1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Ben oldukça kilolu bir arkadaşım, kas manyağı olmak için neler yapmalıyım?

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Kayra Bey tarafından 4 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 37 üye.
  1. Kayra Bey

Kayra Bey Yeni Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bugün belki de forumda bir ilk yaratarak, kaslı değil de, kilolu bir arkadaş olan kendimim fotoğraflarını yayınlayacağım... Burada amacım, kilolarımdan kurtulup, yağ oranımı minimuma indirip, kaslı bir vücuda sahip olmak...

Aslında gerçek amacımda vücutçu gibi olmak o kadar da önem arz etmiyor... Karın, kol ve bacak kaslarım belli olsa yeter... Benim asıl merakım power lifting üzerine... İyi bir deadlift ve bench presser olmak istiyorum... Bunun dışında da bilek güreşine de acayip önem veriyorum... Belki de en çok önem verdiğim şey bu, çünkü bilek güreşi turnuvalarına katılmak ve derece elde etmek istiyorum... Bunun için de buradan tavsiyeler alacağım...

Bir power lifter olma yolunda ilerleyen ve destekleriniz ve önerileriniz sayesinde çok daha iyi bir hale gelecek olan benim (Kas miktarını arttırınca muhakkak ki daha güçlü olacağımdır.) şu anki rekorlarım şöyle;

Squat: 275 kg

Deadlift 225 kg - 250 kg arası

Bench Press: 100 - 125 kg arası...

Gelelim fotoğraflara:

Maalesef çok yağlıyım ama bu güçsüz olduğum anlamına gelmesin... Sadece çok daha güçlü olmak istiyorum... Deadlift hedefim 325 kg iken, Bench Press hedefim 200 kg... Umarım buradaki çabalarım ve sizin destekleriniz sayesinde bu rakamlara ulaşacağım...

İşte benden 8 adet fotoğraf:

Ön vücudum;

http://www.hizliupload.com/di-0MZM.jpg

http://www.hizliupload.com/di-TLPA.jpg

http://www.hizliupload.com/di-Q0DH.jpg

Sol kolum;

http://www.hizliupload.com/di-EQ07.jpg

Sağ kolum;

http://www.hizliupload.com/di-W3P4.jpg

Sırtım;

http://www.hizliupload.com/di-5VIF.jpg

Sol bacağım;

http://www.hizliupload.com/di-UCTR.jpg

Sağ bacağım;

http://www.hizliupload.com/di-9FWX.jpg

Tüm detaylarım bunlar... 135 kg kilom ve 1.84 m boyum var... Açıkçası ne olursa olsun 100 kg'mın altına düşmek istemiyorum... Bana bu yönde öneriler gelmesini istiyorum... (Yağ yakmak ve kas yapmak açısından...) Çok daha güçlü bir power lifter ve çok daha iyi bir bilek güreşçisi olmak da hedeflerimden bazıları...

2. brkkali61

brkkali61 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    bu ağırlıkları kaldırabildiğine göre çokta altına düşmezsin rahat ol cardiyoya ağırlık ver ve setleri artır kiloları biraz düşür hatta bi boksör çalışma programında okumuştum her set en az 30 luk tekrardan oluşuyor ve bu kiloda benden daha kaslısını görmediğini söylemişti tavsiyemdir programlı biçimde(!) dinlenme günlerini aksatmadan kolay gelsin.

3. raidon

raidon Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    1.84 boyun ve 135 kilo olmana rağmen gayet kendini beğenen özgüvene sahip birisi olarak gördüm seni o yüzden bir tebrikle başlıyorum. 100 kilonun altına düşmek istemediğini söylemişsin. Tercih meselesidir tabikide saygım var. Bazıları 5 kilo fazlasını vermek için didinir kendini parçalar. Aşırı kilona rağmen bu kadar rahat oluşun dikkatimi çekmedi değil.

Yazındaki tek eleştireceğim nokta ise tamamen vücutcu olmak istemiyorum. Karın , kol , bacak kaslarım belli olsun yeter demişsin. Bence o kilo hedefinde miğdeyi unutmalısın tahmin ediyorumki 1 dakika bile cardio yapmayacak bir tip sezinliyorum

4. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    salona yazıl güzel bi diyet + 6 gün kardiyoyla halledersin hiç bişey imkansız degil

5. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Karbonhidratı azaltın proteini maksimuma getirin gerisi gelir.
    İsterseniz yağ yakım günlüğümü bi okuyun

6. Kayra Bey

Kayra Bey Yeni Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler, okulumun salonuna yazılacağım... Biraz cardio, daha çok ağırlık çalışma yapacağım... Karbonhidrat alımını kesinlikle azaltmalıyım... Protein alımı da duruma göre... Hayatım boyunca hiç protein desteği almadım... Yiyeceklerle idare edeceğim...

7. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
  8. esen32

esen32 Yeni Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    birde plastik cerrahiye görünmeni tavsiye ederim sende jinekomasti var hem doku hem yağ kolay gelsin şimdiden

9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    sımdı sunu bır tam belırle sen dusuk kılolu bır powercı mı olmak ıstıyorsun yanı guzel vucudlu ama cok guclu mu olmak ıstıyorsun

yoksa cok guclu bırı olmak sana yetermı

bu arada gercek bır powercı olmak ıcın dogaldan ote ıyı kımyasallar gerekır

Azi, vücutcuu, pastnova ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  10. Kayra Bey

Kayra Bey Yeni Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Jinekomasti olabileceğini ben de düşündüm ama sadece kilodan da olabilir. Kilo verdikten sonra hala kalırsa, işte o zaman plastik cerrahi işini düşünürüm...

Açıkçası güçlü olmak önemli ama çok düşük kiloda biri de olmak istemem... Yağların görünürlüğü azalsın, yeter...

11. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    sanırım ne dediğimi tam anlamadın

yada gercekten powerlifting olayını hiç bilmiyorsun

eğer 90 kg lık bir powercı olucaksan değil doğal bır powercı ınan o tip bir sporcuya göre sıradan biri bile olamassın

iyi ayrım yapmak gerek

asıl ayrım surdadır kı 2 seçeneğin var bu konuda ikiside olsun diye bir durum yok

1- güçlü olucaksın ama kas kutlende artmıs olcak yanı aslında sadece kaslı bırı kadar güçlü ve genetiğin el verdiğince güçlu kaslı olucaksın

2- çok güçlü olucaksın kas kutlesı olayını artık ne kadar olursa deyip bir kenara atıcaksın . kımyasal urunlere sevdalanıcaksın

3-vücut geliştirme yapıcaksın normal şekilde ve bu tarz hayallerden vaz geçiceksin

bence 3 sana daha uygun

neden bu kadar sertsin yine diyen olucaktır ben olağan üstü güçlü bir aileden geliyorum gücün ne oldugunu nasıl bır yapıdan çıkıcagınıda hem ailemden hemde eğitimim dolayısıyla biliyorum malesefkı sen sadece ırı yarı ve sadece bak yıne soluyorum sadece güçlüsün yani çok güçlü değilsin

bu tarz bır genetik hemen belli olur zaten

a eğer düşük kilolu bir powercı olurum ben dersen bak bunu desteklerim hatta yardımcıda olurum ama malesef ben 80 kg üzerini karşılıcak bir yapın olduğunu düşünmüyorum :(

a birde bu süper ego tavrından vazgeç bence sokaktaki insanların bırazından güçlü olabilirsin ama şişmansın bu kadar basit

Son düzenleme: 5 Nisan 2012
    Bozo-Baku, Azi, vücutcuu ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  12. The Genetic Freak

The Genetic Freak Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Her yazını hayranlıkla okuyorum çok bilgilisin ;)

Danny Boy bunu beğendi.
  13. Kayra Bey

Kayra Bey Yeni Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Anlatımınız inanılmaz derecede berbat, ben anlamam gerekeni anlarım, siz anlatmayı becerememişsiniz demek ki... Türkiye'den değilsiniz sanırsam, çünkü hiçbir Türk dilini bu denli berbat kullanamaz... İngilizce biliyorsanız, İngilizce de yazabilirsiniz...

Şişman değilim demedim zaten... Şişman olabilirim ama bu zayıflayamayacağım, daha doğrusu isteklerim doğrultusunda bir yapıya ulaşamayacağım anlamına gelmez...

Dediğimi tekrar yazayım,

Güçlü olmak istiyorum ama kilomun çok düşmesini istemiyorum... Yağ görünürlüğünü mümkün mertebede azaltsam ve kas yapsam yeter... Gidip power lifting turnuvalarına katılmayı bir aralar düşünsem de, şimdi o kadar da umrumda değil açıkçası... Hedeflerimi gerçekleştirsem yeter... (325 kg deadlift, 200 kg bench press. Squat çok önemli değil.) Benim asıl amacım bilek güreşçisi olmak ve bu amaç uğruna çok çalışabilirim... Ben isteklerimi yazdım, sizin yönlendirmelerinize uygun bir cevap vermemiş olmam yanlış cevap verdiğimi göstermez... İsteklerim de bu şekildedir... Güçlü olmak "hedeflerim doğrultusunda" önemli ama vücut görünürlüğü olarak sadece yağlardan arınsam yeter... Bu kadar basit, yanlış anladığımı gösterecek bir taraf yok...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:42 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:21 ----------

Neyse arkadaşlar, ben bir programa karar verdim...

Önce cardio ağırlıklı bir program uygulayacağım, diyet yapacağım ve yağ oranımı %20'nin altına düşüreceğim... Six pack falan çok önemli değil, yağlı görünmesem yeter... Karından ziyade, kol ve bacak kaslarının belli olması önemli artık...

Ondan sonra belirli bir kiloya düşdükten sonra, kas yapmaya yönelik programlara başlayacağım... Protein alımına girişebilirim ama sanırsam ki steroid almam ben... Power lifting adına dediğim noktalara ulaşsam yeter... Buna yönelik çalışmalar yapacağım... Asıl amacım ise dediğim gibi bilek güreşçisi olmak... Buna yönelik çok yoğun idmanlar yapacağım... Umarım power lifting'de dediğim rakamlara ulaşır ve iyi bir bilek güreşçisi olabilirim...

Bu arada, unutmadan, jinekomasti varsa hakikaten, ameliyat da olabilirim...

Yorum yazan herkese teşekkürler, daha yorum yazmanıza gerek yok. :)

Saygılar, sevgiler...

14. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    @Kayra Bey

dilimde ne varki ben onu anlamadım sen egoist olduğun için anlama güçlüğü çekiyor olabilirsin o ayrı . kilon tavanda geziyor sen hala çok düşürmeden falan diyorsun

sen o kiloyu %20 ye çekmen demen kilonun min şu an için 100 olması demek

hem güçlü olcaksın hemde kardio yapıcaksın süper

maden yağ oranın düşçek ozaman nasıl kilo azaltmadan yapmayı planlıyorsun

sen ya kas inşasını gerçekten bilmiyorsun

çünkü kilon 85 değil ki 80 düşesin de yaktığın yağ kütlesi yerine kas inşa edebilesin

kilon tavana vurmuş sen hala burda odur budur dıyorsun madem tavsiye istemiyorsun o zaman başlık neden açıyosun günlük açsaydın

ego yönünden cidden bazı sorunların var kurtul bundan bir an önce

çünkü burası gerçekten çok bilgili kişilerin olduğu bir forum burdan alıcağın tavsiyeyi kimseden alamıcaksındır

Bozo-Baku, cagdasniper, Azi ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  15. Kayra Bey

Kayra Bey Yeni Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Güzel yorum, teşekkürler... İşte böyle saygılı yorumlar karşısında her zaman egomu bir kenara bırakırım...thums:

Aynen, aynen benim yağ oranımın %20 olması için hesaplarıma göre tam 100 kilo olmam gerek... 30 kg vereceğim yani öncelikle... Yağın tamamını eritip, kas inşasına başlamak falan, çok önemli değil benim için... En doğrusu budur, biliyorum ama ben gerek duymuyorum bu kadarına... Dediğim gibi, artık six pack çıkarmak gibi bir derdim yok... Belirli bir kiloya düştükten sonra kas yapısını ön plana çıkarmaktan ziyade, kas kütlesini arttırmaya çalışacağım...

Saygılar dilerim, her zaman buradan yorum alacağım...thums:

16. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    250 de 300 de bassan bunlar bence çok önemli olmayacaktır , vücut geliştirmeyi şimdilik bi kenara bırakıp cardio ve beslenmeyi düzene soksan 135 kg olduğunu göz önüne alırsak 25 30 kg verdikten sonra çalışmanı öneririm. Tabi görüntüye önem vermiyorsan bilemem

17. Kayra Bey

Kayra Bey Yeni Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Saygılı yorumlarınız beni çok memnun ediyor... Saygılı adamlara büyük bir saygım, sevgim vardır benim de... Maalesef saygısız yorumlar yüzünden kendime hakim olamayıp, hayatında yanlışlar yapmış olan ben, sayenizde bu yanlışları da düzelteceğim...

Görüntüye elbette önem veriyorum... Ama abartmıyorum... Bir kız arkadaşım olduğunda, affedersiniz, onunla yatağa girdiğimde koca göbeğimle girmek istemem... :D

Önce cardio, ondan sonra kas görünümümü arttırmak değil de, kas kütlemi arttırmak benim amacım...

Teşekkürler...

18. mburakgunduz

mburakgunduz Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Bence güçlü olmak kiloya göredir ki çoğu spor dalında sikletler üzerinden değerlendirilme yapılır bilek güreşi de dahil. Şimdi sen 135 kilosun 45 kg yağ var diyelim 100kg olan ve yüzde 10 oranında yağı olan birinden daha güçlü olman beklenemez. Yağlar gittikçe çeviklik, denge, hız vs özellikler de artacağından güce de yansır bu gelişim. Öncelikli hedefin zayıflamak olmalı bence sonra istediğin kadar kas inşası yaparsın.

19. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    abi sıkı bir diyete girmen gerek ilk önce.salona gideceksin.definasyon yap ;) az ağırlık çok tekrar çalış 4-5 set gir hareketleri ama kesinlikle ağır girmemelisin hafif kilo olacak.ayrıca haftanın 4 günü kardiyo yapabilirsin diyetle beraber zamanla yağ oranın düşecektir ;) başarılar her şey senin elinde.

20. Kayra Bey

Kayra Bey Yeni Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler, önce şu koca popomu eriteyim ben. :D

mma- bunu beğendi.