Ben Neden Böyle Gelişemiyorum

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Swager tarafından 28 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    Çok merak ettiğim bir konuda fikir almak istedim.Forumda ne adamlar geziyor 3 ayda kolu 6cm artmış omuzu 10cm artmış.Youtube da 60günde obez gibi adamlar incecik kalmış.Bende mi bir sorun var yoksa bu adamların hepsi kolpacı mı sizinde konu hakkındaki görüşlerinizi almak istedim.

2. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    merak etme onların %99u yalan

insanlar egolarını tatmin etmek için yada reklam için böyle şeyler uyduruyorlarr

1 senelik sporcular gelip burda 2-3 ay oldu diye keklemeye çalışıyo neler var neler sorun yok sende yani

3. Shredded2

Shredded2 Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Genetik ona bakarsan adam günde 8000 kalori alsa yine yağlanmıyor :mad:
    Jeff Seid mesela adam genetik sayesinde bize farkı koymuş.Adam daha genç ama ne yaştaki adamların uğraşıpta sahip olamadığı bir vücuda sahip.Özetle annende babanda arayacaksın suçu,ha aramak bir fayda sağlamıyor orası ayrı mesele.

4. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Bırak böyle net ortamında ismini cismini bilmediğin adamları salonda gördüğün ismini cismini çok iyi bildiğin adamların dediklerine bile inanmayacaksın bu devirde. :)

Sonuçta herkesin vücut yapısı kendine has olduğu için kendini kimseyle mukayese etme, idmanını, beslenmeni, dinlenmeni düzgün yap ondan sonra sen de ama az ama çok gelişeceksin.

Hele hele yaz döneminde forum zaten yalan rüzgarına dönüyor, bu yazlıkçılar zaten iyi ki sadece 3 ay yapıp bırakıyorlar yoksa bütün sene yapsalar Phil'miş, Jay'miş hepsi anca limon satarlardı. :)))

5. EmreSG

EmreSG Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Valla ben 2 ayda pazuda 5 cm artış aldığımı biliyorum. 26 dı 31 oldu.
    İlk ölçüler:Omuz:101 Göğüs:81 Pazu:26 Mide:77 Bacak:42 Kilo:61.8
    Son ölçüler:Omuz:118 Göğüs:101 Pazu:35 Mide:82 Bacak:48 Kilo:71.2
    6.aydayım yaş 17

6. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    yorum yapan herkse teşekkür ederim bende inanmayayım diyorum böylelerine fakat her yerde karşıma geliyorlar sözlüktede çıkıyor böyleleri insan bir yerden sonra bunlara inanmaya başlıyor.

7. Shredded2

Shredded2 Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    İnansan iyi olur çünkü mümkün ...

8. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Swager, bugune kadar yazilarindan gordugum/anladigim kadariyla yasina gore inanilmaz olgun ve bilgilisin. Bu olayin biliyorsun pek cok degiskeni var. Genetik yatkinlik cok onemli bir faktor. Ancak duzenli ve planlanmis saglam bir diet ve antrenman programiyla diledigin yere gelebilirsin. Genetik yatkinlik, eger yarismaci olmayi dusunmuyorsan ancak gelisim suresini belirler.

Benim onerim sunlar olabilir. Eminim en berbat genetiklere sahip birinde dahi ise yarar;

1) Oncelikle amacina uygun bir beslenme programi olustur.
    2) Bol bol oku. Ingilizcen var ise okunacak milyonlarca yazi seni bekliyor. Okudukca hem motivasyonun artacak hem de yaptigin okumalarin sonuclarini gordukce daha da hirslanacaksin. Bu spor bilim ile desteklendiginde verimi artar. Bunu unutma. Ancak tas kaldirsa gelisecek insanlar da var elbette. (yukarida belirttigim "genetic lottery" olayi)
    3) Mutlaka compound odakli calis. Squat ve/veya deadlift, bench press, military press, barbell row ve chins/pull ups programindan eksik olmasin.
    4) Treadmill'lerden inip curl'lere kosan pseudo sporculardan olma. Muhtemelen zaten oyle degilsin ancak yine de onemli gorulebilecek bir madde. Kollarin zaten agir row'larla, chins'lerle, bench press ile gelisecek merak etme. Ayrica compound'larin uzerine yalnizca bir ya da en fazla iki hareket eklemen yeterli.
    5) Forumda yazilanlarin hicbirine butunuyle inanma. Yalnizca kendine bak.
    6) Motivasyonunu asla yitirme.
    7) Ve squat'in sex gibi oldugunu, yeterince derine girmedikce etkili olamayacagini unutma! :p

Son düzenleme: 28 Mayıs 2013
  9. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci

7. Madde herşeyi açıklamış aslında yorum yazmak düşmez bize :D

10. Shredded2

Shredded2 Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    khepnes yanlış anlamazsan bir şey soracağım :D forumda yazdığın mesajların hepsinde ya squad ya da quad kelimesi geçiyor nerden kaynaklanıyor bu bacak aşkı ? :p

11. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    VG'ye yeni başlayanlar 6 ayda bir fitness model vücuduna ulaşacağına inanırlar bende öyle sanardım. Ama bu sporun içinde zaman geçince gerçekleri görüyorsun.
    Zaman bu sporun ilacıdır. Azim+emek+sabır+fedakarlık+disiplin=sonuç

Suçicek bunu beğendi.
  12. Suarez

Suarez Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    SİGORTACI
    Yer:
    İstanbul
    gelişmek zaman,sabır,azım isteyen birşey bende 7ay boyunca hep boşa yapmışım beslenme duzenı yok uyku duzenı yok duzenlı ıdman yok nızamıyet yok son 5aydır herşeyi düzene sokup çalışmaya başladım ve amacıma ulaşdım hiç birşey imkansız değil genetik farktorlerde çok önemli
    benim kollarım cok zor gelişiyor 36dan yukarısını göremdim bu zamandan beri ama gögüsler almış başını gidiyor 1.5 ayda 5cm genişlemiş gögüslerim 103den 108 olmuş 3gun önce sıcak ölçdüm bu sefer 110 cıkdı :D kısacası beslenmeyi,uykuyu,antrelmanı bir düzene sokdunmu supplementsiz bile gelişebiliyorsun.

13. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    konuyu açma sebebim belkide biraz psikolojiktir bu aralar biraz moralim düşük ama olsun yılmak yok.zaten yakın zamanda okulda kapanıyor salon değiştiricem şuanki hocamla fazla içli dışlı olduk her işime karışır oldu zaten yaz gelince beslenmem dinlenmem çok daha iyi seviyeye gelicek.antreman saatlerinide serin vakitlere uydurursam herşey tamam olucak.compound hareketleri kesinlikle gerekli önemi vericeğim şuanda yeterince yer tutmuyor programda.

14. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    gelişmek çok güzel birşey bir süre farkı anlamayabilirsin fakat o süre zarfı geçince kendine bakınca gururlanabiliyorsun yer yer :) ben 100 kiloydum şuan 77 yim tabiki bi seferde olmadı inişler çıkışlar oldu ama şu anda toplamda 6 yada 7 aydır fitness yapıyorum özellikle şu son 2 aydır çok düzenli gidip beslenmeme dikkat ediyorum. alkoliktim alkol bile almadım 1 aydır :) ve şuan göbek namına küçücük bişey var vücut hatlarımda hiç olmadığı kadar belirgin.mutluyum bugün yeniden başlicam 1 haftalık aradan sonra.ve şu da çok güzel eğer yeterince yaptıysan kas hafızası muhabbetiyle nokunu çıkarmadıkça çok bir değişiklik olmuyor.

ben 1 haftada 10 kilo almıştım şişko zamanlarımda şuanki hafta ise yine aynı kötü beslendim fakat 1 hafta dinlendim ve 78 den 77 ye inmişim :)

15. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    sorun sende değil de tarihlerde olabilir :D mesajıda hortlattık böylece :D

16. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Jeff çocuklugundan beri bu sporla iç içe bırakında olsun artık :D 13 14 yaşlarında başlayan birisinin yaptıgı spordan dolayı metobolizmasıda tavanlardadır :D

17. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Ya o tür videolar ve o tür insanlar olduğu sürece. Senin gibi çok kişi gelip buraya gelişemiyorum diye konu açıcaktır.
    Hiç kimsenin 4-5 ayda rambo olcağı yok. 2- 2.5 senedir çalışıyorum hala rambo olamadım =)
    Ama şu genetik yokmu genetikkkk... :D

18. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    kimi insanlarda da ölçüm ile ilgili sıkıntı var
    hiç idman yapmamış kolu ölçüyor soğuk
    1 ay sonra idman sonrası tekrar ölçüyor, 1 ayda 6cm ölçü aldım diyor. ilk idmandan sonra ölçse 1 saatte 5cm aldım diyecek demek :)

Sayfayı Paylaş