster, sporu aksatma, o fazla kilolardan kurtulunca emin ol çok başka bir insan olacaksın, iyi dileklerim seninle...

19. murat23

murat23 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    vücudun müsait gibi duruyor. profosyonel insanlar seç ve onlarla çalış.güzel bir araştırma yapıp spora yazıl+ diyetisyenlerlede uyum sağla.

20. OnlyRocco

OnlyRocco Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Psikoloji
    Yer:
    İstanbul

danny gayet hoş, senin kendi inandığın doğruları bu kadar cesurca dile getirmen; bu yönden tebrik ederim seni.

yalnız kayra hakkında yeterince argümana sahip olmadan,
    "sadece bak yıne soluyorum sadece güçlüsün yani çok güçlü değilsin " diyorsun.

ve bu fikrinide ailenden ve eğitiminden edindiğin tecrübelere dayandırıyorsun. işte burada bir çelişki doğuyor, çünkü kayra senin tecrübelerinin dışında birisi ve onu tam olarak bilmiyor, tanımıyorsun.bu da senin "sadece güçlüsün" düşünceni çürütmeye yeter.

belki de kayra potansiyel bir powerlifter ? belki de senin dediğin gibi sadece iri yarı birisi. ama bunun kararının oturtuğun klavyenin başından ya da geçmişe dayalı tecrübelerinden vermemelisin. az önce belirttiğim gibi kayra senin tecrübelerinin dışında olan bir kimse.

iyi forumlar.

ali1453kedi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş